![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Інтернет майбутнього
Викладачі та студенти Одеської національної академії зв'язку імені О. Попова здійснили прорив у сфері телекомунікацій. Їхні ідеї можуть стати основою нового покоління Всесвітньої мережі інтернет. Технологія одержала назву «ЮА – ИТ» і розшифровується як «Українська інтегрована технологія телекомунікацій».
– При кожній передачі інформації вона перетворюється, – пояснює ректор академії зв'язку Петро Воробієнко. – Кожне перетворення, зрештою – це гроші, сповільнення і зниження ефективності. Ми ж мінімізували кількість перетворень.
Нова система дозволить не тільки здешевити користування Всесвітньою мережею, але й істотно підвищити її якість, стверджують учені.
Підвищилися тарифи тільки на газ
Як повідомила під час брифінгу директор департаменту соціальної політики та праці міськради Олена Китайська, з 1 серпня по 8 жовтня поточного року від жителів Одеси надійшло 16094 заяви на призначення житлово-комунальних субсидій. Починаючи з 1 серпня, 2520 сім’ям автоматично було перераховано розмір субсидії у зв'язку з підвищенням ціни на газ.
Як стверджує Олена Китайська, станом на 8 жовтня до департаменту надійшло ще 16094 нових заяв від одеситів, зокрема 10572 – поштою, від Пенсійного фонду. Щодо 7220 уже ухвалено рішення: субсидії призначені 3569 сім’ям, відмовлено – 3305. 246 справ спрямовано на розгляд комісії щодо призначення субсидій як виняток.
– Відзначу, що сьогодні ціна зросла тільки на газ. Решта тарифів на житлово-комунальні послуги залишаються на рівні поточного року, – підкреслила вона.
Южне
Можливості співпраці не обмежені
Перший заступник Южненського міського голови Андрій Оносов взяв участь у роботі чергової, 21-ї, асамблеї Міжнародного чорноморського клубу, що цього разу пройшла у грецькому місті Кавала.
Нагадаємо, що МЧК, як неурядова громадська організація, був створений вісімнадцять років тому рішенням першої асамблеї, яка проходила в Одесі.
– Місто Южне, хоча і є одним з наймолодших членів клубу, відіграє у його роботі помітну роль, – відзначає Андрій Оносов, – беручи активну участь у реалізації програм і проектів, спрямованих на збереження екологічної рівноваги Чорного моря та прилеглих територій, організації обміну економічною інформацією і зміцнення економічних зв’язків майже між трьома десятками міст басейну, що сьогодні входять до складу МЧК, та на сприяння розвиткові туристичної галузі.
Засідання останньої асамблеї відкрило нові перспективи розвитку, зокрема, для южненських портовиків, оскільки було проведено ділові переговори у цьому напрямі з представниками Поті, Іллічівська, Варни, Бургаса, Пірея та інших значних портів Чорноморського басейну.
Арциз
Від механізаторів – до Героїв
Своє 70-річчя відзначив Арцизький професійний аграрний ліцей. За урочистих обставин у Теплицькому сільському будинку культури зібралися співробітники ліцею, ветерани, випускники, учні, численні гості. У святкуванні взяли участь заступник голови обласної ради Георгій Арабаджи, голова районної ради Іван Бузіян, випускник 60-х років, Герой Соціалістичної Праці, нині пенсіонер Степан Стеріополов, чемпіони Олімпійських ігор Яків Желєзняк і Микола Авілов, випускник ліцею 70-х років, заслужений працівник сільського господарства України, голова правління ТОВ «Агрофірма «Дністровська» і генеральний директор СП «Дністро-гібрид» Іван Кістол, випускник ліцею, колишній мер Арциза Іван Сиров, колишній директор профтехучилища 80-х років Віктор Урсул.
Присутні тепло привітали колектив ліцею із знаменною датою, побажали творчих успіхів у відповідальній справі. Виступили також керівники системи професійно-технічної освіти області, ветерани виробництва, викладачі.
За роки існування ліцею, – як відзначив у своєму виступі його директор Петро Челак, – його торкнулися істотні перетворення. Спочатку це була матеріальна база, потім – ремісниче училище, професійно-технічне училище, ліцей. Поряд з цим відбувалися великі зміни і у професійній підготовці фахівців: від механізатора, механіка – до оператора комп'ютерної техніки, бухгалтера... Понад 42 тисячі фахівців різної кваліфікації для народного господарства випустив ліцей за роки свого існування, зокрема понад шість тисяч фахівців для Збройних сил – механіків-водіїв АТТ і МТТ, водіїв автомобілів. Багато випускників за доблесну працю нагороджувалися високими урядовими нагородами, четверо прославили ім'я навчального закладу, ставши Героями Соціалістичної Праці.
Великомихайлівський район
Турбота про пільговиків
У районі живе 76 інвалідів Великої Вітчизняної війни, 1003 учасники Великої Вітчизняної війни, 165 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни,146 учасників бойових дій.
Цим категоріям населення приділяється особлива увага. Так, у вересні нинішнього року їм виплачено компенсацію на тверде паливо та скраплений газ на загальну суму 292,4 тисячі гривень. 25 ветеранів також отримали компенсацію за невикористану санаторно-курортну путівку, 40 особам видано компенсацію на бензин, ремонт та транспортне обслуговування, телефонізовано три квартири ветеранів. Надано також матеріальну допомогу на лікування десятьом ветеранам на суму 1800 гривень. Турбота про цю категорію громадян є першочерговою та пріоритетною в діяльності місцевої влади.
Ізмаїл
Успіх на «Морском коньке»
Успішно виступили на престижному музичному конкурсі «Морской конек» в Алушті п'ятеро юних вокалістів з Ізмаїла. Змагатися їм довелося з однолітками з інших міст нашої країни, а також Росії, Польщі, Білорусі.
Четверо дітей – вихованці викладача вищої категорії по класу вокалу дитячої музичної школи № 2 Тамари Годованець. П'ята – Дарина Міщенко, учениця педагога Дитячої школи мистецтва Олени Онищенко. Глядачі довго не хотіли відпускати зі сцени наймолодшого учасника – семирічного Славка Страшиліна. Він одержав Диплом фіналіста конкурсу і був включений до програми гала-концерту.
З піснею болгарською мовою блискуче виступила дванадцятирічна Мальвіна Митєва. Втім, кожен з юних ізмаїльців мав успіх у зали.
Як сказала Тамара Годованець, успіх юних ізмаїльців цілком заслужений. Адже це підсумок копіткої роботи. Важливо і те, що діти випробували свої сили на великій сцені, набули чималого досвіду від зустрічей з однолітками. А ще – одержали багато вражень від осіннього Криму та Чорного моря.
Комінтернівський район
Зсуви не дрімають
У селі Нова Дофинівка стався зсув, поінформували в управлінні з питань НП облдержадміністрації. Загиблих і потерпілих немає.
Зсув ґрунту охопив площу в 100 квадратних метрів. У разі виникнення таких явищ надалі існує загроза обвалу житлових будинків у цьому населеному пункті, попереджають МНСники.
У Красносілці стався вибух газоповітряної суміші
За даними центру зв'язків з громадськістю ГУ МНС в Одеській області, 14 жовтня, о 8.05, у селі Красносілці по вул. Л. Українки у приватному житловому будинку стався вибух газоповітряної суміші у приміщенні кухні без подальшого горіння. Внаслідок вибуху зруйновано будинок, потерпіли 74-річний господар будинку та його дружина.
Вибух виявився таким сильним, що пошкоджено сусідні будинки. Влада села і району вживає заходів щодо надання матеріальної допомоги потерпілим.
Фрунзівський район
Кадрові рішення про звільнення
Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації С.І. Бринзи, ще влітку було створено робочу групу для обстеження об’єктів соціальної сфери населених пунктів району, готовності шкіл до нового навчального року і опалювального сезону.
Група здійснювала об’їзди декілька разів, виявляючи недоліки у роботі відповідальних керівників та контролюючи їх усунення. Саме ці обстеження визначили основні мотиви та причини ухвалення кадрових рішень щодо призначення нових директорів у деяких школах. Ще однією причиною термінового звільнення директора Затишанського навчально-виховного комплексу стали скарги, які надійшли до обласної державної адміністрації. Було проведено ретельне вивчення ситуації групою працівників обласного управління освіти і наукової діяльності. Саме за їх результатами і вимогою було ухвалено рішення про звільнення.
Завтра – День працівників харчової промисловості
Шановні друзі!
Щиро вітаю вас із професійним святом!
Його відзначають не тільки численні трудові колективи галузі, а й широкі верстви населення, тому що від роботи харчової індустрії значною мірою залежить добробут людей.
Вітчизняні харчові продукти дедалі більше користуються довірою і попитом населення, вони практично витіснили зі споживчого ринку імпортні товари, зростає питома вага вітчизняної продукції у загальному обсязі харчових продуктів та її конкурентоспроможність на світовому ринку.
Втішно, що нове керівництво держави приділяє значну увагу розв’язанню продовольчих проблем, реформуванню економічних, соціальних, правових відносин в агропромисловому комплексі.
Дозвольте побажати всім працівникам галузі подальших трудових успіхів, щастя, здоров'я і оптимізму!
голова Одеської обласної ради М. СКОРИК
Шановні трудівники харчової промисловості!
Прийміть щирі вітання з професійним святом!
Нехай ваші неспокійні серця, енергія і наполегливість, стійкість і терпіння, високий професіоналізм будуть зразком служіння обраній професії, щоб слова «Вітчизняний виробник» звучали гордо і з повагою!
Бажаємо вам міцного здоров'я, добробуту, активного довголіття, оптимізму, морального та матеріального задоволення від праці!
Голова обласної профорганізації працівників харчової промисловості В. КИСЕЛЬОВ
Герб – це гордість
Усе більше адміністративно-територіальних одиниць Одещини обзаводяться власною символікою. Справжній герб повинен не просто тішити око, як гарний малюнок, але й нести певне значеннєве навантаження, відповідати досить суворим правилам геральдики. Допомогти представникам місцевого самоврядування у цих тонкощах покликана геральдична колегія при Одеській облраді. Її роботу ось уже багато років очолює Георгій Арабаджи, заступник голови обласної ради.
Під час останнього заходу свідоцтва про реєстрацію у Геральдико-вексилологічному реєстрі були вручені представникам Саратського та Татарбунарського районів.
– Ми працювали над нашими геральдичними символами два роки, – розповідає заступник голови Саратської райради Алла Саламатіна. – Основною фігурою нашого герба ми обрали срібного голуба. Ще наш край славиться козацькою історією і великою кількістю колодязів, тому на гербі зображені козацький хрест і золотий колодязь.
А от на гербі Татарбунарського району сяє сонце, хлюпочуть морські хвилі (тут пишаються своїми курортами), а дві схрещені шаблі нагадують про історію військової фортеці.
На засіданні геральдичної колегії також обговорювалися проекти офіційної символіки Овідіопольського району та п'яти населених пунктів, розташованих на його території, а також Березівського району. Крім цього, Георгій Арабаджи вручив Почесні грамоти обласної ради двом членам геральдичної колегії – Петрові Бондаренку та Юрію В’язовському. Адже багато в чому завдяки зусиллям цих фахівців райони і населені пункти Одещини одержують своєрідні візитні картки.
Прес-служба обласної ради
На місці руїни побудували гараж
Новий гараж та паливний склад побудовані у амбулаторії загальної практики та сімейної медицини с. Кирнички Ізмаїльського району. Як розповів головлікар амбулаторії П.П. Радилов, на будівництво із районного бюджету було виділено 25 тисяч гривень.
– Потреба у власному гаражі виникла давно, – підкреслив Павло Павлович. – Але тривалий час у нас його просто не було, доводилося постійно просити селян дати притулок машині «швидкої допомоги», а це створювало певні незручності.
Споруджені гараж та склад на місці напіврозвалених сарайчиків. Роботи провадилися за проектами районного комунального підприємства «Будівельник».
Так, сума, звичайно, невелика. Але тут, беручи до уваги непросту фінансову ситуацію, викрутилися завдяки допомозі громади. Стали у пригоді будматеріали та шифер із розібраного будинку.
– Старалися усі, – підкреслив головлікар. – А особливо хочу відзначити тих, хто працював під керівництвом КП «Будівельник», односільчан С.П. Нейчева та П.П. Тригуба. Удвох вони буквально за місяць підняли стіни, зробили дах. А далі в опоряджувальних роботах взяв участь увесь наш колектив – медики, санітари, охоронці, водії.
– Я хотів би також назвати і усіх наших спонсорів-односільчан, – продовжив Павло Павлович Радилов. – Багато хто допомагав, чим могли. Наприклад, директор сільського Будинку культури С.С. Чимшир, він уміє працювати з металом, зробив і встановив металеві ворота. Матеріал для цього надав підприємець М.І. Георгінов, який живе і працює зараз в Одесі. До речі, його мати пропрацювала у нас в амбулаторії близько 45 років. В.М. Чимшир надав нам техніку та людей для прибирання території від сміття. Серед спонсорів також фермер А.А. Стоянов, підприємці Д.І. Андрєєв, Марія Приснак.
У день здачі об'єкта відбулося освячення амбулаторії ієреєм сільської Свято-Успенської церкви батюшкою Георгієм. І це теж по-своєму символічно. Тому що в нинішній час настала пора лікувати не лише тіла, але й душі…
Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей», с. Кринички, Ізмаїльський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |