![]() |
|
![]() |
![]() |
Як уже повідомлялося, «Одеські вісті» уважно стежать за початком опалювального сезону. На щастя, поки що обходиться без значних збоїв, місцева влада працює оперативно та злагоджено. Сьогодні ми далі публікуємо інформацію із районів області про хід підготовки житла та установ до сезону холодів.
Білгород-Дністровський район
БЕЗ БОРГІВ ТА ПРОБЛЕМ
До моменту ухвалення розпорядження голови Білгород-Дністровської РДА про початок опалювального сезону усі котельні району були готові до роботи на 100%.
При цьому вугіллям до кінця фінансового року вони забезпечені повністю. Починаючи з 6 жовтня, опалювальний сезон стартував буквально в усіх закладах освіти та охорони здоров'я. Дотепер природний газ для опалення у Білгород-Дністровському районі не використовується, при цьому заборгованість за енергоносії відсутня. Як повідомив начальник управління економічного розвитку Білгород-Дністровської РДА В'ячеслав Маслаков, збоїв та особливих проблем на початку опалювального сезону не спостерігається.
Овідіопольський район
ОДНА БІДА – ДОРОГИ
За плановим графіком, без складнощів та аварійних ситуацій почався опалювальний період в Овідіопольському районі.
Цей район – перший та єдиний в Одеській області, де газифікацію завершено повністю. За інформацією першого заступника голови Овідіопольської РДА Олексія Яковенка, під час запуску поривів або інших аварійних ситуацій не спостерігалося. Опалюються без винятку усі школи, лікарні та дитячі садки. Після профілактики у стані повної готовності перебувають усі дизельгенератори. До початку осінньо-зимового сезону районні комунальні служби повністю розрахувалися за енергоносії. Виняток становить населення, яке має борги за електроенергію та газ. Однак головною проблемою початку зимового періоду є незадовільний стан доріг району.
Балтський район
МИНУЛИЙ БЕЗЛАД НЕ ПОВТОРИТЬСЯ
Усі котли системи опалення міста запущені у експлуатацію ще на початку місяця. Сьогодні тепло в будинках житлофонду, дитсадках та школах. Тепло і в ЦРЛ. Із передачею потужного газового котла КП «Балтатепломережа» на баланс лікарні, питання забезпечення її теплом повністю знято. У повному обсязі завезено тверде паливо до шкіл, амбулаторій, дитсадків району, де немає природного газу.
Проведено велику роботу з ремонту доріг. Підготовлено вісім одиниць снігоочисної та спеціальної техніки. Триває заготівля посипального матеріалу.
Саратський район
ГОЛОВА САРАТСЬКОЇ РДА ІГОР СИРОТЮК: «УСІ ШКОЛИ, ДОШКІЛЬНІ ЗАКЛАДИ ТА ЛІКАРНІ РАЙОНУ ПОВНОЦІННО ОПАЛЮЮТЬСЯ»
За допомогою спеціалізованих бригад з Одеси у вересні прочищені усі проблемні ділянки внутрішніх систем опалення у будинках закладів бюджетної сфери. Причому кошти для даних робіт знайдені у районі. В достатній кількості заготовлено вугілля, якого для бюджетників вистачить не лише до кінця фінансового року, але й на весь січень 2011-го.
Вугілля, запасене для потреб підприємств, закладів освіти та охорони здоров'я, а також населення зберігається на спеціалізованих складах. Єдина гостра проблема нинішнього опалювального сезону, підкреслив голова Саратської РДА, полягає у тому, що грошової компенсації за тонну вугілля у розмірі 300 гривень явно недостатньо. Про це люди постійно говорять на особистих прийомах. Адже сьогодні тонну вугілля доводиться купувати за 1200 гривень.
Котовський район
У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЗАПЕВНИЛИ...
Усі об'єкти соцкультпобуту району отримують тепло. У дитсадках та школах теж запрацювали системи опалення, крім Липецької ЗОШ. Інспекція Держкомпромнагляду не дала «добро» на експлуатацію шкільного котла, реконструкцію якого не було зроблено. У райдержадміністрації запевнили, що це тимчасові труднощі, і липецькі школярі без тепла не залишаться.
Фрунзівський район
ГОТУВАЛИ САНИ ВЛІТКУ
За інформацією заступника голови райдержадміністрації Сергія Мартинюка, до цьогорічного опалювального сезону в районі почали готуватися ще влітку. Найбільш проблемними виявилися Войничівська і Оленівська школи, де вийшли з ладу опалювальні котли. Тут встановлено нове обладнання. Також замінено вхідні двері у Затишанському навчально-виховному комплексі, перекрито дах Будинку культури у селі Новопавлівці.
Щодо забезпечення об’єктів соціальної сфери вугіллям, то у закладах медицини і культури проблем з цим нема. Для закладів освіти твердого палива заготовлено понад 60% до потреби (природний газ є лише у трьох школах). Це нормальний показник, оскільки зазвичай з початком нового фінансового року завозиться і решта необхідної кількості вугілля.
У школи, дитсадки та лікарні тепло подається з 7 жовтня.
Ананьївський район
РЕМОНТ – НА КОШТИ ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ
Восьмого жовтня опалювальні системи були передусім запущені на об’єктах соціальної сфери.
На сьогодні сто відсотків котелень працюють у школах, дитсадках та лікувальних закладах району. Три бібліотеки та школа естетичного виховання міста Ананьєва опалюються природним газом. Збережуть тепло і нові металопластикові вікна. Повністю забезпечені дровами і твердим паливом 12 сільських бібліотек-філій.
У районному Будинку культури також замінено вікна і встановлено нову систему опалення поки що лише на першому поверсі. Рішенням сесії обласної ради на капітальний ремонт другого поверху цього об’єкта було виділено 294 тис. грн. До справжніх холодів їх буде освоєно.
Іванівський район
ПРОБЛЕМ НЕ ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ
В Іванівському районі заклади медицини та освіти до роботи в зимовий період підготовлені завчасно. Цьому питанню районна влада приділила першочергову увагу.
Як розповідає заступник голови райдержадміністрації Олександр Лицевич, із 19 загальноосвітніх шкіл газифіковано 16, і там проблем з опаленням не передбачається. Дві школи опалюються вугіллям, і туди вже завезено 272 тонни цього палива. А ось система опалення Адамівської школи діє на використанні електричної енергії.
Задля економії паливних матеріалів у Іванівській ЗОШ ім. Б.Ф. Дерев’янка здійснено заміну вікон на суму 157 тисяч грн. У Павлинській школі, крім заміни вікон, проведено ще й ремонт системи опалення на суму 35 тис. грн, а також відремонтовано водопровід на суму 40 тис. грн.
До опалювального сезону, як зазначає О. Лицевич, належним чином підготовлені центральна районна лікарня та фельдшерські пункти у селах. Щодо Будинку милосердя, то тут опалювальний період розпочато ще з 1 жовтня.
Ренійський район
НА ВСІ СТО!
Влітку цього року було газифіковано село Лиманське.
Першим об'єктом, який одержав блакитне паливо від нової магістралі, стала Лиманська загальноосвітня школа.
Цього року опалювальний сезон розпочався 8 жовтня. Котли запрацювали в усіх дитячих садках, у школах, у районній лікарні та сільських лікарських амбулаторіях. Завдяки тому, що практично всі бюджетні заклади забезпечені індивідуальним опаленням на природному газі, опалювальний сезон розпочався організовано і безперервно.
Єдиний об'єкт, де доводиться обігріватися електрокамінами – дитячий садок «Чебурашка». Це колишній відомчий садок Ренійського порту, який зовсім нещодавно передано на баланс територіальних громад району. З районного бюджету були терміново виділено 250 тис. грн на реконструкцію системи опалення, встановлення необхідного обладнання.
Болградський район
ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК І ДИТСАДКИ – У ПЕРШУ ЧЕРГУ
Опалювальний сезон розпочався раніше звичайного – труби котелень задиміли ще 1 жовтня. У цей день почали подавати тепло до дитячих садків та пологового відділення районної лікарні. А далі, день за днем, запускали котельні у школах, в сільських лікарських амбулаторіях та лікарнях. На сьогоднішній день усі бюджетні установи опалюються – як від природного газу, так і від твердого палива.
«Обновка» у лікарні: за рахунок коштів районного бюджету замінено теплотрасу, що обійшлося у 280 тис. грн.
За словами голови Болградської райдержадміністрації Михайла Садаклієва, цього року опалювальний сезон розпочався як ніколи організовано, спокійно, без збоїв.
– Усе це – результат планової та копіткої роботи мого заступника Івана Каражекова, який спільно із усіма службами провів велику організаційну роботу, – відзначив керівник району.
Красноокнянський район
ДІТВОРА НЕ МЕРЗНЕ
Повністю забезпечені необхідною кількістю вугілля заклади освіти і медицини району. Ще задовго до початку опалювального сезону запалили грубки у сільських дитячих садочках.
Для 42 малюків дитсадка «Надія», що підпорядкований Ставрівській сільській раді, створені прекрасні умови. Ставрівський сільський голова Василь Муренець завчасно подбав про закупівлю 12 тонн вугілля та заготівлю дров. Цими днями буде завезено ще три тонни твердого палива.
Савранський район
ПІД ПОДВІЙНИМ КОНТРОЛЕМ
У всіх загальноосвітніх школах, дитячих садочках, в райлікарні та сільских медичних закладах опалювальний сезон розпочато ще шостого жовтня. Як поінформував голова районної ради Микола Бадюл, це питання перебуває під постійним контролем керівництва району.
Для того, щоб було тепло як дошкільнятам, так і школярам, вчасно завезено паливо, відремонтовано опалювальні системи. В окремих школах перейшли на ефективніше опалювання.
А ще у цьому році в школах та деяких установах і організаціях для опалення почали використовувати екологічно чисті брикети. Вони виготовляються безпосередньо в районі, мають досить високу теплокалорійність, й майже удвічі дешевші за вугілля.
Влітку силами працівників дитсадка в усіх приміщеннях було зроблено ремонт.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |