![]() |
|
![]() |
![]() |
1922 рік увійшов в епоху великих соціальних змін, промислової революції та активного впровадження знань фундаментальних наук. Розвинуте суспільство вимагало нових, не маючих аналогів засобів і технологій виробництва у різних сферах діяльності людини, і в тому числі, у хімічній, харчовій та холодильній промисловості.
Одеса, з її морським портом з крупним за тими часами промисловим виробництвом, слугував важливим торговельним центром харчової промисловості. І це природно, що саме в Одесі було організовано перший державний навчальний заклад цього напряму – Вищий технікум загальної і прикладної хімії, з якого почав розвиток сьогоднішньої ОДАХ.
Погляд на 88 років, що пройшли після цього в аспекті розвитку наукових шкіл, формуванні їх знань, наукових напрямків, засвідчує, що це під силу декільком поколінням вчених. А приємність знань та виховання студентів – єдиний шлях і заклад успіху – найважливіше, чому були присвячені минулі 88 років.
Результатами праці наших вчителів ми можемо пишатися. За минулі роки підготовлено більше 34 тисяч спеціалістів у галузі енергетики, написано більше 5 тисяч наукових праць і книжок, створено 7 наукових шкіл, відкрито 15 спеціальностей і спеціалізацій за 7 напрямами підготовки.
Сьогодні з впевненістю можна сказати – майбутнє академії в надійних руках сьогоднішніх студентів, аспірантів та докторантів. Це вони покоряють вершини науки, розробляючи разом із своїми науковими керівниками нові засоби і прилади, забезпечуючи глибоку інтеграцію науки і освіти.
Вища школа переживає сьогодні складні і одночасно цікаві часи модернізації. У процесі неперервного оновлення в контексті прогнозів стосовно світових тенденцій розвитку науки, культури і соціальної практики знаходиться зміст вищої освіти. Впроваджуються нові педагогічні інформаційні технології, механізми управління і економічної діяльності. Зростає наукоємність навчального процесу, раціоналізуються механізми контролю якості навчальної діяльності студентів.
До 88-річного ювілею готується Одеська державна академія холоду – вищий навчальний заклад, головним завданням якого є підготовка інженерних кадрів для промисловості, створення «науково-технічного мозку нації» за рахунок відбору і виховання творчої молоді, розвиток фундаментальних і прикладних досліджень як у традиційних напрямах науки і техніки, так і в новітніх галузях.
Кажуть, що ідея – річ матеріальна. Але якщо вона відірвана від потреб життя, якщо не має своїх конкретних носіїв, то навряд чи коли-небудь буде реалізована. А ось ідея, що виникла 88 років тому – створення нового навчального закладу для підготовки висококваліфікованих спеціалістів – була не тільки глибоко обґрунтована, а й народжена нагальною потребою. Штучний холод став потужним фактором розвитку техніки і покращення якості життя. Він проникнув і укорінився практично у всі сфери діяльності людини. Сьогодні наша академія – це дружна академічна родина, навчальний заклад, якому є чим пишатися.
Одеська державна академія холоду – знаний у світі центр підготовки інженерних та наукових кадрів, єдиний в Україні вищий спеціалізований навчальний заклад, який готує фахівців для галузей низькотемпературної техніки та енергетики (холодильні машини і установки, кріогенна техніка і технологія, компресори, пневмоагрегати і вакуумна техніка, системи кондиціонування повітря та життєзабезпечення, теплоенергетика, теплофізика), машинобудування, комп’ютерних технологій та комп’ютерної інженерії, екології та охорони навколишнього середовища, нетрадиційних джерел енергії, автоматизованих систем управління технологічними процесами.
Заснована у 1922 році як Вищий технікум загальної хімії, академія невдовзі стала одним з найавторитетніших навчально-наукових закладів України – пройшла великий і складний шлях як Одеський хімічний інститут (1929 р.), Одеський харчовий інститут (1930 р.), Всесоюзний механіко-технологічний інститут консервної промисловості (1931 р.), Одеський технологічний інститут консервної промисловості (1939 р.), Одеський технологічний інститут харчової і холодильної промисловості (1949 р.), Одеський технологічний інститут холодильної промисловості (1969 р.), Одеський інститут низькотемпературної техніки і енергетики (1989 р.), Одеська державна академія холоду (1994 р.) – зробивши вагомий внесок у розвиток інженерної думки України.
Освітній потенціал академії визначається високим рівнем наукової роботи. Зі стін академії вийшла ціла плеяда визначних діячів науки України – В.С. Мартиновський, С.Г. Чуклін, В.П. Алексєєв, Я.З. Казавчинський, Е.С. Авдеєв, С.Ю. Лар’яновський, П.М. Кесельман, З.Р. Горбіс В.А. Наєр, В.П. Чепурненко, Л.Ф. Смірнов, Г.К. Лавренченко, Г.К. Мнацаканов, Л.Ф. Бондаренко і багато інших, які уславили Україну та знайшли широке визнання серед наукової громадськості.
В сучасних умовах вища освіта перестає бути лише засобом, способом підготовки фахівців для різних сфер суспільного життя. Вища освіта стає обов’язковим етапом розвитку особистості. Діяльність академії спрямована на формування нової генерації спеціалістів, які на основі оволодіння глибокими фундаментальними і спеціальними знаннями здатні до творчої самостійної роботи. Навчальний процес в академії націлений на те, щоб випускник ОДАХ міг пропонувати, сприймати і реалізувати технічні ідеї, легко адаптуватися до мінливих умов на виробництві і в житті взагалі.
За усіма спеціальностями, яких у академії 14, ведеться навчання майбутніх фахівців усіх рівнів підготовки – бакалавр, спеціаліст та магістр. Для бажаючих продовжити навчання, з метою отримати наукову ступінь, при академії існує аспірантура та докторантуру і працює наукова спеціалізована рада по розгляду та захисту дисертацій.
Враховуючи сучасний стан розвитку науки та виробництва, в академії відкрито ряд перспективних спеціальностей і спеціалізацій. Нові спеціальності і напрями підготовки завжди були приоритетними у вузі. Так, наприклад, в академії почалась підготовка інженерів за спеціальностями «Газотурбінні установки і компресорні станції», «Газонафтопроводи та газонафтосховища» тощо. Плани навчання включають як стандартні загальнообов’язкові курси, так і спеціальні (професійні), факультативні курси, курсові проекти та наукову роботу, які є складовими державної програми підготовки магістра.
Студентське наукове товариство дає змогу молоді розкривати свої таланти. Наші студенти проводять наукові дослідження за такими темами, як «Сучасні тепловикористовуючі машини», «Автоматизоване проектування в холодильній техніці», «Математичне моделювання кріогенних систем», «Проектування, випробування та експлуатація установок нетрадиційної енергетики» тощо. В академії працює 20 наукових гуртків, два студентських конструкторських бюро, проблемна науково-дослідна лабораторія холодильної техніки. Студенти академії беруть участь у наукових конференціях, як українських, так і міжнародних. «Сучасні проблеми холодильної техніки і технології», «Інформаційні системи і технології», «Еколого-енергетичні проблеми початку XXI століття» – ось неповний перелік конференцій та наукових семінарів, де студенти академії холоду представляли свої наукові дослідження. За розробку і впровадження приладів для дослідження водних середовищ, на виставці-конкурсі інноваційних проектів студенти інституту екології та енергетики одержали перемогу в номінації «Кращий інноваційний проект 2005 – 2009 року», а студенти інституту низькотемпературної техніки і технології академії постійно перемагають у Всеукраїнському конкурсі наукових проектів з енергозбереження.
Професорсько-викладацький склад інститутів і факультетів академії нараховує більше 300 осіб. Наукові розробки вчених академії – а серед них Заслужені діячі науки і техніки України і Заслужені працівники освіти України, лауреати Державної премії України, академіки Міжнародної академії холоду, професори, кандидати технічних наук – знайшли широке впровадження у багатьох галузях науки та техніки від мікрохірургії до космічного обладнання. Cтратегічним напрямом розвитку академії сьогодні є подальша робота з впровадження низькотемпературних інноваційних технологій в Україні та за її межами, забезпечення високого наукового рівня та гуманізації освіти.
Постійно розширюються та міцніють зв’язки академії з міжнародними фундаціями та установами, зокрема з такими авторитетними, як Міжнародний інститут холоду, Міжнародна Академія Холоду (МАХ), ЮНЕСКО. Результатом цього співробітництва є робота співробітників академії у складі спеціальних комісій ЮНЕСКО та створення Українського відділення МАХ, Президія якого працює в академії.
Навчається в академії понад 5 тисяч студентів. Одна із задач, яка стоїть перед нами, освітянами сьогодні – максимальне застосування сучасних пізнавальних технологій. Це, перш за все, інформаційні технології. Комп’ютер в сьогоднішній освіті – це, як мінімум, декілька функцій. Це шлях до комп’ютерної грамотності, це шлях до дистанційного навчання, це шлях до найбільш повного отримання інформації через глобальні мережі – тобто до формування своєї конкурентоспроможності. Тому 35 комп’ютерних класів для проведення практичних та лабораторних робіт, самостійної роботи, студентських практичних конференцій в режимі on-line, локальна мережа академії – це все відповідає потребам сьогоднішніх студентів та вимогам часу.
Студенти академії мають усі можливості для загальнокультурного, духовного зросту, набування корисних навичок в багатьох напрямах. В академії активно функціонують студентський клуб, навчально-творчі студії журналістики, поезії, філософії, історії науки і техніки.
Для оздоровлення студентів та співробітників академія утримує студентський спортивно-оздоровчий табір «Південний Буг» у смт Саврань Одеської області.
Одеська державна академія холоду – навчальний заклад, спрямований на майбутнє. В інформаційному суспільстві XXI століття вона займає гідне місце як науковий та освітній центр, який готує фахівців за найсучаснішими технологіями.
Щиро запрошуємо до Одеської державної академії холоду!
ОДАХ, 1/3, вул. Дворянська, Одеса, 65082, Україна. Тел. (048) 723-60-79,факс (048) 723-11-45
E-mail: admin@osar.odessa.ua
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |