![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Любити солодке – одеська риса
Сьогодні 88% українців мають проблеми зі здоров’ям, але лише 29% громадян сприймає це як проблему. Про це під час прес-конференції повідомив партнер дослідження «Деякі аспекти здоров’я українців», проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, Володимир Марциновський.
«При цьому 57% усвідомлюють необхідність в оздоровленні, але більшість із них не знають, які методи ефективні», – підкреслив фахівець, уточнивши, що показник смертності в Україні удвічі перевищує аналогічний показник ЄС.
«Якщо ми хочемо бути здоровими, то повинні звертати увагу на той спосіб життя, який ведемо», – відзначив Володимир Марциновський. Також він оприлюднив дані досліджень, проведених в Одесі. З’ясувалося, що одесити більше, ніж жителі інших міст, вживають солодке. Так, 58% п’ють солодкі газовані напої, а, наприклад, у Харкові – лише 50%. При цьому одесити, у порівнянні із жителями інших великих міст, ведуть менш рухливий спосіб життя. Лише 50% опитаних займаються спортом, тоді як, наприклад, у Дніпропетровську та Донецьку цей показник становить 59%». У той же час одесити ґрунтовно підходять до питань харчування: лише 32% респондентів їдять у фастфудах. Тоді як у Львові та Києві цей показник дорівнює 39%.
Загадковий французький океан
З 4 по 10 листопада у кінозалі «U-CINEMA» на Одеській кіностудії пройде показ документального фільму «Океани» (Франція). Про це повідомив арт-директор кінозали Ян Юсім.
Фільм зняв Жак Перрен, творець «Птахів» та «Мікрокосмосу».
Картина пропонує глядачеві зазирнути до чарівного підводного світу, який усе ще залишається загадкою для людини. Вражаюче гарний, захоплюючий документальний блокбастер, що не має аналогів, показує: людям є що втрачати. Новий витвір Перрена викликає у глядача найсправжнісінький шок і змушує його подумати – чи вже не комп’ютерна це анімація? Нічого подібного дотепер справді бачити не доводилося і рядовим глядачам, і багатьом океанологам, і фахівцям у галузі біології моря.
До відповідальності притягнуто чиновників
Нещодавно на прес-конференції для місцевих ЗМІ виступив начальник КРУ в Одеській області О.В. Карабанов, який розповів про результати контрольно-ревізійної роботи управління за 9 місяців поточного року.
Протягом січня – вересня фахівці КРУ виявили втрат фінансових і матеріальних ресурсів на підприємствах, установах та організаціях на загальну суму 181,95 млн грн.
Фінансові порушення, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, виявлені на 304 об’єктах на суму 592,21 млн гривень.
Управлінням вжито відповідних заходів, в результаті яких забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на загальну суму 22,27 млн гривень. 10,98 млн гривень в результаті контрольних дій додатково надішли до бюджетів, бюджетних установ, організацій та підприємств. За матеріалами ревізій порушено 37 кримінальних справ. Перед органами прокуратури, об’єктами контролю або його органом управління, іншими державними органами ініційовано 128 позовів щодо відшкодування винними особами втрат фінансових та матеріальних ресурсів. Подано 18 позовів щодо відшкодування винними особами втрат на загальну суму 55,70 тис. гривень.
Управлінням до адміністративної відповідальності за ст. 164-2, 166-6 КУпАП притягнуто 676 посадових осіб, передано до суду 107 протоколів про адміністративне правопорушення за ст. 164-12 та 164-14 КУпАП. До порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовано 206 фінансових санкцій у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень.
Керівникам центральних та місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій надіслано 589 інформацій та забезпечено ухвалення ними 468 управлінських рішень, відповідно до яких 317 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, 182 – до матеріальної, 3 – звільнено.
Користуючись тим, що в залі були присутні представники засобів масової інформації міста та області, Олександр Вікторович нагадав про те, що у КРУ в Одеській області постійно працює «телефон довіри» (728-36-86), за якими громадяни мають можливість проінформувати органи ДКРС про відомі їм факти зловживання державними ресурсами.
Білгород-Дністровський район
Хоча борги й погашені
На початок поточного року заборгованість із заробітної плати на економічно активних підприємствах міста становила понад мільйон гривень. До кінця жовтня борги погашені повністю.
Серед підприємств, які їх ліквідували, КП «Управління комунального господарства смт Сергіївка», ТОВ «Винконцерн», ТОВ «МИЗ-МА», МПП «Світязь» та ПП «МИГ СП», ТОВ «КК Уран-Інвест».
Як повідомив начальник управління праці та соціального захисту населення Білгород-Дністровської міськради Микола Ганєв, питання, пов’язані із виплатою боргів щодо заробітної плати, систематично розглядає комісія, яка контролює цей процес. Протягом року проведено 9 її засідань. На них були заслухані керівники підприємств, які накопичили заборгованості щодо заробітної плати та внесків до Пенсійного Фонду. Контроль здійснюється і надалі.
Котовський район
Водогін – за кошти міжнародного проекту
В районі триває впровадження спільного проекту Європейського союзу та Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В ньому беруть участь сільради Чапаївки, Новоселівки, Петрівки та Косів.
За інформацією відділу економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації, реалізуються міні-проекти з ремонту сільських водопровідних мереж загальною протяжністю 9 км. За умовами участі в проекті на ремонт водогонів сільські ради отримали з бюджету 187,6 тис. грн та перший транш від Євросоюзу – в середньому по 15,5 тис. грн. Також частково освоєно кошти спонсорів і жителів сіл. Найактивнішою громадою стала Косівська, яка своєчасно відзвітувала про використання коштів Євросоюзу (І транш) і отримала вже ІІ транш в сумі 56 тис. грн.
На кінець жовтня будівельна готовність всіх чотирьох об’єктів складає в середньому 90 відсотків, і їх планують здати до кінця поточного року.
Участь чотирьох сільських громад у Проекті стала позитивним прикладом для інших. Вже виявили бажання долучитися до нього жителі Мардарівки, Нестоїти, Станіславки. Вони планують замінити вікна і двері в своїх школах.
Саратський район
Для розвитку дітей та відпочинку дорослих
Два об’єкти соціальної сфери віддаленого від райцентру Старосілля – дитсадок та сільський клуб – одержали цього року фінансову підтримку із районного бюджету.
Великий типовий будинок дитячої дошкільної установи відвідує близько 90 дітей. На черзі – ще 40 малят. До опалювального сезону за допомогою виділених 116 тисяч гривень замінено на металопластикові 58 вікон на другому поверсі та 4 дверей дитсадка. Вугіллям дитсадок повністю забезпечено, а нові вікна допоможуть заощадити паливо.
Капітальний ремонт провадиться і у сільському клубі. Для цього районний бюджет виділив понад 170 тисяч гривень. Насамперед, відремонтовано покрівлю. Сьогодні бригада робітників виконує ремонт у залі та зовнішні роботи. Відкриття намічається до кінця листопада.
Роздільнянський район
Святкувала Яковлівка, що молодіє
До свого Дня села жителі Яковлівки готувалися, беручи участь у різних конкурсах. У найголовнішому з них – на кращий двір – на перемогу претендувало 44 міцних домоволодіння, але лауреатами стали – п’ять.
За рік у селі народилося вісімнадцять дівчаток та тринадцять хлопчиків. На весільний рушник стало тринадцять молодих пар. Не залишили без уваги на святі і сім’ї, що відзначили цього року срібний та золотий ювілеї, багатодітні сім’ї, ветеранів Великої Вітчизняної війни. Усім їм було адресовано теплі слова, подарунки.
На День села приїхали відомі та шановані люди в області – аграрії А. Мірошников та В. Соколов. Вони подарували громаді музичний центр і комп’ютер.
А ансамбль «Троянда» Одеського припортового заводу привіз свою змістовну концертну програму, яка дуже сподобалася жителям та гостям Яковлівки.
Татарбунарський район
Потрібні дієві програми
128 туристично-оздоровчих об’єктів розташовані на території рекреаційних зон району. 60 з них – у приватній власності. Оздоровлено за літній період 35 тис. осіб, стільки ж – серед неорганізованих відпочивальників, а також понад 5700 дітей.
Ці дані прозвучали на засіданні координаційної ради щодо розвитку туристично-рекреаційної та курортної галузі району. Розглянуто питання про підсумки роботи за літній період 2010 року. Порушено проблеми минулого сезону – відсутність центральних водопроводів та водовідводу, освітлення, генплану розвитку території. Через брак коштів території практично не упорядковуються. Висловлено претензії до приватників: будиночки вони будуть на свій розсуд. Самовільно встановлюються і торговельні об’єкти. Про це говорили заступник голови райдержадміністрації С. Султан, начальник відділу будівництва А. Очинський, завідувач юридичного сектору М. Коваль. У ці дні триває розробка районної програми розвитку курортно-рекреаційної галузі у приморських сільських радах.
Біляївський район
Турунчук став чистішим
Громадська організація «Біляївське районне козацьке товариство імені отамана Білого» за сприяння райдержадміністрації провела акцію «Прибери річку», приурочену до Дня українського козацтва та 5-ї річниці створення товариства.
Разом з учнями 10-х класів ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1 козаки прибрали береги річки Турунчук від сміття, аж до впадіння її у Дністер. Як і годиться, після доброї справи учасники екологічної акції підкріпилися смачною юшкою. До речі, Біляївська козацька організація постійно надає велику увагу патріотичному й екологічному вихованню молоді та бере активну участь у культурному житті району.
Великомихайлівський район
«якби не було війни»
Під такою назвою у районному Будинку культури пройшов вечір-реквієм, присвячений черговій річниці визволення України від фашистських загарбників.
Основою його проведення став проект «Війна в долі моєї родини», розроблений бібліотекарями району. Хвилюючі розповіді солдатської вдови Т. Яровенко та її доньки В. Гальченко не залишили байдужими молоде покоління, представлене учнями Великомихайлівського НВК-гімназії. Діти з хвилюванням приймали шматочки хліба з рук доньки загиблого воїна, як символ невиплаканих гірких сліз вдови за героїчно полеглим на фронті чоловіком.
Балта
Кращою названо Богдану Воробйову
Конкурс «Міс міста» вже став традиційним. Ось і нині на сцену Будинку культури вийшли юні красуні: студентки педучилища Інна Донецька, Богдана Воробйова, учениця школи № 3-колегіуму Тетяна Тарнавська, гімназистка Віталія Столяр, учениця школи-ліцею Наталя Асауляк.
Їм треба було пройти низку випробувань, щоб довести, що вони не лише чарівні, але й розумні, талановиті, спритні.
Журі, до складу якого увійшли перший заступник голови РДА В. Желіховський, заступник міського голови Є. Рабінович, керівник апарату райради О. Фролова, викладач школи мистецтв В. Камінський, непросто було зі складу претенденток обрати кращу. Нею стала Богдана Воробйова. Решту учасниць конкурсу було удостоєно звань: «Міс чарівність», «Грація», «Елегантність».
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, Т. ГУРІЧЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, Є. АНІЩЕНКО, В. АКИМОВ, О. ХАРЧЕНКО, І. ДОЙЧЕВА
Новосілля у глибинці
У дитсадках сіл Ткаченкового та Гулянки відкрито ще по одній групі, а в селі Степанівці – дитячий садок.
Ці довгоочікувані події стали можливими завдяки активній позиції керівництва району та відділу освіти райдержадміністрації, які віднайшли кошти для доброї справи. Не залишилась осторонь і громада – саме люди стали ініціаторами розширення дошкільних закладів. Таким чином, у с. Ткаченковому відкрито старшу групу, а в Гулянці – молодшу. Діти, батьки, вихователі задоволені умовами, створеними для активного розвитку дітей. Голова райдержадміністрації Микола Лемищук, його заступник Микола Піструїл, начальник відділу освіти Олександр Лончак привітали присутніх зі святом і зазначили, що це лише одні з перших кроків, здійснюваних владою для поліпшення дошкільної освіти в районі.
Прийшло довгоочікуване свято і до жителів Цеханівської сільської ради. Тут відкрито дитячий садочок в селі Степанівці.
В. БУЗИКА, Красноокнянський район
Свято стане щорічним
Наприкінці жовтня в Миколаївці підбито підсумки фестивалю-конкурсу «Село моє, для мене ти єдине», котрий, згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації, стартував 24 серпня. Протягом вересня-жовтня сільські та селищна ради приймали гостей, готували альбом «Миколаївський район» та культурні програми, демонстрація яких була необхідною вимогою конкурсу.
Його заключний етап проходив у парку культури та відпочинку, де сільські та селищна ради облаштували свої експозиції. Журі у складі голови райдержадміністрації Олександра Чорного, його першого заступника Лариси Висоцької, заступника Миколи Дулевця, керівника апарату Людмили Будугай, т. в. о. заступника голови Аксенії Зелінської оцінювало гостинність кожної громади. За підсумками фестивалю-конкурсу перше місце здобула Стрюківська сільська рада, ІІ місце присуджено Андрієво-Іванівській сільській раді, а третє місце розділили сусіди: громади Настасіївської сільської ради та Левадівської сільської ради. За активну участь в житті громади та організацію проведення святкових заходів в рамках фестивалю-конкурсу було оголошено подяки сільським головам, завідувачам БК, клубів і творчим колективам. Родзинкою районного дійства став виступ народного артиста України Миколи Свидюка, який подарував радість і тепло щирої української пісні усім присутнім.
Голова райдержадміністрації О.Чорний, подякувавши всім за організацію свята, відзначив, що воно відтепер стане щорічним.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |