![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Як знищують вітчизняного виробника
Відвідувачі продовольчих магазинів або, як тепер стало модно висловлюватися, супермаркетів, дивуються, чому такі високі ціни на продовольчі товари, овочі та фрукти.
– А проблема пояснюється просто, – говорить начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Панчишин. – Одеські магазини не хочуть закуповувати вітчизняну сільгосппродукцію: увесь виноград, персики та яблука, які продаються на прилавках супермаркетів, – привезені з-за кордону. Власникам магазинів так вигідніше. Помідори ж, вирощені у нашій області, доступні лише в сезон, оскільки теплиць у нас немає, і взимку вони закуповуються, наприклад, у Туреччині, інших країнах.
Свою політику «гнуть» перекупники та переробники. Наприклад, у сезон нинішнього року томати з полів закуповувалися за ціною удвічі нижчою за їх собівартість. Подивимося, скільки будуть коштувати взимку овочеві консерви та соки!
Тішитися не слід
За даними лікаря-епідеміолога обласної СЕС Лариси Потієнко, на сьогоднішній день у нас зберігається стабільна ситуація, незважаючи на прогнози про епідеміологічні спалахи по усій Україні, очікувані у жовтні.
Цьому, за її словами, сприяють кліматичні умови регіону. А приріст захворюваності на гострі респіраторні захворювання в регіоні становить від 4 до 20 відсотків щотижня. На 10 тисяч чоловік населення захворюваність на грип становить 46 чоловік. Понад 70 відсотків захворілих, за словами епідеміолога, – діти віком до 18 років. Причому до 40 відсотків із них – школярі.
Южне
Портовики прийняли судно-гігант
До причалу компанії «ТИС» у порту пришвартувалося судно-гігант, довжиною 315 метрів і шириною 50 метрів, повідомляє прес-служба стивідорної компанії.
Судно «TINOS WARRIOR» класу «Сapesize» має осадку до 18,3 метра, а дедвейт – 208,7 тис. тонн, говориться у повідомленні. Такі гіганти, внаслідок своїх розмірів, не можуть проходити через шлюзи Панамського каналу і повинні обходити мис Горн у Південній Америці або мис Доброї Надії у Південній Африці.
Портовики завантажать до його трюмів 78 тисяч тонн вугілля.
Нагадаємо, що попередній рекордсмен, який кидав якорі у порту Южному, було судно «Diamond Warrio» дедвейтом 197 тисяч тонн.
Ананьївський район
Майже третина призовників не прибула
У жовтні-листопаді підлягають призову до лав Збройних сил України 590 юнаків, які до дня відправлення у військові частини досягли 18 років і не мають права на відстрочку, та громадян старшого призовного віку, котрі втратили на неї право.
Підбиваючи підсумки проведення чергового осіннього призову, військовий комісар району Сергій Палатніков доповів, що на призовну дільницю для проходження медичної комісії не з’явилося 222 молодих людей. Голова райдержадміністрації В’ячеслав Сербін дав доручення сільським головам підготувати листи та списки призовників, які не з’явилися на призовну дільницю, та надіслати їх до райвійськкомату та райвідділу міліції для відповідного реагування.
Болградський район
Столярний цех знищено вогнем
У селі Василівці відбулося загорання столярного цеху, який належав одному із місцевих підприємців.
До приїзду машини райвідділу МНС, локалізацією пожежі займалися місцеві пожежники. Однак полум'я було настільки сильним, що першорядне завдання рятувальників полягало у запобіганні поширення вогню на сусідні будинки. Рятувальники успішно впоралися із завданням. А от цех площею 400 квадратних метрів і усе, що в ньому перебувало, врятувати не вдалося. Навмисний підпал у райвідділі МНС виключають.
Іванівський район
Зростає народжуваність – потрібні дитсадки
На позачерговій сесії районної ради розглянуто питання про відкриття груп для роботи з дітьми старшого дошкільного віку на базі загальноосвітніх шкіл.
У Северинівці, Павлинці, Білці, Барановому відсутні дитячі садки. Тож іншого місця, ніж сільські школи, для підготовки 5-річних дітей там не існує. Але у школах бюджетом року не передбачено фінансування таких груп – як на оплату педагогів, так і харчування учнів. Саме про це й пішла мова на сесії. Тимчасовий вихід (до прийняття нового бюджету) буде знайдено за рахунок місцевих резервів.
Разом з тим, з огляду на вимоги реформування освіти та зростання народжуваності, виникає питання про відродження у селах дитячих садків. У Северинівці та Павлинці, принаймні, такі перспективи цілком реальні.
Біляївський район
Нерубайське зростає…
Голова Біляївської районної державної адміністрації Олександр Орлов проводив особистий прийом громадян в Нерубайській сільській раді.
До нього звернулися громадяни М. Колонтерну, Л. Жосан, яких турбує питання проходження ЛЕП по населеному пункту.
– Сьогодні ведеться робота в різних напрямах. Я зустрівся з представниками проектної організації задля визначення нового шляху прокладання лінії, – відповів голова райдержадміністрації.
Розташування Нерубайської сільської ради є перспективним щодо подальшого його розвитку. З постійним зростанням чисельності жителів дуже актуальним є будівництво нового дитячого садка та школи. Депутати сільської ради О. Шаповал та Г. Кошик попросили у голови РДА допомоги у фінансуванні нового дошкільного закладу. Наразі вже ведуться роботи з його проектування та відведення земельної ділянки.
Проблеми з реєстрацією в садових товариствах, отримання землі пільговою категорією громадян, електро- та газозабезпечення, дороги, взаємопорозуміння між сусідами – це не повний перелік тих питань, з якими приходили мешканці сільської ради на прийом до голови РДА.
Подальша робота щодо вирішення усіх питань продовжуватиметься спільно з сільською радою.
Красноокнянський район
Не допустити подорожчання
В районі працює комісія з моніторингу цін на соціально значущі продукти харчування.
Спеціалісти райдержадміністрації, податківці, працівники райвідділу внутрішніх справ працюють над виявленням необґрунтованого підвищення цін на продовольчі товари на об’єктах оптово-роздрібної торгівлі. Уже перевірено крамниці в райцентрі, селах Малаївці, Довжанці, Гулянці, Маяках, Новосамарці, Чорній, Топалах, Федосіївці, Степанівці.
Любашівський район
Хто здобуде довіру виборців?
Тринадцять осередків політичних партій візьмуть участь у нинішніх виборах. 702 жителі району зголосилися поборотися за депутатські мандати до районної, селищних та сільських рад, а 73 кандидати балотуються на посади селищних та сільських голів.
Особливо гостра боротьба спалахне між 15 любашівцями, кожен з яких мріє стати селищним головою. А ось на посаду Троїцького сільського голови претендує лише один кандидат. 114 чоловік зареєстровано районною виборчою комісією кандидатами у депутати райради за партійними списками та 77 «мажоритарників».
Сільські, селищні виборчі комісії зареєстрували 511 кандидатів у депутати сільських та селищних рад, з них: 482 члени політичних партій і 29 – самовисуванці.
Рені
П'ять років позбавлення волі
За вироком районного суду 28-річна жителька села Джурджулешти (Молдова) визнана винною у тому, що, діючи навмисно, з корисливих спонукань, вона вступила у злочинну змову з невстановленими особами з метою відправлення дівчат за кордон для сексуальної експлуатації.
Зловмисники розробили план, за яким жінка підшукувала на території України молодих жінок для заняття проституцією у Туреччині та Греції. Злочинниця вибирала дівчат з малозабезпечених сімей, які жили переважно у райцентрі. Обіцяючи високооплачувану роботу домашньої прислуги, вона забезпечувала дівчат відповідними документами і організовувала їхній виїзд. Прибувши на місце, дівчата ставали жертвами сексуальної експлуатації. Торговка живим товаром одержувала винагороду у розмірі від $100 до $900. За вироком суду жінка визнана винною і засуджена за ч. 2 ст. 149 КК України до 5-ти років позбавлення волі. Апеляційний суд Одеської області залишив вирок райсуду без змін.
Інформаційну добірку підготували: А. МИХАЙЛЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, О. НЕБОГАТОВ, О. ХАРЧЕНКО, Л. ЛЕВКОВСЬКА
І березівці – з прапором та гербом
На черговій сесії депутати районної ради відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» затвердили символіку району (прапор та герб), а також порядок її використання.
Прапор вертикально поділений на дві частини – синю та жовту. Нижня третина – схематичне зображення Тилігульського лиману двома синіми та однією білою хвилястими смугами. Уздовж древка – на1/5 ширини прапора – вертикальна синя смуга із зображенням кетягів червоної калини.
Основними елементами герба затверджено золотий пшеничний сніп та постать духовного патрона району – Святого Миколая у синьому одязі із хрестом та розгорнутою книгою. Зелений лавровий вінок обсновує гербовий щит, увінчаний територіальною короною. Під щитом – вінок, обвитий стрічкою у вигляді українського рушника з вишивкою автентичного, притаманного для району рослинного орнаменту.
«Положенням про гербовий збір за право використання символіки району», зокрема, передбачається, що суб’єкти господарської діяльності зобов’язані сплачувати гербовий збір, який складає 0,1% вартості продукції, реалізованої з використанням символіки району.
Олександр НЕБОГАТОВ, власкор «Одеських вістей», Березівський район
Тут газети знаходять своїх адресатів
У відділенні сортування Котовського центру поштового зв'язку № 7 робота починається із приходом експедиційної машини з Одеси о 6.00. За кілька годин начальникові відділення Раїсі Левицькій разом із сортувальницями Валентиною Козак, Тетяною Прозоровською, Зінаїдою Руснак, Галиною Подолюк потрібно відсортувати чималу кількість періодики, яка потім розійдеться по 84 поштових відділеннях до Котовського, Балтського, Кодимського і Красноокнянського районів.
– Від оперативності працівників цього відділення, – говорить начальник центру Ірина Петрівна Яловицька, – залежить робота листонош та своєчасне доставляння пошти по поштових відділеннях. Пам'ятаючи про це, жінки намагаються швидко та якісно виконувати свою роботу.
Олена АНІЩЕНКО, Котовський район
І глядачами, і учасниками
Нещодавно у Великому Дальнику відсвяткували День села. Розпочалося свято з вистави для найменших мешканців, які могли не лише бути глядачами театралізованого дійства, а й самі стати його активними учасниками. Дитячий сміх та веселі усмішки заполонили увесь майдан.
Продовжив концертну програму районний фестиваль баяністів, гармоністів та акордеоністів – «Баян – душа моя». Його учасники потішили присутніх віртуозним володінням дещо забутих сьогодні музичних інструментів.
Голова Біляївської райради Олександр Семенов та голова райдержадміністрації Олександр Орлов привітали жителів села зі святом й подарували громаді машину «швидкої допомоги», побажавши, щоб усі мешканці були здоровими. Лунало чимало теплих добрих слів, побажань подальшого розквіту селу та добробуту його жителям.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |