ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НЕ ГРЕЧКОЮ ЄДИНОЮ...
23.10.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 109-110(21150-21151) / Тираж: 8525

Упродовж року інформагентство «Міст-Одеса» проводило моніторинг цін на основні продукти харчування в нашому обласному центрі, фіксуючи динаміку їх змін. Аналіз і результати такого моніторингу були оприлюднені на спеціальній прес-конференції. Щоб допомогти розібратися в ситуації, до розмови запросили експертів: Сергія Якубовського, доктора економічних наук, професора ОНУ ім. І.І. Мечникова, Віктора Пєнова, директора агрофірми «Паритет» Іванівського району, та інших обізнаних з проблемою фахівців.

До речі, за тиждень до прес-конференції Одеська філія Інституту імені Горшеніна провела опитування «Матеріальне становище одеситів – думка городян». Результати опитування, яким було охоплено 885 осіб, стали преамбулою розмови.

Як з’ясувалося, більшість одеситів (96,5%) сьогодні переживають матеріальні труднощі. При цьому 40% опитаних стверджували, що мають за що жити, однак не можуть собі дозволити купити цінні речі (холодильник, меблі…); мають гроші на їжу, але не дозволяють собі купувати одяг і взуття – більше чверті з опитаних (27,6%); ледве зводять кінці з кінцями, не маючи за що купувати навіть достатньо їжі 15,2%; у тому, що не відчувають скрути, призналися лише 1,7%.

Більшість одеситів (81,8%) відчули, що останнім часом стали жити скромніше: понад половина з них 58% свого прибутку витрачають на харчі. Кожен четвертий почав економити на подорожах, просто на культурному й здоровому відпочинку, на купівлі нового взуття та одягу. Останнім часом 15,7% респондентів накопичили борги за комунальні послуги. Кожен четвертий вимушений вже скоротити споживання м’яса, риби, масла, фруктів, цукру…

Чверть опитаних (24,6%) налаштовані шукати підробіток, якщо ціни на продукти продовжуватимуть рости. Приблизно кожен четвертий (23,6%) з часом готовий змиритися з ростом цін. Мовчки. Адже тільки 8% з числа опитаних готові брати участь в акціях громадянської непокори.

В ході розмови навколо спалаху цін учасники заходу спробували пошукати причини такого неподобства. Винили недобросовісних посередників, які наживаються на праці селян і на статках городян, нарікали на відсутність державного регулювання цін. При цьому добряче перепало інспекції з контролю за цінами в Одеській області, роботи якої абсолютно, казали, не видно, та Антимонопольному комітету, який зайнятий «збиранням бліх» замість того, щоб сприяти лікуванню потрощеного хребта вітчизняної економіки…

До речі, як обнадіяв Сергій Якубовський, ціни на продукти харчування дуже скоро почнуть знижуватися, бо, мовляв, їх підвищення було пов’язане не з кризою, а з політичною перетасовкою в державі: підвищенням цін крупний бізнес, на думку фахівця, покрив свої виборчі витрати.

Щодо гречки, яка останнім часом подорожчала втричі. Її люди почали менше купувати. Рівно втричі.

Автор: Яна СТАСІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту