ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВЗАЄМОДІЯ ОБКОМУ ПРОФСПІЛКИ З НСПП
03.11.2010 / Газета: Одеспрофинформ / № 10(137) / Тираж: 1000

У Будинку вчених відбувся навчальний семінар голів територіальних виборних органів, профспілкових комітетів вищих навчальних закладів, профспілки працівників освіти і науки Одеської області. Тема семінару: „Нагальні питання організації роботи профспілкових комітетів, спрямованої на поліпшення соціальної захищеності працівників освіти».

Голова Одеського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки Дубовик Ніна Олександрівна довела до учасників зібрання інформацію щодо діяльності Одеської обласної організації профспілки у зв'язку з порушенням трудових прав працівників галузі, які негативно впливають на рівень оплати їх праці, та про зниження рівня законодавчо встановлених соціально-економічних гарантій. Лідер обкому профспілки ознайомила також з Постановою Президії Одеського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки від 17 вересня 2010 року №П-2, в якій оговорено наступне: „Президія обкому Проо)спілки, проаналізувавши отримані від органів державної влади відповіді на звернення обкому Профспілки щодо рівня оплати праці працівників освіти і науки, зниження рівня законодавчо встановлених соціально-економічних гарантій, констатує, що Кабінет Міністрів України у 2010 році не прийняв жодного суттєвого рішення, спрямованого на поліпшення матеріального забезпечення освітян. Підвищення посадового окладу працівника 1 тарифного розряду на 4,5% (25 грн.) навіть наближено не компенсує зростання тарифів на газ для населення, цін на життєво необхідні товари та послуги. Не вирішуються питання житлового забезпечення педагогічних та науково-педагогічних працівників».

Президія обкому Профспілки з огляду на вищенаведене постановила, зокрема, направити повторне звернення ведаем освітян Одещини Президенту України Віктору Януковичу з вимогами щодо оплата праці, пенсійного забезпечення, збереження житлово-побутових гарантій працівникам сільської місцевості. ЦК Профспілки запропоновано організувати всеукраїнську акцію протесту у формі народної ходи та пікетування Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України тощо.

Тема виступу завідувача сектору правового забезпечення відділення НСПП в Одеській області Нікітенко В.Я. — „Здійснення взаємодії Національної служби посередництва і примирення з проозесійними спілками, їх об'єднаннями у вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів), в якому роз'яснив, що найманим працівникам не заборонено відстоювати свої трудові права у формі акції протесту. Акція протесту відрізняється від страйку тим, що вона проводиться у вільний від роботи час, коли страйк — це тимчасове колективне, добровільне припинення роботи працівниками з метою вирішення колективного трудового спору. Страйк застосовується як крайній засіб, коли всі інші можливості вичерпано.

Національною службою посередництва і примирення розроблено нормативно-правові акти які, по своєї суп, відображають процесуальні моменти здійснення сторонами спору діянь щодо визначення предмету колективного трудового спору (далі КТС); визначення сторін КГС; формування вимог найманих працівників або профспілки; затвердження вимог найманих працівників; оформлення вимог найманих працівників або профспілки і направлення їх власнику або уповноваженому ним органу; розгляд вимог найманих працівників або профспілки власником або уповноваженим ним органом; момент виникнення КТС; послідовність розгляду і вирішення КТС; розгляд КТС примирною комісією; розгляд КТС трудовим арбітражем; відшкодування витрат, пов'язаних з роботою примирної комісії та трудового арбітражу; розгляд колективного трудового-спору Національною службою посередництва і примирення; проведення примирних процедур по вирішенню КТС під час страйків;

Нормативно-правові акти, які розробляє та затверджує НСПП, щодо діяльності та здійснення примирних процедур, не підлягають державній реєстрації в Міністерстві юстиції України. Ці акти друкуються в офіційному друкованому органі НСПП яким є „Бюлетень Національної служби посередництва і примирення». Індекс видання 23877.

Увагу учасників семінару було звернуто на взаємодію відділення Національної служби посередництва і примирення з професійними спілками, їх об'єднаннями, роботодавцями та їх об'єднаннями, органами влади та місцевого самоврядування примирення при запобіганні та вирішенні КТС.

Після лекції були надані відповіді на запитання присутніх. В основному запитання стосувались індивідуальних трудових спорів.

Автор: В. Нікітенко, завідувач сектору правового забезпечення відділення НСПП в Одеській області.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту