ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
В ОБЛРАДІ
04.11.2010 / Газета: Одесские известия / № 121(4103) / Тираж: 23655

Добрі слова під завісу

34-та сесія стала фінальною точкою в роботі обласної ради V скликання. За більшістю пунктів порядку денного (затвердження регіональних програм, внесення змін та доповнень до попередніх ухвал облради, видавання погоджень тощо) голосування відбулося практично одразу ж, оскільки копітка робота щодо їхнього докладного розгляду попередньо провадилася в постійних комісіях. Набагато більше уваги цього дня було надано «людському чиннику».

Крім традиційного привітання іменинників, які відзначили свої дні народження в міжсесійний період, голова облради Микола Скорик також згадав імена померлих колег: загиблого на самому початку скликання Сергія Хмельнюка, а також нещодавно померлих представників Партії пенсіонерів Фелікса Петросяна та Володимира Хмельницького.

З вуст депутатів пролунали вітання на адресу колективу газети «Одеські вісті» – видання відзначено дипломом Міжнародного Академічного Рейтингу популярності «Золота фортуна» в номінації «За вагомий внесок у справу розбудови України та високу журналістську майстерність». Також за багаторічну роботу та об’єктивне інформування населення про роботу органів місцевого самоврядування регіону головний редактор «Одеських вістей» Іван Георгійович Нєнов був нагороджений цінним подарунком обласної ради – годинником.

– Цей годинник буде для мене своєрідним компасом, і я його з великим задоволенням буду носити – відзначив І. Нєнов.

Він подякував депутатам п’ятого скликання за співпрацю та висловив сподівання, що вона триватиме і в наступному скликанні.

– Звертайтеся до нас, приходьте, пишіть листи. Двері редакції завжди відчинені, – сказав Іван Георгійович. – Адже як співається в пісні: «Расставание – повод для встречи».

Як ми вже писали, більшість пунктів порядку денного навіть не запотребували сесійного обговорення. Винятків було лише декілька – зокрема звіт облдержадміністрації про виконання обласного бюджету за 9 місяців поточного року. Якщо навіть не взяти до уваги трансферти та субвенції з держбюджету (а це близько півтора мільярда гривень), власні доходи області за 9 останніх місяців склали 692 млн гривень. Фактично за всіма джерелами наповнення бюджету плани були виконані та перевиконані, за винятком обласного центру. Одеса «заборгувала» обласному бюджету не багато не мало – майже 28 млн гривень.

Такі показники дозволяють сподіватися й на стабільне фінансування низки регіональних програм. На 34-й сесії були затверджені програми «Зерно Одещини», освоєння зовнішніх ринків виноробними підприємствами, охорони земель та «Архів – захист історичної пам’яті». Під час засідання директора архіву Івана Ніточка попросили повідомити про те, чи здійснюється «передислокація» архіву до нового приміщення. На жаль, поки що ситуація залишається як була. На місцевому рівні все, що треба, було ухвалено, тепер черга за Кабінетом Міністрів – адже приміщення Одеського інституту Сухопутних військ, куди передбачалося переселити архів, є державною власністю. Іван Іванович навіть висловив побоювання, що в такій ситуації через кілька років архіви будуть переповнені і не зможуть приймати документи на зберігання. Що ж, можливо, депутатам нового скликання знову доведеться порушувати це питання на державному рівні.

На завершення сесії слово для виступу було надано всім охочим. Згадуючи 2006 рік, коли лави облради формувалися за партійними списками, депутат-«регіонал» Василь Чорнолуцький подякував колегам (не лише представникам коаліції, але й опонентам) за те, що вони «мали ґлузд не дивитися один на одного через приціли якихось політичних непорозумінь». На його думку, організована та злагоджена робота багато в чому була заслугою голови облради Миколи Скорика.

– Сподіваюся, що дух толерантності, взаєморозуміння та політичного консенсусу залишиться в цій залі і для депутатів наступного скликання, – завершив свою промову Василь Павлович.

Вічний опонент, «бютівець» Сергій Веселов цього разу висловив схожу точку зору, подякувавши Миколі Скорику за те, що той зміг «згуртувати такий розмаїтий колектив».

Депутат Вадим Капцов звернувся до Миколи Леонідовича з проханням довести до кінця вже розпочате з’ясування щодо вирубування савранських лісів. А Владислав Станков, колишній радник Миколи Скорика, а нині керівник Одеського Палацу спорту, сказав чимало теплих слів на адресу колег-депутатів та апарату обласної ради.

Від імені православної громадськості подякував Миколі Скорику «за величезні розбудовчі труди» митрополит Агафангел.

– Завершуючи нашу каденцію та вступаючи до нової, я хотів би побажати, щоб Микола Леонідович і далі був нашим керівником, – заявив владика. – Він має досвід, професійність, людську привабливість… Він людина високої культури та високих якостей.

У свою чергу Микола Леонідович відзначив, що митрополит Агафангел був одним із найсумлінніших депутатів, який ніколи не пропускав сесії, а сама його присутність у сесійній залі «допомагала знімати багато питань, які могли б виникнути».

Від імені обласної державної адміністрації з депутатським корпусом попрощався заступник губернатора Олександр Малін.

– Істину ми здобували завжди спільно, – сказав Олександр Львович. – Іноді вона народжувалася в палких дискусіях, кожен обстоював свою точку зору, але в нас ніколи не було деструктиву. Хочу сподіватися, що не лише ті депутати, що їх переобрано до рад різних рівнів, але й ті, що облишили цю діяльність, не будуть осторонь від загального процесу модернізації та відродження Одеської області. Незалежно від статусу всі, хто займатиметься проблемами області, будуть почуті в облдержадміністрації та підтримані всіма силами та ресурсами, які нам призначено законом.

На завершення сесії слово взяв і сам Микола Скорик. Він тепло подякував своїм заступникам, керівникам фракцій, членам коаліції, керівництву облдержадміністрації (зокрема колишньому губернаторові Миколі Сердюку) та всім людям, з якими працював разом. Навіть опозиційним депутатам, які «навчили його витримки та самовладання».

– Той результат, який показала Партія регіонів на нинішніх виборах, дозволяє сподіватися, що наша політична сила зуміє створити власну більшість в облраді, – відзначив Микола Леонідович. – Але я гадаю, що досвід нинішнього скликання дозволить усім політичним силам в облраді проявити себе. Історія останніх років нашої країни доводить потребу об’єднання людей із різними точками зору. І всі ми повинні допомогти Президентові Віктору Януковичу в цьому питанні. Можна багато говорити про те, що було зроблено в останні роки в регіоні для зміцнення місцевого самоврядування. Але це тема окремої бесіди. Тому, хоч і з великим смутком, але я говорю ці слова: «34-та сесія обласної ради п’ятого скликання оголошується закритою»...

Прес-служба обласної ради

Микола Скорик: «Обласна рада нинішнього скликання працювала досить активно і на добро регіону»

Розпочинаючи прес-конференцію за підсумками роботи обласної ради V скликання, її голова Микола Скорик подякував представникам регіональних ЗМІ за плідну співпрацю і переважно об’єктивне висвітлення роботи депутатського корпусу.

Цього разу, втім, як і завжди, журналісти ставили Миколі Скорику найрізноманітніші запитання — про минулі вибори, просили пояснити деякі ухвалені на останній сесії облради нинішньої каденції рішення, запитували про плани на майбутнє. Пропонуємо увазі читачів деякі фрагменти цієї розмови.

Дмитро Яновський, радіо «Одеса»:

– Миколо Леонідовичу, на­звіть головні досягнення і недо­ліки у роботі обласної ради V скликання?

Микола Скорик:

– До основних успіхів, гадаю, можна зарахувати досить багато речей. Це підвищення рівня медицини у регіоні, про що свідчать не тільки статистичні дані, але і зниження загального рівня смертності. Це об’єкти медичного напряму, які ми здавали в експлуатацію за останні роки.

Це питання, пов’язані з під­вищенням рівня освіти у наших сільських районах. Ті школи-довгобуди, багато з яких простоювали по 20 років, на сьогоднішній день відповідають стандартам міських навчальних закладів.

Незважаючи на низький рівень державного фінансування, ми зуміли продовжити газифікацію області, досить активно працювали з питань водопостачання та водовідведення у регіоні.

Ми зуміли своєю роботою довести, що для людей абсолютно не важливо, як влада називається, важливо щоб вона була підзвітна народу, щоб виборці відчували зворотний зв’язок з людьми, яких вони делегували до влади.

Наприклад, у нашій фракції в обласній раді, що нараховує майже 50 чоловік, кожен депутат був закріплений за конкретною територією і фактично був у нашому списку депутатом-мажоритарником. Багато хто з наших колег таким чином 31 жовтня уже були обрані по мажоритарних округах. Гадаю, що той рівень довіри і до самої Партії регіонів, і до кандидатів у депутати по мажоритарних округах до обласної, районної та міської ради, які продемонстрували жителі нашого регіону на останніх виборах, свідчить: наша політична сила у цій каденції працювала досить динамічно, на добро регіону.

Лілія Родзянова, ТРК « Медіа-інформ»:

– Нинішня сесія обласної ради була не такою активною, як звичайно, без особливих дебатів і обговорень. Як Ви вважаєте, чому?

Микола Скорик:

– Ми з депутатами вирішили, що буде неправильно, якщо влаштуємо на останній у цьому скликанні сесії широку дискусію щодо тих або інших програм. Це може бути сприйнято по-різному: частина ЗМІ нейтрально висвітлюють ті або інші питання, а решта люблять робити висновки, що не мають жодного стосунку до дійсності. Серйозні проблемні пункти, які потребували гострої дискусії, були зняті на Погоджувальній раді.

Багато хто з присутніх у залі депутатів не будуть депутатами наступного скликання. І сесія була, швидше, церемоніально-прощальною. Це елемент ввічливості і нормальних людських взаємин між людьми, які якийсь час пропрацювали разом і повинні нормально попрощатися і подякувати один одному за спільну роботу.

Дмитро Яновський:

– Оскільки не викликає сумнівів, що у наступному скликанні Партія регіонів буде основною полі­тичною силою, чи будете Ви і далі очолювати обласну раду?

Микола Скорик:

– У мене є бажання стати головою Одеської обласної ради наступного скликання. Звичайно, у цьому питанні далеко не все залежить від мене. І, скажімо, наскільки адекватні мої амбіції у цьому питанні, вирішувати нашій партійній організації і керівництву партії. Є люди, які цього дуже не хочуть. Але гадаю, це наша внутріпартійна справа, і ми у цьому питанні розберемося.

Анна Берьозкіна, «Просто радіо»:

– Ваша фракція уже особливо не потребуватиме створення коаліції. Але все-таки, кого Ви бачите серед Ваших потенційних партнерів у на­ступній каденції?

Микола Скорик:

– У цьому скликанні це був досить тривалий, копіткий процес. У новому ситуація складеться інша. Але я говорив у сесійній залі, що нинішня робота навчила нашу партію розумінню того, що вона не одна у раді. І ми повинні постійно пам’ятати – хто б не став головою обласної ради, він повинен бути не головою обласної ради Партії регіонів, а головою обласної ради усього депутатського корпусу.

Анна Берьозкіна:

– А як Ви ставитеся до ініціативи політичних партій про пе­редачу повноважень від облдержадміністрацій до виконкомів обласних рад?

Микола Скорик:

– Це позиція не просто полі­тичних партій, а одна з ключових позицій нашого Президента Віктора Януковича. Віктор Фе­дорович дуже чітко сказав, що ми будемо консультуватися з європейським співтовариством, з жителями України щодо того, як реформувати Конституцію. Адже повернення Конституції 96-го року не означає зупинити конституційну реформу. І головне питання, яке непокоїть у цьому процесі Президента, – це остаточна реформа місцевого самоврядування і надання більшої самостійності регіонам. Це підтримує не тільки більшість у ПР, але й більшість політичних сил. Тому, гадаю, імовірність того, що Конституція реформуватиметься й далі у цьому напрямі, дуже висока.

Щодо інших, не менш важливих тем, порушених під час прес-конференції голови обласної ради, – читайте у наших наступних випусках.

Автор: Наталя БОНДАРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту