![]() |
|
![]() |
![]() |
Щороку 31 жовтня відзначається Міжнародний день Чорного моря. Нагодою для його встановлення було те, що саме 31 жовтня 1996-го урядові організації причорноморських країн — Болгарії, Румунії, Росії, Туреччини, Грузії та України — підписали стратегічний план дій щодо відновлення та захисту Чорного моря, вельми необхідних для збереження його екосистеми.
До цієї дати Одеський інноваційно-інформаційний центр «ІНВАЦ» спільно з Одеською облдержадміністрацією, Південним науковим центром НАНУ, Міністерством освіти і науки під егідою Міністерства охорони навколишнього середовища України провели міжнародну науково-практичну конференцію «Екологічні проблеми Чорного моря». Спеціалісти-екологи, вчені, представники органів місцевого самоврядування з різних регіонів України та інших причорноморських держав розглядали проблеми, що постали перед спільним морем та причорноморським узбережжям, обговорювали шляхи їх вирішення.
Необхідність захисту екосистеми Чорного моря постала наприкінці 1980-х років. Через величезний антропогенний вплив його екологія опинилася в загрозливому становищі. Сьогодні це найбільш забруднене море в світі. Основні забруднювачі — річки, що скидають у море побутово-виробничі стоки. Це — Дніпро, Південний Буг, Дністер й особливо Дунай, який тече територіями семи європейських держав і його річний стік перевищує утричі сумарний стік решти річок.
Якщо не вжити термінових ефективних заходів, можна вважати: Чорне море — напередодні екологічної катастрофи. Для подолання цієї небезпеки розроблені регіональні програми його захисту, у яких передбачені будівництво та реконструкція очисних споруд, боротьба з токсичними відходами, виконання науково-дослідницьких і проектних робіт тощо.
Як наголошувалося на конференції, проблемою проблем залишається недостатнє і несвоєчасне фінансування програм щодо захисту екології Чорного моря. А неусвідомлення екологічної загрози може призвести до непоправних наслідків. І тут зволікати не можна.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |