![]() |
|
![]() |
![]() |
В Одесі пройшла міжнародна наукова конференція з найактуальнішого на наш час питання – міграції. Зараз і у Західній Європі, і у Східній борються дві тенденції: інтеграції та дезінтеграції. Так, у Данії ніхто з негромадян цієї держави не має права купляти землю і квартири. У Фінляндії є місцевості (для прикладу, зона Аландських островів) куди, згідно з рішенням місцевих жителів, в’їзд іноземцям взагалі заборонено. У Швейцарії місцеві громади на референдумі вирішують, дати дозвіл на проживання на території їхньої громади конкретному іноземцеві чи ні. Та зараз уже навіть і ліберальні керівники західних країн побачили, яке зло принесло нашестя мігрантів після розширення ЄС.
Під впливом економічних, демографічних та політичних чинників взаємовідносини держав ЄС та держав, що до нього не входять, постійно змінюються. Нові кордони «Шенгену» генерують кругові, транзитні та нерегульовані потоки. Договори про реадмісію нелегалів не є панацеєю. Бо, для прикладу, видворивши з західноєвропейської країни нелегала у Боснію і Герцоговину, його незабаром отримають назад через Хорватію, яка має безвізовий режим на сході з БіГ, а на заході з країнами ЄС. Також різноманітні проблеми створюють самопроголошені невизнані країни.
Внутрішнє напруження призводить до сутичок між різними етнічними групами мігрантів. Для прикладу, між сербськими і албанськими, між курдськими і турецькими. В Іспанії відбувалися справжні рукопашні багатоденні бої між польськими і арабськими сезонними робітниками за право збору урожаю цитрусових. Мало не повсякденним явищем стали сутички між місцевою білою молоддю та мігрантами з Азії і Африки у Великій Британії. Тут англійці отримали значну підтримку у вигляді вуличних бійців з середовища молодих поляків, які виїжджають сюди на сезонні роботи.
Бути мігрантами нелегко і неприємно. Доповідачка Х’юсе Петра, яка досліджувала становище українок і росіянок у Бельгії, розповіла: якщо мігрантки не є власницями свого бізнесу, то три роки не можуть розлучатися з своїми бельгійськими чоловіками. Бо інакше їх депортують. А це залежність і спонукальні мотиви до зловживань.
У Чехії Міністерство фінансів ніяк не хоче погодитися надавати мігрантам (легальним!) таке ж державне страхування, як чехам. Мігранти змушені звертатися до приватних фірм, що набагато дорожче. В тій же Чехії недобросовісні підприємці протиставляють мігрантів чеським робітникам, що створює напруження. Так одна з чеських доповідачок розповіла мені про прибиральницю-чешку, яку власник звільнив, бо йому вигідніше було найняти українку за нижчу зарплату.
Вважається, що найбільше потерпають від мігрантів країни Західної Європи та Росія. Саме в них вживають рішучих заходів по наведенню порядку, депортації нелегалів і тим самим захисту законних прав та інтересів своїх громадян.
Щодо ситуації в Україні, то неодноразово в таких газетах, як «Коментарі», «Заграница» та ряді інших, а також у виступах українських політиків та чиновників вказувалося, що в Україні перебуває понад 6 міліонів нелегальних мігрантів. Раніше вважалося, що більшість з них, використавши Україну як транзитну територію, переселяться в країни ЄС. Тепер, коли члени ЄС закрили кордони на міцний замок, усі мігранти загрузли в Україні. А з чого їм взяти кошти на прожиття?
Більше того, попередня влада підписала вкрай небезпечну угоду про реадмісію – тобто зобов’язання прийняти в Україну з країн членів ЄС усіх нелегальних мігрантів, які проникли на Захід через Україну. Це наражає українське суспільство на потенційну небезпеку міжрасових та міжнаціональних конфліктів (такі ми часто бачимо у телевізійних репортажах з Франції), стрімкому зростанню кримінальної злочинності, епідемій та соціальних потрясінь. У цій ситуації громадяни повинні згуртуватися перед проблемою і рішуче вимагати від властей використати всю силу держави для наведення елементарного порядку.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |