![]() |
|
![]() |
![]() |
Ідея проведення подібного заходу не нова. Щорічно близько 100 країн миру проводять день, тиждень або місяць статистики для того, щоб національне співтовариство могло належним чином оцінити значимість офіційної статистики. Незважаючи на розходження у формах проведення таких заходів, їх поєднує мета пропаганди й підвищення авторитету офіційної статистики. Всесвітній день статистики, що планується провести як одноразовий захід, дозволить додати національним і регіональним заходам подібного роду глобального звучання.
Сучасна статистика відіграє велику роль як основний інструмент, що вимірює соціально-економічний прогрес на національному, регіональному й світовому рівнях. Окрім того, статистична інформація є обов'язковим джерелом для моніторингу виконання стратегічних програм, конвенцій як на рівні країни, так і на світовому рівні.
Завдяки тривалій взаємодії національних статистичних систем стало можливим формування глобальної статистичної системи, члени якої користуються спільною мовою для обміну досвідом і розповсюдження даних.
Приведемо деякі дані міжнародної статистики. За останніми даними, загальний коефіцієнт народжуваності (кількість народжених на 1000 населення) серед країн найбільший у Таджикистані – 30,9, найнижчий у Німеччині – 8,2. Найвища смертність населення (кількість померлих на 1000 населення) у Болгарії – 14,5, найменша у Таджикистані – 4,2.
Рівень безробіття коливається від 0,9% (до економічно активного населення) у Білорусі до 16,5% у Грузії.
Стан та розвиток економіки країни найкраще характеризує валовий внутрішній продукт. Цей показник на одну особу населення (дані 2008 р.) теж дуже варіюється – від 2572 дол. США у Молдові до 49361 дол. у Норвегії. В Україні він склав 6868 дол. Цей показник зменшився, у порівнянні з 1990 р., на 1240 дол., але по відношенню до 2000 р. – зріс на 3162 дол. США.
Розвиток вітчизняної статистики здійснюється згідно зі Стратегією розвитку державної статистики, схваленою розпорядженням КМ України від 5 листопада 2008 р. № 1413-р, яка спрямовує діяльність українських органів статистики на використання міжнародних методів, стандартів та класифікацій. Доречно згадати про нову Класифікацію видів економічної діяльності КВЕД-2010, яка буде поступово вводитись у статистичну звітність у 2011 р.
Однією з причин проведення Всесвітнього дня статистики є проведення у поточному році у більшості країн світу перепису населення. В Україні перепис населення очікується провести у 2012 р. Користуючись нагодою, звертаємося до усіх респондентів щодо своєчасного та достовірного звітування, до населення області з проханням максимального сприяння працівникам органів статистики у виконанні своїх службових обов’язків під час проведення обстежень населення, що зробить нашу регіональну статистику максимально правдивою та придатною до співставлення на глобальному рівні.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |