ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
З ГРОМАДОЮ ТА ДЛЯ ГРОМАДИ — СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ
16.10.2010 / Газета: Одесские известия / № 113(4095) / Тираж: 23655

Виробничий стаж голови Овідіопольської РДА Михайла Анатолійовича ЖИДКОВА становить понад 30 років. Після закінчення Орловського педінституту він працював вчителем, директором школи, лектором Джанкойського міськкому Компартії України в Криму. З 2002-го по 2006 рік працював заступником правління АТ «Інтрастком», головою «Медіа-Холдингу» у Києві. З 2007 року – директор Кримського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держпідприємств, установ та організацій при Раді Міністрів АР Крим. На посаді голови Овідіопольської РДА працює з 5 травня 2010 року. Кандидат політичних наук. Член Партії регіонів. У майбутньому місяці відзначить 55-річчя від дня народження.

Наболіла проблема Овідіопольського району – зберігання, крім власного, і завезеного з Одеси міського сміття, неодноразово обговорювалася на сторінках «ОВ». Районна влада доклала чималих зусиль, щоб зрушити з мертвої точки її розв’язання, домогтися утилізації побутових відходів. Оптимістична новина щодо залучення головою Овідіопольської РДА Михайлом Жидковим інвестора для спорудження сміттєпереробного заводу знову покликала в дорогу. Як проінформували в РДА, «сміттєву тему» намічено закрити протягом найближчих півтора роки. Це підтвердив у нашій бесіді і голова райдержадміністрації.

– Михайле Анатолійовичу, як відомо, залучення інвестицій у межах інвестиційних проектів проголошено одним з першочергових завдань та ключовим напрямом розвитку області.

– Справді, із урахуванням рекомендацій губернатора Едуарда Матвійчука, ми спрямовані на активний пошук і українських, і закордонних інвесторів. На початку літа, наприклад, провели ділові зустрічі із представниками французької та німецької фірм для спорудження вітроенергетичного парку потужністю 120 МВТ. За двома існуючими проектами до 2015 року на території району планується спорудження 70 вітроустановок. У підсумку за нашими підрахунками у бюджет ми будемо одержувати до 1 мільйона гривень щомісяця. У зв'язку із черговим договором бізнесу та влади 6 жовтня в районі з'явився інвестор із Бухареста для спорудження екологічно безпечного модульного сміттєпереробного заводу. Втішно, що за договірними умовами інвестор надає нам спецтехніку та контейнерне господарство. Таким чином, у межах організації екобезпеки районної території ми зможемо формувати у населення філософію забезпечення чистоти європейського рівня. Губернатор Едуард Матвійчук схвалив даний проект, який сьогодні проходить експертну оцінку для дислокації об'єкта. Як відомо, насамперед відбудуться громадські слухання жителів громади, на території якої можливе спорудження заводу. Потім пройде презентація проекту в обласній державній адміністрації. У підсумку – остаточна його реалізація. У разі успішного здійснення проекту намічаємо запропонувати спорудження сміттєпереробного модуля і Одеській мерії, що послужить поліпшенню екологічного стану Дальницьких кар'єрів.

– За час Вашої роботи головою Овідіопольської райдержадміністрації багато гострих питань почали реально вирішуватися. Наприклад, удосконалюється робота Теплодарських очисних споруд.

– Екологічна безпека району залишається у переліку найважливіших пріоритетів. Шляхом реконструкції КНС нам вдалося припинити скидання стічних вод до Карагольського заказника Дністровського лиману. Ця невеличка перемога має символічне значення. Адже ми вітаємо на нашій території створення Нижньодністровського національного парку, не обмежуючи при цьому інтересів місцевих громад. Парк дозволить зберегти та залишити нащадкам унікальні зразки природних умов, виключивши можливість займатися браконьєрством у заповідній зоні.

– Яких заходів Ви вживаєте щодо наповнення районного бюджету?

– Серед інших 26 районів області Овідіопольський справедливо посідає провідні позиції у плані темпів соціально-економічного розвитку. Як відомо, бюджет та реальні фінанси – основа розвитку будь-якого району. Сьогодні наш районний бюджет становить 166 мільйонів гривень, причому 105 з них гроші, які район заробляє сам. У пошуках додаткових джерел наповнення бюджету ми провадимо інвентаризацію землі, переглядаючи усю договірну базу. У середньому, оренду за гектар збільшено на 16 – 26%. Але основним джерелом бюджетних доходів залишається все ж таки податок із фізичних осіб. Проаналізувавши ситуацію, ми переконалися, що значну частку цього податку платить торговельний сектор. При цьому, загальна сума відрахувань, включаючи сільське господарство та промисловий сектор, дає близько 10%. У такій ситуації про сталий прогнозований розвиток району мова йти не може. Адже, говорячи про стратегію розвитку, ми повинні постійно одержувати 35 – 40% відрахувань, прораховуючи гроші на місяць, квартал та рік вперед. Лише такі умови дають нам можливість для стратегічного планування територій. Життя довело, що без чітко розробленої стратегії район може розвиватися лише однобоко. Наприклад, у Кароліно-Бугазькій громаді відсутні дитсадок, Будинок культури, немає сучасного ФАПу. Але ж цей населений пункт розташований на березі моря і має можливість розв’язувати проблеми за рахунок інвестиційних проектів. Інший приклад: в Йосипівці не працює завод з виробництва тротуарних плит. А поруч є кар'єр із жорствою. Можна створити діюче підприємство та робочі місця. Однак у цьому випадку відсутність стратегічного плану розвитку промислового потенціалу призвела до патової ситуації. Тому і сьогодні, і завтра основу моєї діяльності буде становити стратегічне планування розвитку територій, яке включає активність і повноправну участь кожної окремої громади. Це дасть нам можливість залучити громади 20 сільрад до реального управління територіями, зробивши людей повноцінними учасниками усіх процесів. Через делегування неформальних лідерів громада зможе обговорювати доцільність завдань та контролювати їх виконання. Зараз такий план підготовлено. Далі ми виходимо на укладення соціального договору, у якому державна районна влада, депутатський корпус, сільські та селищні голови відповідають за реалізацію проектів стратегічного плану. Переконаний, що нова управлінська структура дасть імпульс сталому розвитку району та можливість ефективно розбудовувати соціальну сферу.

– Які завдання намічені щодо розвитку прибережної зони?

– Слід враховувати, що передусім нами поставлені глобальні природоохоронні проблеми. У зв'язку із цим укладено договір з інститутом курортології, який до березня наступного року розробить проект «Овідіопольщина – курорт місцевого значення». Йдеться про додаткові джерела для соціально-економічного розвитку Овідіопольського району. Сьогодні провадиться інвентаризація районного рекреаційного комплексу. На морському узбережжі розміщено близько шестидесяти баз відпочинку, побудованих без генплану, які дають менше 1% відрахувань до бюджету. Причому, спостерігається явна невідповідність ціни та якості надаваних послуг. У найближчій перспективі ми готові приступити до створення міцної інфраструктури та поліпшення багатьох інших чинників, вкрай необхідних для створення привабливості курортної зони.

– За підсумками першого півріччя Овідіопольський район посів перше місце в області за зведеними показниками виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку. Показники не знижуються?

– За 9 місяців план соціально-економічного розвитку виконано на 105%. Однак, на мій погляд, індустріальний потенціал Овідіопольського району використано лише на 50%, а людський на 5%. Тут живуть чудові трудівники, які люблять свій край. І завдання влади – чути кожного. Успіх будь-якого проекту, зокрема, проекту стратегічного планування, залежить від політичної стабільності. Президент, уряд, місцева влада – це повинна бути єдина команда, основою якої є професіоналізм та відповідальність. Завдання влади на місцях – чути громаду через депутатський корпус, громадські ради, неформальних лідерів. Будучи восьмим за рахунком головою Овідіопольської райдержадміністрації, я перебуваю лише на початку шляху. Моя попередниця, нині перший заступник голови обласної державної адміністрації Наталя Анатоліївна Чегодар, зробила дуже багато добрих справ. У районі створено досить ефективну систему управління. Однак і вона сьогодні потребує серйозного коригування. І одним із етапів її вдосконалення стане стратегічне планування.

Автор: Тетяна АЛЕКСЄЄВА, Овідіопольський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту