ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
КРУ ІНФОРМУЄ
21.10.2010 / Газета: Одесские известия / № 115(4097) / Тираж: 23655

Безкоштовні консультації

У межах Всеукраїнського тижня права, який триватиме з 1 по 6 грудня, для правової допомоги малозабезпеченим верствам населення з питань реалізації та захисту прав людини в компетенції органів Державної контрольно-ревізійної служби будуть надані безкоштовні консультації за телефоном довіри КРУ в Одеській області (048) 728-36-86.

Порушення на півмільйона

При перевірці фінансово-господарської діяльності державної установи «Інститут стоматології Академії медичних наук України» за період з 01.09.2008 року по 10.08.2010 року ревізори КРУ виявили порушення на загальну суму 564,56 тис. гривень.

Унаслідок непроведення індексації заробітної плати протягом червня-грудня 2009 року і неправильного визначення індексу інфляції протягом січня-травня 2009 року 137 працівників установи недоодержали заробітної плати на загальну суму 72,51 тис. грн. Під час ревізії порушення було виправлено, а грошові суми відшкодовано у повному обсязі. Відповідальною особою за допущені порушення визнано головного бухгалтера установи.

Також виявлені дії, що призвели до недоодержання фінансових ресурсів на загальну суму 11,39 тис. грн; операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат на загальну суму 49,74 тис. грн; інші порушення фінансової дисципліни на загальну суму 430,92 тис. гривень.

За допущені порушення фінансової дисципліни на директора, головного бухгалтера та на заступника директора із загальних питань складено протоколи про адміністративне правопорушення. Матеріали ревізії передано до прокуратури Одеської області.

Кращих з найкращих – у ревізори

Одним з головних напрямів кадрової політики Контрольно-ревізійного управління в Одеській області є залучення на роботу молодих фахівців. Розповідає начальник відділу кадрів Наталя КАРПОВА.

– Головне управління КРУ уклало договір з Одеським інститутом фінансів та Київським торговельно-економічним інститутом. Студенти, які вступили до цих вузів з рекомендацією від нашого управління, гарантовано проходять у нас виробничу та переддипломну практику і після закінчення мають усі шанси бути працевлаштованими до одного з відділів КРУ. Щороку напередодні вступної кампанії ми звертаємося до районних відділів освіти з проханням відшукати хлопців і дівчат, які бажають одержати економічну освіту і у перспективі стати ревізорами. На сьогоднішній день у нас 14 студентів – 9 з них уже на останніх курсах і 5 вступили у цьому році.

– Сьогодні у штаті управління є молоді фахівці, які вступили на навчання за вашою рекомендацією?

– Торік ми прийняли на роботу Людмилу Співак та Дарію Синаєвську. Обидві дівчини проходили у нас переддипломну практику. Витримали випробувальний термін. Олександр Васильєв, випускник Одеського інституту фінансів, три роки поспіль проходив у нас виробничу практику і після закінчення навчання прийшов до нас як цілком підготовлений співробітник. Це високоосвічений і різнобічно розвинутий молодий чоловік.

– Під час практики за студентами закріплені наставники?

– Обов’язково. Причому з числа найдосвідченіших фахівців. Переддипломна практика триває 3 місяці. У процесі навчання у вузі хлопці та дівчата одержують теоретичні знання. Тут же вони поринають у реальну робочу атмосферу. Я прихильник того, щоб студентів за будь-якої можливості брали на ревізію: вони відчують специфіку цієї професії, яка потребує, крім професійних знань, певних людських якостей, таких як, наприклад, моральна та психологічна стабільність, принциповість витримка і тактовність. Адже не секрет, що ревізора ніколи не зустрічають з розкритими обіймами.

Будучи присутнім на ревізії, практикант може відчути її атмосферу й визначиться, чи зможе він присвятити себе цій справі. Часто непідготовлена людина стикається з жорсткими реаліями професії і часом не витримує їх. Щоб цього не сталося, і потрібна реальна, а не паперова практика.

– На які посади можуть претендувати молоді фахівці?

– Випускники вузів обіймають посади або контролера-ревізора або старшого – контролера. До провідного і головного ревізора треба дорости. Щодо просування кар’єрними щаблями... Для того, щоб стати провідним ревізором необхідний дворічний (а іноді вистачає й одного року) досвід роботи. Взагалі, все залежить від людини, від її бажання і здібностей опанувати тонкощі професії.

Якість життя

Українець платить двічі

За даними соціологічних досліджень Одеського відділення Інституту Горшеніна, різні верстви населення витрачають на продукти харчування від 50 до 75 і більше відсотків сімейного бюджету.

Як стверджують соціологи на основі проведеного опитування, багато одеситів змушені витрачати менше грошей на товари тривалого користування у зв'язку із їх подорожчанням. У випадку ж подальшого подорожчання продуктів харчування, майже чверть опитаних мають намір шукати додаткові заробітки. Приблизно стільки ж готові звикнути до зростання цін на них. У цілому ж 80 відсотків із опитаних вважають, що останнім часом стали жити гірше.

Ця тема стала предметом обговорення на прес-конференції в ІА «Міст-Одеса». Її учасники намагалися відповісти на досить важкі запитання: чи є об'єктивні передумови для подальшого зростання цін і до якого рівня вони можуть зрости найближчим часом?

За словами завідувача кафедри світового господарства та міжнародних економічних відносин Одеського університету імені Іллі Мечникова, доктора економічних наук Сергія Якубовського, ціни на продукти харчування скоро почнуть знижуватися, оскільки їх підвищення було пов'язано не з економічною ситуацією в країні, а з політичною, тобто платимо двічі за товар і за вибори.

– Великому бізнесу потрібно було оплатити виборчу кампанію, тому ціни накрутили, а зараз місця вже куплені, реклама оплачена, тому ціни будуть знижуватися.

Ця упевненість доктора економічних наук ґрунтується на тому, що, незважаючи на несприятливі погодно-кліматичні умови, в Україні зібрано цілком достатній урожай зернових та інших культур. Так, наприклад, за офіційним даними, «із урахуванням втрат при збиранні врожаю, на склади надійдуть близько 14,7 млн тонн картоплі. Незважаючи на масовану істерію в ЗМІ, цей урожай дозволяє кожному українцеві за рік з'їсти близько 318 кілограмів, або по 850 грамів щодня «другого хліба».

Інші експерти менш категоричні у цьому питанні. На їхню думку, ціни на товари і, насамперед, на продукти харчування, засоби виробництва, автомобілі, побутову техніку мають не лише політичну складову. Багато у чому їхня вартість залежить від ситуації на валютному ринку. Доти, доки євро буде зміцнюватися стосовно долара, а, отже, і гривні, прив'язаної до «зеленого», ціни на товари, (насамперед, імпорт із Євросоюзу) будуть зростати.

Крім того, слід враховувати сильну монополізацію на українському ринку товарів, що суттєво впливає на ціни, зокрема, на продовольство. Тому що, як відомо, капіталіст готовий на будь-які хитрощі, щоб одержати надприбуток.

Автор: Анатолій МИХАЙЛЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту