![]() |
|
![]() |
![]() |
Шановане в народі православне свято Покрови спрадавен козаки вважають своїм. Нинішнього 14 жовтня сповнилося два десятиліття з дня відродження Українського козацтва. З нагоди цієї непересічної дати в новітній історії, крайова військова старшина вирішила відзначити цю дату так, щоб вона запам’яталася не тільки козакам, а багатьом людям у містах і селах. Саме напередодні ювілейної річниці до лав Чорноморського козацького з’єднання долучилася тисяча членів Селянської спілки України в Одеській області. До речі, цій спільноті під керівництвом талановитого лідера Олександра Тодорова також двадцять років.
Сільський голова Усатового Юрій Маковійчук, крайовий отаман Чорноморського козацького з’єднання Володимир Пукліч та Олександр Тодоров зібралися заздалегідь, аби обговорити сценарій майбутнього святкування. Призначили його на суботу, 16 жовтня. Опівдні біля пам’ятника визволителям села зазвучали козацькі пісні і марші. Враз на майдані стало багатолюдно. Тут зібралися мешканці не лише Усатового — одного з найстаріших козацьких сіл Одещини, а й багато гостей: козаки із свого, Біляївського, а також Миколаївського, Роздільнянського та інших районів, з Одеси, Іллічівська.
Відкрив урочистості сільський голова Юрій Маковійчук. Потім до слова запросили Володимира Пукліча, який зачитав святковий наказ, про присвоєння козацьких звань, вручення нагород. З теплими словами звернувся до присутніх Олександр Тодоров. Як відомо, той, хто не знає своєї історії, не має майбутнього. А відтак, найперший обов’язок козаків — виховувати гідне молоде покоління. Саме цього дня на священному місці, що береже пам’ять про мужніх визволителів, дев’ятеро учнів місцевої школи були урочисто прийняті до козацького з’єднання, отримали реєстрові грамоти і статут Чорноморського козацького з’єднання.
Перед присутніми виступили школярі-аматори із запальним танком «Козачата». До речі, нещодавно вони стали призерами міжнародного конкурсу в Болгарії, а згодом поїдуть до Франції. Все це завдяки батьківській турботі сільського голови Юрія Івановича Маковійчука, який своїми справами переконливо доводить турботу про те, щоб у селі було комфортно і цікаво жити, щоб були тут гарні дороги, чисті вулиці й узбіччя, впорядковані автостоянки, вода — одне слово, все, що необхідно для нормального життя дорослих і дітей. Завершилися урочистості щедрими гостинами, де серед багатьох наїдків надто смакувала козацька каша, зварена генералом-осавулом Миколою Чабаном. До пізнього вечора гуляло і веселилося все село.
Біляївський район, с. Усатове.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |