![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Переходимо на зимовий час!
Із завтрашнього дня Україна переходить на зимовий час. Отже, наступної ночі, о 4.00, слід перевести стрілки на годину назад.
До 1996 року у нас зимовий час упроваджувався останньої неділі вересня. Після цього на урядовому рівні було ухвалено рішення здійснювати процедуру на місяць пізніше з метою синхронізації її з більшістю європейських країн. А загалом перехід на літній і зимовий час здійснюють 109 країн світу. Вперше ж такий порядок часового відліку було введено у Великій Британії у 1908 році для економії й раціонального розподілу електроенергії протягом доби.
Як вважають фахівці, в сучасних умовах переведення стрілок дає можливість знизити енергетичні навантаження, поліпшити екологічну ситуацію, забезпечити сталішу роботу єдиної енергосистеми країни, узгодженість транспортних вантажопотоків і зв’язків, організацію теле- і радіомовлення. А тим часом, чимало медиків вважають, що навіть така незначна зміна часового графіка здатна порушити звичний ритм активного відпочинку й діяльності і призвести до стомленості. За оцінками вчених, аби цілком адаптуватися до нового часу, потрібно кілька діб.
Розширюючи можливості ТРАСЕКА
Під час інвестиційного форуму країн-учасниць проекту ТРАСЕКА, що пройшов у Брюсселі, Міністерство транспорту і зв’язку України внесло пропозицію залучити до цього трансконтинентального транспортного коридора «Європа – Кавказ – Азія» морський торговельний порт «Южний».
Сьогодні Україна є учасницею ТРАСЕКА за рахунок включення до нього маршруту залізнично-поромних перевезень Болгарія – Україна – Грузія, що здійснюються через Іллічівський морський торговельний порт.
Долучення южненців до міжнародного транспортного коридора українська сторона вбачає у можливостях переробки ними великих партій балкерних вантажів. Власне порт вже довів це, успішно прийнявши і обробивши впродовж останнього часу три спеціалізовані гіганти – «Тіnos Warrior», «Diamond Warrior» та «V Kerkis», довжина яких – понад 300 метрів, а дедвейт – до 209 тисяч тонн.
Входження до ТРАСЕКА вимагатиме від портовиків додаткового днопоглиблення акваторії та підхідного каналу. Вартість робіт – 100 мільйонів доларів.
Розширення зони послуг передбачається й по Іллічівському порту за рахунок спорудження нового контейнерного терміналу потужністю до 800 тисяч одиниць на рік. Вартість цього проекту – 290 мільйонів доларів.
Готовність взяти участь у реалізації обох проектів висловили Європейський банк реконструкції та розвитку, Світовий Банк і Міжнародна фінансова корпорація.
Українській діаспорі – від азербайджанської
У Баку та Сумгаїті відбулися зустрічі керівника азербайджанської громади Одещини Байрама Алієва з представниками української діаспори в Республіці Азербайджан.
Під час зустрічей наші співвітчизники ділилися своїм досвідом збереження національних традицій серед підростаючого покоління через вивчення у недільних школах української мови, класичної і сучасної літератури, фольклору, мелосу.
Байрам Алієв передав українцям Азербайджану, для їхніх самодіяльних дорослих і дитячих художніх колективів, комплект національних костюмів. Прийнявши подарунок зі щирою вдячністю, члени діаспори відзначили, що він виявився вельми доречним. Адже у країні розпочинається традиційний Всеазербайджанський конкурс пісні і танцю, активними учасниками якого, разом з представниками інших народів, є й українці.
Фрунзівський район
Із залученням меценатів
У Фрунзівці з робочим візитом побував начальник управління освіти і наукової діяльності облдержадміністрації Андрій Ткачук.
Він, зокрема відвідав Фрунзівський навчально-виховний комплекс, професійний ліцей та дитячу юнацько-спортивну школу. Зустрічаючись з колективами цих закладів, А. Ткачук цікавився їх діяльністю та проблемами. Потім відбулася бесіда з головою райдержадміністрації Сергієм Бринзою, під час якої обговорювалися актуальні теми розвитку освіти в районі. Було зазначено, що в умовах складного економічного становища навчальних закладів до розв’язання їх проблем необхідно активніше залучати спонсорську допомогу. Голова райдержадміністрації запевнив, що робота в цьому напрямі ведеться. Вже сьогодні є люди, готові підтримувати освіту матеріально, і в подальшому коло меценатів розширюватиметься.
Ренійський район
На випадок снігових заметів
Рішенням сесії районної ради на випадок зимових НП у бюджеті зарезервовано 20 тис. грн.
За словами першого заступника голови райдержадміністрації В’ячеслава Мамалиги, на розчищення доріг від снігу та заготовлення піску на випадок ожеледі райавтодор не одержав жодної копійки. Тим часом на території району є ділянки автотраси, які пролягають через балки, й під час снігопадів стають пасткою для автотранспорту. Тут неодноразово зупинялися великовантажні автомобілі, які рухаються транзитом до Румунії та інших європейських країн. Ці ділянки небезпечні і для пасажирського транспорту. Зарезервовані у бюджеті гроші допоможуть оперативно визволити людей і техніку.
Татарбунари
Гуманітарна допомога козаків і меценатів
Чергову поїздку, цього разу до Татарбунарського району, у межах щорічної акції «З миру по нитці – бідному сорочка» (проводиться вже вдесяте) здійснила делегація Чорноморського козацького з’єднання, очолювана крайовим отаманом, генерал-осавулом Володимиром Пуклічем.
Козаки, у присутності голови райради Віктора Швеця і голови райдержадміністрації Наталі Кожухаренко, інших керівників, представників громадських організацій, вручили гуманітарну допомогу для 170 дітей з малозабезпечених сімей: взуття, одяг, портфелі для школярів, набори олівців, ручок, фломастерів, пластиліну, зошитів, альбомів, а також продукти харчування і солодощі.
В. Пукліч, Н. Кожухаренко, В. Швець висловили щиру вдячність за подарунки меценатам і благодійникам Анатолію Раєнку, В’ячеславу Носаченкові, Сергію Терзієву, які постійно беруть участь у подібних гуманітарних акціях чорноморських козаків. Наступну подібну поїздку передбачено здійснити до сусіднього Саратського району.
Велика Михайлівка
Ярмарок під оркестр
Велика Михайлівка – не Сорочинці, але й тут змогли організувати розкішний осінній ярмарок. Як годиться – з музиками, жартами та широким асортиментом товарів, що представили найкращі сільськогосподарські підприємства різних форм власності. Продавали все, що вирощується на тутешніх землях.
Із самого ранку на центральній площі селища лунали мелодії духового оркестру, що завітав з Біляївки. Запальні пісні виконували місцеві самодіяльні артисти та учасники художньої самодіяльності з Фрунзівки.
Голова райдержадміністрації М. Вишняков привітав усіх з гарним врожаєм цього року та подякував учасникам ярмарку, які забезпечили поставки продукції в асортименті. Перед присутніми також виступили перший заступник голови районної державної адміністрації В. Миронов та виконувач обов’язків заступника голови районної державної адміністрації І. Стебловський, які побажали усім вдалих покупок та пообіцяли, що в майбутньому такі заходи проводитимуться частіше.
Южне
Про відпочинок дбали предметно
Підбито підсумки оздоровчих заходів для дітей, в організації яких взяла участь міськрада.
З ціюї метою з міського бюджету було виділено понад 45 тисяч гривень. Протягом літа у Южному функціонувало 12 дитячих закладів відпочинку, в котрих змістовно провели свої канікули понад дві тисячі школярів, тобто сто відсотків дітей відповідного віку, які відвідують навчальні заклади. Ще близько 500 хлопчаків та дівчаток мали змогу оздоровитися у позаміських таборах. Підприємствами і окремими спонсорами були організовані та профінансовані екскурсійні поїздки до інших міст України, а також виїзди дитячих колективів на різноманітні конкурси і фестивалі аматорського мистецтва, для участі у спортивних змаганнях.
Іванівський район
Вшанували народного поета
У приміщенні районної бібліотеки вчергове зібрались учасники клубу любителів поезії та музики «Фантазія».
Цього разу зустріч присвятили 75-річчю з дня народження українського поета Бориса Олійника. Завідувачка бібліотеки Є. Валковська ознайомила присутніх з тематичною добіркою «Великий поет, великий українець». Після розповіді президента клубу Г. Бойко про життєвий та творчий шлях ювіляра місцеві аматори читали вірші та співали пісні на слова Бориса Олійника, які, по суті, вже стають народними.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, О. ХАРЧЕНКО, А. БОНДАРЕВА, О. НЕБОГАТОВ
Щоб не було нарікань
Щоденно на вулицях Саврані можна бачити людей у помаранчевих жилетах, які підмітають вулиці, вантажать та вивозять сміття. Особливо багато роботи в комунальників тепер, коли опадає листя. Мешканці приватних і комунальних будинків частенько замовляють таку послугу, як вивезення побутового сміття та опалого листя.
Нелегше комунальній службі й зимою. Тож намагаються підготуватися до неї якомога ретельніше. На сьогоднішній день вже завезено необхідну кількість піску для посипання вулиць, полагоджено снігозбиральну техніку. Але, оскільки вона дуже стара, то можна чекати всіляких сюрпризів. Щодо пального, то накопичити його завчасно можливості нема. Адже комунальний транспорт заправляють за кошти, що одержують від оплати послуг.
Хоч коштів обмаль і техніка безнадійно застаріла, комунальники намагаються працювати так, щоб не було нарікань.
Лариса ПІВТОРАК, власкор «Одеських вістей», смт Саврань
«Червона рута» уподобала «Витоки»
Фольклорний колектив «Витоки» із Загніткового Кодимського району визнано кращим на одеському відбірковому турі Всеукраїнського фестивалю «Червона рута».
Окрім широкого спектру жанрів і стилів музики, цього року на «Червоній руті» був репрезентований ще й український автентичний фольклор. Саме в цьому жанрі журі фестивалю найвищу оцінку дало «Витокам», які майстерно виконали українські народні пісні, обряд «Гуляння на галявині», театралізоване дійство гри «Кобли».
Звернуто увагу на артистичність і чудові голоси вихованців «Витоків», на самовіддану, високопрофесійну працю керівників колективу Єфросинії Сторож та Сергія Олійника
Участі у фестивалі посприяли директор товариства «АФ «Кодима» Микола Сорочан, сільський голова Загніткового Михайло Словінський. Вони профінансували поїздку колективу до Одеси. А начальник відділу культури і туризму РДА Людмила Басько забезпечила довезення юних аматорів до залізничної станції Кодима, а потім – і додому. Фольклорний колектив на чолі з Єфросинією Сторож та Сергієм Олійником щиро вдячний цим керівникам, які розуміють світ мистецтва і завжди відгукуються на потреби колективу, підтримують його і фінансово, і морально, живучи за принципом: людям служити – добро творити.
Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Кодимський район
Вшанували піснею полеглих у боях
Фестиваль «афганської» та воєнно-патріотичної пісні «ХХІ століття без війни» з успіхом пройшов на сцені районного Будинку культури. Свого часу він був започаткований з метою вшанування тих, хто пройшов кривавими афганськими дорогами і повернувся до рідного дому, і тих, хто не дожив, не докохав, не доспівав...
Нині у ньому взяли участь виконавці з Любашівського району, Одеси, Котовська та Роздільної.
Учасників та глядачів щиро привітав голова районної державної адміністрації Олексій Вовк. Голова спілки ветеранів Афганістану та воїнів-інтернаціоналістів «Саланг» Олександр Яценко разом з вітаннями вручив присутнім «афганцям» медалі «За громадську мужність».
Почесних грамот були удостоєні спонсори та організатори, з допомогою яких і відбулося нинішнє пісенне дійство.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |