![]() |
|
![]() |
![]() |
Саме так я б назвала звіт про виконану роботу постійної комісії з житлово-комунального господарства та розвитку паливно-енергетичного комплексу Одеської міської ради. Його журналістам запрезентували голова комісії Андрій Любов та виконувачка обов’язків секретаря комісії Марія Коржнєва.
Андрій Любов був ініціатором розробки унікальної муніципальної програми «Енергозбереження міста Одеси на 2007 – 2010 роки». Вона включала три основні напрями заощадження ресурсів: генерування, транспортування та споживання теплової енергії.
У межах реалізації цієї програми в мікрорайоні Бугаївка побудували нову котельню. І жителі (це понад 7 тисяч чоловік) вперше за 3 роки зимували у теплі.
На думку А. Любова, аналогічна котельня у найближчі роки має бути побудована і в Лузанівці – районі постійних підтоплень. Проект уже є. Залишилося лише, щоб це рішення підтримав новий склад міської ради.
Що стосується транспортування тепла до споживачів, то одна з основних проблем Одеси – «голі» теплотраси. На одному кілометрі труби середнього діаметру це призводить до втрат тепла на 100 тисяч гривень.
Крім того, щогодини втрати в мережах гарячого водопостачання становлять понад 200 тонн. У межах програми з енергозбереження з 80 кілометрів труб у місті вдалося поміняти ізоляцію на чотирнадцяти кілометрах.
Багато тепла втрачається у панельних будинках через щілини та відсутність утеплення. Знову ж таки, завдяки даній програмі, утеплили 22 будинки. Врешті лише по одному будинку заощадження тепла складе 140 тисяч гривень на рік.
Андрій Любов підкреслив: є законопроект, згідно з яким, якщо мешканці будинку створюють об’єднання співласників багатоквартирного будинку, державним коштом у будинку буде виконано його цілковиту термоізоляцію. Крім того, підготовлено інформацію до представництва Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) по бюджетних установах Одеси – 157 школах, 113 дитячих садках, 57 лікувальних установах. Відповідно до умов здійснюваної банком програми, третину коштів на термоізоляцію цих об’єктів повинен оплатити міськвиконком, а дві третини – ЄБРР. Завершення цього дуже важливого для міста проекту – теж завдання для новообраних депутатів міськради.
Про ситуацію по вулиці Розкидайлівській, 5, де неодноразово загорялася трансформаторна підстанція, розповіла Марія Коржнєва. На вимогу мешканців члени комісії домоглися рішення щодо її винесення з житлового будинку. На Софієвській, 34 замінили 500 квадратних метрів даху, відремонтували під’їзд.
На найближчу сесію міськради планується винести проект рішення, відповідно до якого «Інфоксводоканал» зобов’язується постійно надавати інформацію про втрати у мережах, про те, чи забезпечується цілодобове подавання води до будинків одеситів, як виконуються заходи щодо енергозбереження. Тим самим буде закріплено пильнішу систему контролю роботи цього підприємства.
Одеса була найпершим містом в Україні, де з’явився так званий депутатський фонд. На сьогодні це 100 тисяч гривень бюджетних коштів, які депутат може використовувати на власний розсуд – на ремонт дахів, встановлення дитячих майданчиків, придбання устаткування для лікувальної установи тощо. Марія Коржнєва висловилася за те, щоб нові обранці в міській раді розширили перелік добрих справ, виконаних коштом депутатського фонду.
– На вісімдесят відсотків уже завершено розроблення системи теплопостачання, пов’язаної з новим генеральним планом міста. Вона передбачає зниження до мінімуму тепловтрат, що дозволить приблизно удвічі знизити тарифи на тепло в Одесі, – резюмував звіт комісії Андрій Любов.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |