ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЕДУАРД ГУРВІЦ: «МАЮ НАМІР ВИКОНАТИ ВСІ СВОЇ ОБІЦЯНКИ»
28.10.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 111(21152) / Тираж: 8525

Під час чергового інтеренет-спілкування городян з одеським міським головою Еуардом Гурвіцем йшлося, насамперед, про перебіг виборчої кампанії. Звісно, людей турбують і проблеми комунального господарства та соціального захисту, і перспективи розвитку міста. Гадаємо, що й вам, шановні читачі, буде цікаво дізнатися, як оцінює ситуацію чинний мер і кандидат на цю посаду. Тож пропонуємо вашій увазі інтернет-діалог, який відбувся на ТІА «Вікна Одеса» (публікується з деякими скороченнями).

Андрій: Скільки іноземних спостерігачів працюватиме в Одесі? І взагалі, чи будуть вони у нас?

Едуард Гурвіц: Точно можу сказати тільки те, що іноземні спостерігачі в Одесі будуть, і їх буде більше, ніж у будь-якому іншому місті країни. І це навіть не наша ініціатива. Через різні причини одеські вибори привернули велику увагу багатьох міжнародних структур, громадських організацій, друзів Одеси з міст-побратимів.

Георгій Євгенович: Шановний Едуарде Йосиповичу! 19 жовтня Президент В.Ф. Янукович привселюдно заявив, що він «як мінімум, звільнить» чиновників з влади, які чинять прямий тиск на хід виборчої кампанії. Чи не здається вам, що в Секретаріат Президента треба б направити відеоматеріали виступів губернатора Матвійчука, який перетворив адміністративний будинок ОДА і площу перед ним у трибуну для особистої безсоромної агітації та прямого тиску на виборців?

Едуард Гурвіц: У цьому сенсі одеський губернатор уже давно напрацював на «максимум». Якби хтось захотів завдати більшої шкоди репутації Президента та Партії регіонів, у нього навряд чи це вийшло б. Думаю, що оргвисновки — лише справа часу.

Леонід Євгенович: Шановний Едуарде Йосиповичу! Щиро бажаю вам перемоги на виборах. Недавно я прочитав в інтернеті статтю під назвою «Партія влади розділилася через найвідомішого в Україні мера-єврея», де говориться, що вас підтримує Сергій Льовочкін. Що ви можете сказати з цього приводу? Удачі. Ми за вас.

Едуард Гурвіц: Мені нічого не відомо про підтримку Сергія Льовочкіна. Можу сказати тільки те, що в мене збереглися добрі стосунки з дуже багатьма людьми, які працюють сьогодні в Києві в різних гілках та ешелонах влади. Я 12 років був депутатом Верховної Ради і точно знаю, що друзів вибирають не за партійною приналежнісю. Вас це може здивувати, але навіть з тим же Миколою Азаровим я знайомий з 1994 року.

Пенсіонерка: Чи підвищать нам розмір компенсацій за послуги ЖКГ у випадку їх підвищення і якщо так, то наскільки? А чи можна обійтися без підвищення тарифів і від кого це залежить?

Едуард Гурвіц: Та допомога, яку ми сьогодні надаємо людям, що не мають можливості оплачувати послуги ЖКГ у повному обсязі, найбільша в країні. У випадку росту тарифів, а це абсолютно неминуче, ми обов’язково пропорційно збільшимо й обсяг допомоги, яка надається містом. Сьогодні питання підвищення тарифів і формально, і по суті цілком залежить від Кабінету Міністрів.

Петро: Чи правда, що з 1 листопада за борги з «комуналки» почнуть відбирати квартири?

Едуард Гурвіц: Таке рішення дійсно прийняте, і в мене це викликає величезне занепокоєння. Я точно знаю, що шахраї, які рвуться до влади в Одесі, вже проробляють схеми широкомасштабного захоплення житла в центрі міста. Очевидно, що жертвами запланованого дерибану насамперед стали б старенькі і незаможні, котрим навряд чи нададуть можливість гасити свою заборгованість за рахунок допомоги з міського бюджету.

Денис: Доброго часу доби. Спасибі за ці прекрасні зміни в місті. Хотілося б дізнатися, коли остаточно дороблять вул. Щорса (ну хоча б включать світлофори)? Сьогодні прийшло запрошення на вибори, чекаю з нетерпінням 31 числа, щоб за вас піти проголосувати. Удачі вам! І ще раз спасибі за реконструкцію пл. Незалежності та вул. Щорса.

Едуард Гурвіц: Якщо не відбудеться нічого екстраординарного, то роботи на вулиці Щорса будуть завершені до кінця цього року.

Олена: Наше місто — найпрекрасніше. Які у вас плани після 31 жовтня 2010 року щодо узбережжя, а саме пляжів?

Едуард Гурвіц: Завдяки намиванню великого обсягу піску у 2006 — 2007 роках ця проблема на найближчі роки знята з порядку денного. Тепер необхідно продовжити роботи із заміни комунікацій системи глибоководного випуску стічних вод, підтримувати в робочому стані створений нами парк машин для просіювання піску. Є гарний робочий проект повернення в Одесу т. зв. «морських трамвайчиків», але тут необхідний інвестор.

Зінаїда Степанівна: Шановний мере! Що буде з нашими компенсаціями і муніципальними виплатами, якщо переможе

Костусєв? Чи зможете ви захистити нас?

Едуард Гурвіц: Будемо сподіватися, що не переможе. У протилежному випадку за щось ручатися дуже важко — у бажання і спроможність цієї «команди» допомагати людям я не вірю. Будемо боротися.

Юрій: Здрастуйте Едуарде Йосиповичу! Всім зрозуміло, що Костусєву в чесній боротьбі у вас не виграти. Як ви плануєте боротися за об’єктивний результат? І як далеко готові зайти у цій боротьбі?

Едуард Гурвіц: Я використаю всі законні можливості для того, щоб результати вибору одеситів не були сфальсифіковані. Я Одесу фальсифікаторам та пройдисвітам не здам.

Сергій Вольський: Шановний Едуарде Йосиповичу. Нинішній конфлікт Матвійчук—Гурвіц перейшов, мені здається, всі допустимі рамки. Проте конфлікт між мером і губернатором існував і буде існувати завжди, і витоки такого протистояння, як правило, лежать в економічній, соціальній та виробничій сферах. У чому справжня причина того, що відбувається? Чому губернатор так не любить мера?

Едуард Гурвіц: Вони точно знають, що Гурвіц не вписується у вертикаль тих, хто тупо бере «під козирок». Для них, що 30 років, що 100 років тому, завжди потрібні були повні одноликість та одностайність, щоб усі, від Татарбунар до Одеси, розуміли: вони живуть у містах обласного підпорядкування.

Алла: Шановний мере! Що вам радять члени команди з приводу прямих дебатів з Костусєвим? Треба раз і назавжди показати цьому «прибульцю» його місце на задньому подвір’ї!

Едуард Гурвіц: Я не бачу причин ставитися до запрошення Костусєва на дебати серйозніше, ніж до виклику на дуель з боку якогось пана, що гарцював на коні по Думській з саморобною шаблею в руках. Зверніть увагу, що це запрошення з’явилося через кілька днів після того, як на попередній інтернет-конференції, відповідаючи на запитання одного з її учасників, я сказав, що ніколи не братиму участь у дебатах з Костусєвим. Мені є що сказати одеситам, але для розмови з ними мені зовсім не потрібен такий шахраюватий посередник. Я думаю, всі розуміють, що цьому базіці необхідне будь-яке шоу, бо нічим іншим привернути до себе увагу він не може. Костусєв за все життя нічого для Одеси не зробив. Елементарне почуття гидування не дозволить мені сісти за один стіл з цим «доктором наук», що опустився до привселюдного обговорення форми моїх вух, пальців і щось там бубнів про молитву проти нечистої сили. Його в Києві називають фіглярем навіть однопартийці — і він цілком виправдовує це прізвисько.

Антоніна Цибулько: Здрастуйте, шановний Едуарде Йосиповичу! Ми були свідками безцеремонного поводження Маркова та Кваснюка під час вашої зустрічі в нас на Балківській у суботу. Люди всі обурені таким безпардонним поводженням «родинців». Якщо їм є що сказати вам прямо, нехай роблять це у цивілізований спосіб! Ми всі за вас! Перемоги вам!

Едуард Гурвіц: Спасибі. Якщо ви все бачили, поясню тільки декілька моментів. Наша зустріч на Балківській проходила у суворій відповідності з вимогами закону. Ми повідомили про час і місце її проведення міськвиборчком та зібралися для звичайної розмови з людьми. Те, що кримінальники паралельно розгорнули свій шабаш з музикою і підставними провокаторами, є грубим порушенням виборчого законодавства. Вони не попередили комісію про цю акцію, оскільки їм би її ніхто не дозволив, і вони відкрито заважали нам. У будь-якій демократичній державі за це знімають з виборів. Але не менш важливе й те, що це був прояв боягузтва та неповаги до простих одеситів. Адже ніхто ніколи не заважав їм проводити свої зустрічі. І ніхто нікого не може змусити прийти на зустріч зі мною. Якщо люди прийшли — отже, у них є інтерес і якась потреба в цьому. І коли їм стали заважати, перекрикувати, глушити «кустарно-патріотичною» музикою, вони обурилися. Зате всі присутні побачили справжнє обличчя цих діячів — адже у своїх студіях вони іноді намагаються навіть в інтелігентів грати.

Олена: Чому на транспорті, закупленому за міською програмою заміни автотранспорту міста, красується фізіономія «єдиного» кандидата в мери Костусєва, яку він має причетність до цієї програми?

Едуард Гурвіц: Тут усе очевидно. На перевізників просто тиснуть. І це один з найпотворніших проявів адмінресурсу. До речі, слова «єдиний кандидат» абсолютно позбавлені сенсу. Єдиний від кого? Якщо від ПР, то в неї і не могло бути двох кандидатів. Якщо, як вони кажуть, від опозиції, то ПР останні чотири роки була в більшості і в обласній, і в міській радах.

Геннадій: Едуарде Йосиповичу, ваші зустрічі з одеситами ЗМІ трактують по-різному: ті, хто вас підтримує, — із знаком «+», ті, хто проти, — із знаком «–». Напівтонів не існує. Це, мабуть, нормально в період передвиборної агітації. Але як ви самі оцінюєте свої зустрічі?

Едуард Гурвіц: Я їх оцінюю позитивно, якщо чесно, вони додають мені сил, бо я бачу, що ненамарно працював останні п’ять років. Зрозумілішими стають помилки і недопрацювання. Шкода, що раніше часу для подібних зустрічей не було. Хоча, якби я проводив їх до початку передвиборної кампанії, мене точно звинувачували б у «дешевому популізмі» — якщо не в чомусь гіршому.

Сергій: Едуарде Йосиповичу, скажіть, будь ласка, ви, як прихильник демократичних сил в Україні і висуваючись від однієї з них, з якими з політичних партій, теоретично спроможних подолати трипроцентний бар’єр, плануєте об’єднуватися в новій міській раді?

Едуард Гурвіц: Мерові, як мені здається, слід об’єднуватися в міській раді не з партіями, а з усіма депутатами, хто готовий працювати на користь міста. Я не прихильник політизації місцевих виборів і не став би перебільшувати роль партії в сучасному суспільстві. В Україні лише 2% населення є членами якоїсь партії, а партійні платформи мають якесь значення лише на парламентських виборах. Будь-які спроби ідеологізації тих рутинних питань, що покликані вирішувати органи місцевого самоврядування, приносять тільки шкоду. Такий підхід розділяють і мої соратники з «Фронту змін».

Наталя Т.: Едуарде Йосиповичу! Ви стільки робите для незахищених верств населення... Не розумію, чому вони вірять АТВ і не бачать ваших справ. Чому ви дозволяєте поливати себе брудом? Образливо за вас! Але ми вас підтримаємо усім колективом!

Едуард Гурвіц: Приводів не любити владу у населення країни за останні роки було більш ніж достатньо. Цим і намагаються скористатися пройдисвіти, які спекулюють на людських бідах і на тому, що багато людей не знають, а дуже часто і не хочуть знати, за що відповідає місто, а за що — уряд. АТВ та деякі інші ЗМІ зі шкіри лізуть, щоб спрямувати невдоволення людей саме проти міської влади. На мене намагалися повісити і невчасну виплату пенсій, і інфляцію, проблеми банківських вкладів, таке явище, як «зарплати в конвертах», націоналістів, ріст правопорушень, тобто все те, що ні до мера, ні до міської ради ніякого відношення не має. Я вже не кажу про тарифи. Хоч ще нещодавно ми справді формально їх затверджували, але впливати на їх розмір ніяк не могли. Не залежить від міської влади ні ціна на газ, ні рівень зарплати, ні вартість видаткових матеріалів і транспортних послуг, тобто все те, з чого тарифи і складаються. А пригадайте, яким лементом супроводжувалася кожна реконструкція вулиці. Як вони боялися, що стане краще, зручніше, красивіше. Вони збрехалися тому, що закони в країні не працюють, створені для контролю за телеефіром спеціальні органи — також. У цій ситуації, як не вчинеш, усе одно погано. Влізеш у безконечну судову тяганину, скажуть — бореться зі свободою слова. Махнеш рукою — ображаються: чому ви мовчите? Але я вирішив просто працювати, адже караван повинен іти. Врешті-решт, тверезомислячих людей більше, а якщо ні — тоді все не має значення.

Ірина Збарська: Прошу вас підготувати для ваших опонентів утішливий приз. Наприклад, спеціальну нагороду «За допомогу одеситам у виборі мера». Адже вони зробили дуже багато, щоб одесити зрозуміли суть критиканствуючої та деконструктивної опозиції й віддали перевагу вам. Тепер багато хто з моїх знайомих, які раніше схилялися до зміни влади в Одесі, голосуватимуть якщо і не за вас, то точно проти них. А можна, скажімо, дати премію Кваснюку та іже з ним. Після того, як ви станете мером і припиниться передвиборна вакханалія, їх навряд чи будуть так само щедро фінансувати.

Едуард Гурвіц: Спасибі. Можливо, їх і не будуть так щедро фінансувати, як у період виборів, — зате в них буде стабільна робота ще на п’ять років. Не такий уже поганий втішливий приз. Упевнений, що з деякими з ветеранів інформаційної війни зі мною ми разом і на пенсію підемо. Я за віком, вони — через непотрібність. Ну, а якщо серйозно — ви цілком праві: вони давно перейшли межі розумного і працюють на шкоду самим собі. Позначаються проблеми з загальним культурним рівнем та відсутністю здібностей до справжньої, корисної людям роботи.

Слюсаренко Олена: Шановний Едуарде Йосиповичу, я багатодітна мати сімох неповнолітніх дітей, двоє — діти-інваліди дитинства. Нас обіцяли забезпечити житлом, скажіть, будь ласка, ви стримаєте свою обіцянку?

Едуард Гурвіц: Я маю намір виконати всі свої обіцянки. Багатодітні сім’ї ми завжди підтримували.

Подякувавши всім учасникам інтеренет-конференції та вибачившись перед тими, кому відповісти не встиг, Едуард Гурвіц запевнив, що всі питання щодо житлово-комунальних проблем будуть передані в профільні управління і за кожною адресою буде проведено необхідну роботу.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту