ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІТРИНА ПРИВАБЛИВОСТІ
26.10.2010 / Газета: Одесские известия / № 117(4099) / Тираж: 23655

На підпису у голови Одеської облдержадміністрації лежить підготовлений проект розпорядження про створення обласної ради вітчизняних та іноземних інвесторів. Метою його є сприяння припливу внутрішніх та зовнішніх капіталів в економіку області.

– Рада повинна повернути довіру інвесторів до наших можливостей, налагодити діалог між владою та бізнесом. І довести ділом, що Одеська область – один із найпривабливіших регіонів щодо інвестицій, – повідомив на прес-конференції начальник Головного управління зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції ОДА Сергій Тетюхін. – До складу ради увійдуть керівники обласних і територіальних підрозділів, безпосередньо задіяних у реалізації інвест-проекту, галузеві фахівці та самі інвестори.

На жаль, раді доведеться долати деструктивну діяльність ретроградних чиновників. Останні буквально блокують процес одержання потрібних дозволів, і запуск проекту затягувався на 2 – 3 роки. Особливо проблемним у класичній тріаді інвестиційної діяльності: «капітал, робоча сила, земля» виявлявся останній чинник. Зазвичай, документи щодо землевідведення та передачі території в оренду під спорудження підприємства готувалися найдовше. Такий підхід чимало посприяв відмові інвесторів від подальших ділових відносин. Як сказав С. Тетюхін, рада зламає цю негативну традицію.

На інвестиційній вітрині області вже виставлено 18 пріоритетних проектів. Найбільші вкладення надійшли від підприємців Франції, зокрема, на виготовлення побутової техніки. Вигідним бачиться одна з останніх пропозицій французьких екологів ввести до ладу підприємство з великомасштабної утилізації старих автомобільних шин.

Активізувався інтерес до приморської частини України у власників російського капіталу. А після поїздки Одеської делегації до провінції Фу Цзянь – і в китайської сторони. Президент асоціації автобудівників Китаю готовий до співпраці із Іллічівським автоскладальним. Намічається плідне партнерство у галузі нафтохімічної та нафтопереробної промисловості. Не приховує своєї зацікавленості роботою підприємств Одещини з виробництва металоконструкцій та бетону Посол Німеччини. Німецькі компанії предметно розглядають варіант виготовлення одеськими вмільцями шпунтів та устаткування для гідротехнічного будівництва.

Зараз увагу уряду знову звернено до майже забутого транспортного проекту – поїзда «Вікінг». Для забезпечення його рентабельності проведені переговори із турецькою стороною.

Розробляється проект створення оптового продовольчого ринку в Овідіопольському районі. Крім забезпечення робочими місцями, він покликаний вирішити важливе соціальне завдання щодо створення конкурентного середовища та зниження цін на сільськогосподарські товари.

У переліку проектів є й такі, що зможуть знизити енергодефіцит регіону. Намічено будівництво парогазової електростанції в містах Ізмаїлі та Болграді, а також генгераційної станції в Іллічівську. Розвиваються альтернативні джерела. Наприклад, в Овідіопольському районі планується встановлення пробних вітрогенераторів.

Розробляється також низка галузевих програм, необхідних для підняття стандартів наявних виробництв для виходу на зовнішні ринки. При цьому С. Тетюхін згадав виноробну продукцію, яка потребує сертифікації, а також томатну пасту і кілька видів майонезу, які німецькі партнери хочуть продавати у своїх національних торговельних мережах.

Автор: Владислав КІТІК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту