ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
З громадою та для громади
28.10.2010 / Газета: Одесские известия / № 118(4100) / Тираж: 23655

Люди чекають від нас порядку і роботи

Коли хтось приходить на нове місце роботи, у народі кажуть: збоку завжди видніше. Гостріше випирають недоліки, конструктивнішими бачаться й підходи до їх усунення. На посаді голови Березівської районної державної адміністрації вже близько місяця працює людина з іншого району – Василь Петрович Арнаут. Із ситуацією ознайомився, з планом подальших дій визначився. Тож просимо його поділитися цим із громадськістю.

– Якими виявилися перші враження про район?

– Досить несподіваними. Ще на під’їзді до райцентру неприємно вразила дорога. І якщо такий жах на ділянці шляху від Березівки до Одеси, то який стан може бути на інших, сільських ділянках? Від санітарного стану району теж очікував більшого. Подумалось: «Невже у місцевої влади нема любові до своїх населених пунктів?» Коли ж поспілкувався з представниками різних гілок місцевої влади, зрозумів: влада тут вкрай розбалансована. А неконтрольоване чиновництво швидко забуває про головне своє призначення – служити громаді, людям, а не собі.

– Отже, кадри вирішують все?

– Все вирішує ставлення кадрів до своїх обов’язків. І в цьому плані добрих прикладів у районі чимало. Герой України, директор агрофірми «Маяк» Зінаїда Михайлівна Гришко у скрутні для великотоварного виробництва часи не про себе дбала. Зберегла господарство, робочі місця для людей. Газифікувала село, звела храм, утримує оздоровчий табір для дітей. А Будинок культури! А школа! Все на вищому рівні. У районі давно й успішно працює Василь Сергійович Швець. Новітні технології виробництва, сучасна техніка дозволяють його господарству «Чеське» обробляти понад 5 тисяч гектарів ріллі. Господарство підтримує соціальну сферу кількох сіл, є одним з кращих платників податків. А ще у нас працюють такі шановані люди, як В.І. Гришаков, В.М. Бондарець та інші. Ось із кого треба брати приклад нашим держслужбовцям! А то нерідко буває, що чоловік й туалету у власній садибі не збудував, а як до влади прийшов, то і з сусідами не вітається…

– За чутками, Ви – принциповий борець з чиновницьким паразитизмом. Чим це викликано?

– Коли пересічній людині щось потрібно, а іноді й дуже важко у житті, вона вимушена звертатися до влади. І ось потрапляє вона до кабінету, а там – зверхність, недоступність. Або черствість і байдужість. Мало того, що вона піде скривдженою. Вона ж піде зневіреною у владі. І, зауважте, не тільки у владі місцевій. Нещодавно побував у Степанівці. Вручав подяки кращим працівникам сільгоспвиробництва. Говорив прості, теплі слова вдячності. Люди плакали. Вони забули про нормальне ставлення до них. Ось для чого потрібен контроль перших керівників над своїми підлеглими. Зміцнимо довіру людей до районної влади – посилимо цю довіру до влади в країні.

– Чи не секрет, що вам сказав Президент України при Вашому призначенні?

– Віктор Федорович вболіває за країну. Розуміє, що від влади залежить багато і прагне налагодити її роботу з максимальною віддачею. Цікавився станом справ у Березівському районі, який є одним з найбільших за площею сільгоспугідь не тільки в області, а й в країні. Цікавився моїм попереднім досвідом роботи та планами. Пообіцяв, що його зустрічі з керівниками районів будуть системними і обов’язково конструктивними та корисними для обох сторін та держави в цілому.

– «Почути кожного» – чи реально втілити у життя цей лозунг, з яким ішов на вибори наш Президент?

-У районі проживають десятки тисяч громадян. Поговорити з кожним мені, зрозуміло, складно. Але є сільські голови, депутати, громадські та політичні організації. Моє завдання – через цих представників народу вивчити ситуацію, запити, проблеми району, кожного села. У моїх правилах – вислухати представників усіх верств населення, усіх політичних течій. Адже всі вони – наші громадяни. Звичайно, виконати все, чого бажає якась окрема група людей, я не обіцяю. Але компроміс знайдемо. Для того й влада. Головне, щоб вона знала, чим живуть люди, і допомагала робити їхнє життя кращим.

– Над якими першочерговими завданнями працюватимете?

– Тут є дві магістральні лінії. Перша – привести до норми моральне обличчя підконтрольної мені влади і збалансувати її відповідно до тих вимог, які ставить перед нами Президент. Тому на апаратних нарадах (більшість з яких проводжу у розширеному колі учасників) ставлю чіткі завдання, контролюю їх виконання, вимагаю професійності і порядності від підлеглих. Чітка вертикаль виконавчих структур потрібна, перш за все, для покращення благоустрою району та підвищення рівня життя у ньому. І ось у цьому напрямі є питання, за які візьмемося негайно. Створимо належний санітарний стан. Для чого відродимо суботники, закріпимо території за установами та організаціями. Знайдемо резерви для ремонту доріг, освітлення вулиць, виконання інших (у кожному селі – своє) першочергових завдань. Тут мені згодиться досвід, напрацьований ще у Красноокнянському районі. Є такі резерви й на Березівщині. І найбільший резерв – людський. А людьми треба не тільки вміло керувати, їх потрібно надихнути на певні особисті та колективні справи задля їхнього ж блага. Це буде можливим тільки тоді, коли населення довірятиме своїй владі.

– Мабуть, щоб комусь бути на сто відсотків впевненим у владі, непогано було б мати впевненість у собі?

– Розумію про що йдеться. Впевненість людини у завтрашньому дні, перш за все, це – її робоче місце, яке є основним і надійним засобом існування. Питання болюче, непросте. Більше того, не розглядаю цю проблему у вузькому її значенні. Зайнятість населення – це не тільки можливість окремих осіб забезпечувати свої сім’ї. Якщо глава сім’ї працює і непогано заробляє, то це вже – як мінімум, чотири особи, соціально захищені, спокійні і врівноважені. Для мене, як для керівника, допустити соціальне напруження у районі було б найбільшою невдачею у моїй роботі. Для створення нових робочих місць розширимо можливості місцевої переробної галузі, поступово відродимо тваринництво. Продовжимо роботу щодо залучення інвесторів. Але умови співпраці з ними тепер будуть прозорими і обов’язково вигідними для розвитку соціальної сфери району. Люди мають бачити результати нашої роботи.

– І на останок таке запитання: чому Ви не балотуєтеся кандидатом у депутати районної ради?

– Мені пропонували йти у депутати, та я відмовився. Гадаю, що ще рано приймати таке рішення. Потрібно проявити себе на новій посаді ділом, здобути авторитет і повагу людей, їх довіру. Хотілося б попрацювати довго, щоб побачити вагомі результати своєї роботи. А щодо депутатства, то це ж не останні вибори.

Олександр НЕБОГАТОВ, власкор «Одеських вістей», Березівський район

І вулиці, і довгоочікуваний міст…

Дороги – це об’єкти, які потребують постійної уваги. За відсутності належного фінансування Балтському райавтодору доводилося переважно лише «латати» дорожнє покриття. Не раз такі роботи провадилися і на центральних вулицях міста. Зрозуміло, що такого ремонту надовго не вистачало. Втім, у нинішньому році ситуація значно змінилася: у районі заплановано величезний обсяг робіт щодо ремонту доріг. Що вже зроблено? Що ще потрібно зробити у цьому напрямі? Про це ми попросили розповісти начальника управління економіки Балтської райдержадміністрації Сергія Сергійовича Мазура.

– Саме дорожня мережа доріг є однієї з головних інфраструктур економіки. Адже стан доріг часто впливає на розвиток всіх галузей. До того ж, дороги – це лице району, міста, села. Тому голова РДА В.М. Бабанський докладає всіх сил, щоб залучити до району більше коштів на ремонт доріг. За його ініціативою і особистою участю було ухвалено рішення про проведення капітального ремонту центральної частини вулиці Котовського, з обласного бюджету було виділено 1млн 300 тисяч гривень. Понад 5 мільйонів гривень залучено на ремонт доріг з держбюджету. Важлива і така деталь, що до виконання цих робіт вдалося залучити райавтодор. А це ж не тільки заробітна плата спеціалістам, але й додаткові надходження до місцевого бюджету. Нещодавно шляховики розпочали ремонт однієї з головних вулиць міста – Ломоносова. Від центральної вулиці Котовського до вулиці 50 років Жовтня по Ломоносова не те що у дощ, у суху погоду було ні проїхати, ні пройти. Зараз тут заасфальтовано чималу ділянку, а реконструюється пішохідний міст через річку. До цього часу жителі мікрорайону до центру діставалися в обхід за кілька кілометрів. Найближчим часом також планується упорядкувати освітлення цієї вулиці.

Ремонт вулиці Лермонтова відкриває для міста нові перспективи: насамперед дозволить розвантажити центр міста і дати можливість розвитку південної його частини. Згодом, у районі промислового ринку планується спорудження автовокзалу, і саме ця вулиця є важливою для його функціонування. Планується тут гарне місце відпочинку. Уздовж річки балтські козаки розбили парк, він стане окрасою міста.

Надалі питання реконструкції та ремонту доріг міста стане домінуючим у діяльності влади. Без нього ми не зможемо розвиватися взагалі.

Голова РДА В.М. Бабанський приділяє величезну увагу відновленню доріг і в селах району. Уже завершено ремонт ділянок доріг у Плоскому та Миронах. Завершуються роботи в Оленівці та Кармалюківці. На черзі села Пасицели, Білине, Чернече, Перейми, Саражинка, Піщана, Пужайкове та Борсуки. Обсяг робіт великий, шляховики трудяться без вихідних, використовуючи погожі дні. До того ж, рішенням голови РДА для ремонту обрано саме такі ділянки, які є найважливішими для жителів села – це дороги до шкіл, дитсадків.

Провадяться й інші роботи, зокрема, поглиблення мережі водопроводу по вулиці Суворова, мешканці якої минулої зими через сильні морози залишилися без води. Як з’ясувалося, на цій ділянці було прокладено труби на невеликій глибині, вода просто замерзала. До настання холодів працівники ПП «Балтські водопровідні мережі» ліквідують ці недоліки. Провадиться часткова реконструкція ринків тощо.

Загалом у районі заплановано величезний обсяг роботи щодо зміцнення економіки та налагодження соціальної сфери.

Ганна БОРЦ, Балтський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту