ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПІД ПРАПОРОМ ДОБРА ТА МИЛОСЕРДЯ
23.10.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 109-110(21150-21151) / Тираж: 8525

Червоний Хрест — це найстаріша у світі благочинна організація, яка відзначила своє 150-річчя. Хто заперечить, що це й найшановніша інституція, яка надає допомогу потерпілим і постраждалим, самотнім, покинутим і знедоленим? Українському Червоному Хресту вже за 90. Дуже шкода, що його роботу дехто нині вважає пережитком минулих часів.

Щоб нагадати про себе, розповісти громаді про поточну роботу обласної організації, про плани на завтрашній день, активісти Червоного Хреста покликали представників місцевих ЗМІ на прес-конференцію.

Тамара Барнич (на знімку), яка очолює обласну організацію, розповіла, що мають аж чотири тисячі постійних підопічних. Тільки в Одесі сестри милосердя опікуються більш як 500 лежачими старенькими, які доживають віку на самоті. В обласному центрі до цієї роботи залучені 35 сестер милосердя, на території області — ще 45. Також організація займається розбудовою волонтерського руху, залучаючи молодь до програми підтримки дітей-біженців, програми боротьби з туберкульозом і бідністю, дбає про безпритульних. Сестри милосердя поширюють серед громадян агітки та буклети з попередження захворювання на грип і туберкульоз, у школах проводять уроки з основ невідкладної медичної допомоги…

По можливості, активісти організації залучають до реалізації спільних проектів і задумів інші громадські об’єднання, фонди, окремих благочинників. Дуже тісно вони співпрацюють з ГО «Асоціація жіночих організацій Одеської області», що дозволяє у районах Одещини разом знаходити благочинників й організовувати допомогу багатодітним родинам, сім’ям, де виховують дітей-інвалідів, опікувати самотніх людей. Так, цими днями Тамара Барнич та Валентина Соларьова, голова Одеського відділення українського Національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля, зібрали й передали підопічним дитячого відділення обласного протитуберкульозного диспансеру (там сьогодні долають недугу близько 50 дітей з усіх районів) засоби гігієни та новенький одяг, адже серед цих дітей є сироти та дітки з малозабезпечених родин.

На які гроші проводиться така масштабна робота? На пожертви громадян та організацій, на кошти, отримані від реалізації марок Товариства Червоного Хреста України.

— Найдешевша марка коштує 2 гривні, — сказала Тамара Барнич, — сума, здавалося б, зовсім крихітна як за сьогоднішніми ціновими мірками, та, вдаровуючи її на благочинні цілі, людина, можливо, когось порятує й підтримає. Тож я закликаю вас, шановні мої земляки, не сторонитися добродійної справи.

Голова обласної організації Товариства Червоного Хреста розповіла і про новий задум, який, можливо, дуже скоро буде реалізований в Одесі, а потім і в містах області. У великих супермаркетах планують облаштувати пункти збору пожертв. Проект має робочу назву «Ще одна покупка». Скуповуючись у великому магазині, кожен з нас, хто того побажає, зможе придбати щось, на власний вибір, що може знадобитися родині малоімущих чи одиноких стареньких людей. Нехай це буде булочка чи пара дешевих шкарпеток (а багато наших земляків сьогодні недоїдають, економлять абсолютно на всьому, щоб елементарно вижити). Покупку треба буде покласти до спеціального контейнера з символікою Червоного Хреста. Того ж дня всі вдаровані людьми речі чи продукти будуть розподілені та доставлені за призначенням.

Автор: Яна СТАСІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту