![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Подвійне свято одеських залізничників
Професійне свято українських залізничників цього року співпало зі 145-ю річницею Одеської магістралі.
Почавши свій відлік з 1865 року, коли було задіяно першу вітку Одеса – Балта, Одеська залізниця пройшла славетний шлях становлення і розвитку.
Сьогодні магістраль забезпечує потреби у вантажних і пасажирських перевезеннях дев’яти областей. У її межах 65 міст, 234 селища, живе близько чверті населення України. Одеська залізниця, як державне підприємство, поєднує в собі 134 структурні підрозділи та 272 станції. Її експлуатаційна протяжність складає понад 4 тисячі кілометрів, або 20 відсотків від загальної довжини вітчизняних залізничних магістралей.
Головна особливість – приморське та прикордонне розташування. У регіоні – дев’ять морських і три річкові порти, на які припадає 80 відсотків вантажообігу усіх портів України, діє міжнародна поромна переправа у напрямках з Іллічівська на Варну, Поті, Батумі, Деріндже. Артеріями Одеської залізниці проходять чотири міжнародні транспортні коридори: 9-й Критський, ТРАСЕКА, Європа – Азія, Чорне море – Балтика. Таким чином, забезпечуються зовнішньоекономічні зв’язки з вісімдесятьма країнами світу.
Число контрактників зростає
На Одещині триває реалізація комплексу заходів, спрямованих на комплектування частин і з’єднань Міноборони України військовослужбовцями служби за контрактом.
За інформацією керівництва Територіального центру комплектування, у поточному році в межах регіону вже відібрано та зараховано до лав вітчизняного війська 250 осіб, які на сьогодні обіймають відповідні військово-облікові спеціальності, несучи службу у частинах та з’єднаннях усіх видів Збройних сил, а також проходять підготовку у навчальних підрозділах Міноборони України.
Як розповів заступник начальника Територіального центру майор Павло Маковецький, під час відбору головна увага надається професійним, морально-діловим та фізичним якостям потенційних воїнів-контрактників.
– Ми перейшли від кількості до якості, і це є однією з головних запорук того, що наше військо – насправді буде професійним, – зазначив офіцер.
Крім того, колектив Територіального центру комплектування брав активну участь у формуванні механізованої бригади, що дислокуватиметься у Болграді.
– З майже 600 осіб ми відібрали понад 130 з числа тих, хто виявив бажання проходити службу в цій частині та за визначеними критеріями відповідає таким вимогам. Але зараховані далеко не усі. За остаточними штатами, бригада має бути сформована до 2013 року.
З сусідами – по-сусідському
За повідомленням Головного управління статистики в Одеській області, провідним економічним партнером регіону є сусідня Туреччина.
Так, у січні –серпні поточного року спостерігалося збільшення як експорту товарів до цієї країни на 83,4% у порівнянні з відповідним періодом минулого, так і імпорту на – 31,6%. У грошовому вираженні це відповідно складає 87,8 млн та 172,5 млн доларів США. Експорт формувався переважно за рахунок постачання насіння та плодів олійних культур, жирів та олії тваринного і рослинного походження, добрив, чорних металів, зерна. Основними статтями імпорту товарів до регіону є постачання плодів, горіхів та цитрусових, трикотажного і текстильного одягу, полімерних матеріалів та пластмаси, чорних металів та виробів з них, наземних транспортних засобів, нитки синтетичної, взуття.
Успіх в Японії
У японському місті Нара у межах ХІІ Всесвітньої конференції історичних міст було проведено конкурс дитячих малюнків.
У ньому брали участь представники із усіх 70 міст – членів організації «Ліга історичних міст». Однією із призерок конкурсу стала учениця Одеської дитячої музичної школи № 4 Валентина Іванова. За художню роботу на тему: «Приклад культурної спадщини мого рідного міста» школярку удостоєно Грамоти та цінного подарунка.
Придунав’я
Можливості далеко не вичерпані
Потенційні можливості флоту країн-членів Дунайської комісії здатні забезпечувати обсяги вантажних перевезень понад 90 мільйонів тонн на рік.
Так вважає заступник генерального директора секретаріату Дунайської комісії Петро Суворов. За його словами, ця цифра лишається реальною навіть сьогодні.
Нагадаємо, що флотом країн Дунайської комісії позаторік перевезено 72 мільйони тонн вантажів, а минулого року – 50 мільйонів тонн (далася взнаки світова фінансово-економічна криза).
На сьогодні, окрім України, членами Дунайської комісії є Австрія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Молдова, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Хорватія.
Іллічівськ
Реконструкція приваблює
Можливості співпраці щодо відвантаження зерна і рослинних олій з України в Іспанію були обговорені під час недавньої зустрічі керівництва Іллічівського морського торговельного порту з делегацією представників асоціації складів сільськогосподарської продукції «UNISTOCK» (Іспанія).
Закордонна сторона бачить реальні перспективи цього процесу у зв’язку з тим, що портовики, за підтримки Міністерства транспорту і зв’язку України, вдосконалюють та розвивають виробничу структуру підприємства. Зокрема, у найближчій перспективі – завершення будівництва другої черги високомеханізованого комплексу з перевалювання зернових потужністю до 2,5 млн тонн на рік та реконструкція наливного терміналу.
Овідіопольський район
На чужий коровай…
Працівники відділу податкової міліції району попередили факт незаконного відшкодування ПДВ на суму 7,8 млн гривень.
Під час перевірки підприємства, яке займається вирощуванням зернових, з’ясувалося, що воно не мало права на одержання бюджетного відшкодування, тому що обсяг оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менший, ніж заявлена сума відшкодування.
Ананьївський район
Шукають правди у влади
За 9 місяців поточного року до райдержадміністрації, райради, міськради та сільрад надійшло 3839 звертань громадян.
Як поінформувала начальник загального відділу апарату райдержадміністрації Людмила Самсонова, найбільше зареєстровано звертань, що стосуються аграрної політики, земельних відносин, комунального і дорожнього господарства, житлових питань.
Саратський район
За допомогою депутатів
Як підкреслив голова райдержадміністрації Ігор Сиротюк, після виборів, що відбулися, він у своїй роботі буде опиратися на допомогу депутатів райради, Саратської селищної та сільських рад.
Основними принципами подальшої діяльності голова РДА вважає взаєморозуміння, взаємодопомогу та єдність у розв’язанні питань, спрямованих на поліпшення життя громади.
Зокрема, у Сараті значну увагу буде приділено санітарному стану селища, благоустрою його центральної частини. Зокрема, тут планується встановити фонтани. Намічено приступити до будівництва нового дитячого садка, провести реконструкцію Будинку дитячої творчості, відновити стадіон, відремонтувати шкільну спортзалу.
Фрунзівський район
Як вгамувати агресію?
У Фрунзівському навчально-виховному комплексі нещодавно сталося декілька інцидентів, коли у результаті бійки постраждали діти.
У зв’язку з цим було проведено загальношкільні батьківські збори, на яких обговорені причини проявів жорстокості серед учнів.
Як зазначила директор НВК Ганна Гончарук, без допомоги батьків учителям не обійтися. Адже трапляються не лише поодинокі випадки. Є цілі класи, де проблематично навіть проводити уроки. А що робиться на перервах? За бійкою між підлітками із задоволенням може спостерігати півшколи. Багато хто навіть на «мобілку» це знімає. Та допомогти помиритися чи покликати когось із дорослих ніхто не поспішає.
Батькам необхідно більше розмовляти з дітьми на теми жорстокості та агресії, пояснювати наслідки антигуманної поведінки – таку думку висловили більшість присутніх на зборах. А ще було вирішено створити так звану групу швидкого реагування з числа найавторитетніших батьків, які надаватимуть допомогу у розв’язанні конфліктів.
Болградський район
Нижче середньообласного показника
Динаміка злочинності на території району є негативною.
Про це повідомив прокурор району Дмитро Цоєв, виступаючи перед депутатами на засіданні постійної комісії з питань законності, правопорядку, захисту прав громадян та міжнаціональних взаємин районної ради. При цьому, за його словами, на 34 відсотки покращилася якість розкривання злочинів, на 25 відсотків знижено кількість особливо тяжких злочинів. У цілому рівень злочинності по району склав 39,7 випадків на 10 тисяч населення, що значно нижче середньообласного показника, який становить 79 злочинів на 10 тисяч чоловік.
Інформаційну підбірку підготували: В. КОЗЮРА, В. ДІОРДІЄВ, А. МИХАЙЛЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, Т. ГУРІЧЕВА, О. ХАРЧЕНКО
Побільшало матерів-героїнь
У Любашівському районі живуть 292 багатодітні родини, в яких виховуються 937 дітей. За роки незалежності почесне звання «Мати-героїня» присвоєно 13 жінкам, з них семи – наприкінці жовтня поточного року.
Це Марія Іванівна Балтаг (5 дітей), Валентина Миколаївна Когут (5 дітей), Парасковія Матвіївна Стафі (6 дітей) із села Петрівки, сестри Пелагея Антонівна Матвієнко (6 дітей) і Марія Антонівна Оклюк (9 дітей) із села Бокового, Галина Афанасіївна Корчак (5 дітей) із села Ясенового-Першого та мати шести дітей Галина Костянтинівна Ратушняк із села Іванівки. Вітаючи матерів-героїнь з високою відзнакою, голова Любашівської райдержадміністрації Олексій Вовк підкреслив, що багатодітні жінки, які сьогодні народжують дітей і виховують майбутнє нашої держави, повинні бути на особливому рахунку. Долучився до привітань начальник відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації Віктор Олійник.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район
Палають будинки, крамниці та дачі
Цими днями на вулиці Асташкіна в Одесі загорівся триповерховий житловий будинок. Полум’я охопило вентиляційну шахту і горище. Загальна площа загоряння склала близько 70 квадратних метрів. Припустово, причина – замикання електропроводки.
Приблизно в цей самий час в Ізмаїлі запалала дача в одному із садових кооперативів. Як з’ясувалося, причина пожежі – необережне поводження тимчасового мешканця з вогнем.
Добою пізніше горіла дитяча комісійна крамниця в Одесі на вулиці Старопортофранківській, 107. Причини пожежі встановлюються.
Сталася пожежа й у селі Новопетрівці Миколаївського району. Після її ліквідації в приватному житловому будинку знайдено тіло господаря, 1974 року народження. За попередніми даними, причина пожежі, як і у випадку в Ізмаїлі, – паління в ліжку. Провадиться слідство.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |