![]() |
|
![]() |
![]() |
Робоча поїздка першого заступника голови обласної ради Миколи Тіндюка півднем Одещини мала кілька цілком святкових приводів. Перш за все, Микола Андрійович взяв участь у відкритті газопроводу високого тиску, підведеного до села Утконосівки Ізмаїльського району.
Місцеві мешканці мріяли про цю подію практично два десятки років, з того часу, як блакитне паливо з’явилося за десять кілометрів у сусідній Кам’янці. Багато хто вже й зневірився, бо підвести газ до села намагалися неодноразово, але далі спроб справа не йшла. «Блакитна мрія» здійснилася завдяки спільним зусиллям інвестора (ТОВ «Агура-Чародей»), місцевої влади та самих утконосівців, які власним коштом забезпечили розведення газових мереж вулицями села та підключення до будинків. Поки що з 1200 сільських садиб мережі підведено лише до чверті, але й інші не забаряться приєднатися. А поки що мешканці села зібралися коло газорозподільного пункту, щоб поспостерігати за його освяченням та урочистим запаленням газового факела.
– Справа в тому, що на цей газопровід не потрачено ні копійки державних коштів, – зазначив Микола Тіндюк. – Проектно-кошторисна документація розроблялася за рахунок мешканців та територіальної громади, інвестор взяв зобов`язання прокласти газопровід за власні оборотні кошти... Інша справа, що там є особливі механізми розрахунків, та думаю, що це не буде тягарем для тих, хто споживатиме газ. Село дуже сподобалося, люди працьовиті. І є впевненість, що саме підведення газопроводу дасть поштовх розвитку цього населеного пункту.
За родом своєї діяльності Микола Андрійович довгі роки займається питаннями фінансів та економіки, хоч і на різних посадах. Тож він наводить такі дані: на початку 90-х років на Одещині було газифіковано 2% населених пунктів, зараз ця цифра сягає 20%. Тобто свято святом, а роботи попереду багато. Та ж Утконосівка поки що лише сьомий населений пункт, газифікований в Ізмаїльському районі. Втім, на останній сесії обласної ради було ухвалено програму газифікації Одещини, розраховану на 15 років. Її фінансування передбачається коштами бюджетів різних рівнів – в тому числі і державного, компанії «Нафтогаз Україна»... Як кажуть, «усією громадою». Тобто, «блакитні вогники» знову і знову запалюватимуться у оселях, так як це відбувалося у родині одного з утконосівських підприємців Дмитра Тудорана.
Графік робочої поїздки першого заступника голови обласної ради Миколи Тіндюка включав в себе відвідини не лише Ізмаїльського, а ще й Татарбунарського району. Ще влітку цього року Микола Андрійович побував у селі Тузли. Місцева громада звернулася до нього із проханням допомогти облаштувати додаткові місця у дитячому садочку «Віночок». Стара будівля розрахована лише на 40 малюків, тоді як потреба удвічі більша.
– Те зобов`язання, яке я брав на себе як депутат і перший заступник голови обласної ради – допомогти місцевій владі села Тузли забезпечити додаткові місця в дитячому садочку, виконано, – говорить Микола Тіндюк. – Ми знайшли таку можливість за рахунок вивільнення окремих приміщень Тузлівської школи-інтернату, яка є спільною власністю територіальних громад. За погодженням з Миколою Леонідовичем Скориком, працівниками управління з майнових відносин апарату обласної ради було прийняте позитивне рішення, а потім залишилася технічна частина – виконати всі роботи, щоб забезпечити дітям нормальні умови утримання в цьому дитячому садочку.
З нагоди новосілля маленькі вихованці «Віночка» отримали в подарунок від обласної ради кольоровий телевізор. Як визнає Микола Андрійович, нинішній варіант – розподіл дитсадка фактично на дві частини – є тимчасовим. Занадто нагальною була потреба у додаткових місцях для малюків. В перспективі, звичайно ж, йдеться про створення великого дитсадка на території Тузлівської школи-інтернату.
В принципі, історія із дитсадком «Віночок» – це лише один із прикладів співпраці місцевої та обласної влади. Більш загальну картину нам змалювала Наталя Кожухаренко. В останні роки вона була спочатку головою Татарбунарської райради, а зараз очолює місцеву райдержадміністрацію. Тож наводить чимало прикладів фінансування з обласного бюджету.
– На території Тузлівської сільради були виділені кошти на Будинок культури: ремонт даху, нові вікна... А загалом в районі профінансовано ремонт дитячих садків, покрівель у школах, капремонт комунальних доріг.
Ми зробили так, що кожен населений пункт має відповідну кількість виділених коштів на ремонт доріг. Наприклад, Тузлівській сільраді виділено та освоєно 295 тисяч гривень. А Дмитрівській – на дві дороги (100 тисяч на одну вулицю та 290 тисяч на іншу). Це залежить від населеного пункту та кількості людей, які у ньому проживають...
Ще один приклад, про який згадує наша співрозмовниця, – водогін Кілія – Татарбунари. Взагалі-то його реконструкція має відбуватися за кошти державного бюджету, але вже два роки вони не надходили. Загальна вартість робіт – 14 млн 800 тисяч гривень. Проблема знову ж таки вирішується частинами: цього року з обласного бюджету виділено 3 мільйони.
– Ми сподіваємося на співпрацю з обласною радою та облдержадміністрацією, просимо, щоб нам дали закінчити водогін Кілія – Татарбунари і виділили кошти з обласного бюджету на наші дороги, – говорить Н. Кожухаренко.
Того ж дня перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк побував у селі Базар’янка Татарбунарського району. Тут він зустрівся з колективом сільськогосподарського підприємства «Чорноморська перлина».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |