ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
У МІСЬКІЙ РАДІ — ЗАВДАННЯ НА ЗАВТРА
04.11.2010 / Газета: Одесские известия / № 121(4103) / Тираж: 23655

Саме так я б назвала звіт про виконану роботу постійної комісії з житлово-комунального господарства та розвитку паливно-енергетичного комплексу Одеської міської ради. Його журналістам запрезентували голова комісії Андрій Любов та виконувачка обов’язків секретаря комісії Марія Коржнєва.

Андрій Любов був ініціатором розробки­ уні­кальної муніципальної програми «Енергозбереження міста Одеси на 2007 – 2010 роки». Вона включала три основні напрями заощадження ресурсів: генерування, транспортування та споживання теплової енергії.

У межах реалізації цієї програми в мікрорайоні Бугаївка побудували нову котельню. І жителі (це понад 7 тисяч чоловік) вперше за 3 роки зимували у теплі.

На думку А. Любова, аналогічна котельня у найближчі роки має бути побудована і в Лузанівці – районі постійних підтоплень. Проект уже є. Залишилося лише, щоб це рішення підтримав новий склад міської ради.

Що стосується транспортування тепла до споживачів, то одна з основних проблем Одеси – «голі» теплотраси. На одному кілометрі труби середнього діаметру це призводить до втрат тепла на 100 тисяч гривень.

Крім того, щогодини втрати в мережах гарячого водопостачання становлять понад 200 тонн. У межах програми з енергозбереження з 80 кілометрів труб у місті вдалося поміняти ізоляцію на чотирнадцяти кілометрах.

Багато тепла втрачається у панельних будинках через щілини та відсутність утеплення. Знову ж таки, завдяки даній програмі, утеплили 22 будинки. Врешті лише по одному будинку заощадження тепла складе 140 тисяч гривень на рік.

Андрій Любов підкреслив: є законопроект, згідно з яким, якщо мешканці будинку створюють об’єднання співласників багатоквартирного будинку, державним коштом у будинку буде виконано його цілковиту термоізоляцію. Крім того, підготовлено інформацію до представництва Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) по бюджетних установах Одеси – 157 школах, 113 дитячих садках, 57 лікувальних установах. Відповідно до умов здійснюваної банком програми, третину коштів на термоізоляцію цих об’єктів повинен оплатити міськвиконком, а дві третини – ЄБРР. Завершення цього дуже важливого для міста проекту – теж завдання для новообраних депутатів міськради.

Про ситуацію по вулиці Розкидайлівській, 5, де неодноразово загорялася трансформаторна підстанція, розповіла Марія Коржнєва. На вимогу мешканців члени комісії домоглися рішення щодо її винесення з житлового будинку. На Софієвській, 34 замінили 500 квадратних метрів даху, відремонтували під’їзд.

На найближчу сесію міськради планується винести проект рішення, відповідно до якого «Інфоксводоканал» зобов’язується постійно надавати інформацію про втрати у мережах, про те, чи забезпечується цілодобове подавання води до будинків одеситів, як виконуються заходи щодо енергозбереження. Тим самим буде закріплено пильнішу систему контролю роботи цього підприємства.

Одеса була найпершим містом в Україні, де з’явився так званий депутатський фонд. На сьо­годні це 100 тисяч гривень бюджетних коштів, які депутат може використовувати на власний розсуд – на ремонт дахів, встановлення дитячих майданчиків, придбання устаткування для лікувальної установи тощо. Марія Коржнєва висловилася за те, щоб нові обранці в міській раді розширили перелік добрих справ, виконаних коштом депутатського фонду.

– На вісімдесят відсотків уже завершено розроблення системи теплопостачання, пов’язаної з новим генеральним планом міста. Вона передбачає зниження до мінімуму тепловтрат, що дозволить приблизно удвічі знизити тарифи на тепло в Одесі, – резюмував звіт комісії Андрій Любов.

Автор: Світлана КОМІСАРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту