ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ — ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ
06.11.2010 / Газета: Одесские известия / № 122(4104) / Тираж: 23655

Одеса

Неповторний Гайдн та запальний Хачатурян

Сьогодні у філармонії пройде концерт Національного Одеського філармонічного оркестру (художній керівник та головний диригент заслужений артист України Хобарт Ерл) за участю всесвітньо відомих сурмачів Розмурата Арнакулієва та Вольфганга Брауера із Німеччини.

– У першій частині концерту ми виконаємо симфонію із шести частин № 60 «Il Distratto» Гайдна. Цей твір, як говорять деякі одеські музиканти, прозвучить у нашому місті вперше, – розповів під час прес-конференції диригент Хобарт Ерл. – У другій частині будуть репрезентовані твори нашого сучасника Олександра Арутюняна, а також фрагменти із балетів «Спартак» та «Гаяне» композитора Арама Хачатуряна.

У концерті візьмуть участь двоє сурмачів: Розмурат Арнакулієв та Вольфганг Брауер. З 2000 року Розмурат Арнакулієв є солістом Палладіум-театру у Штутгарті, а також місцевого ансамблю духових інструментів.

Вольфганг Брауер у 2009 році нагороджений відзнакою «Інструменталіст року» на одному із найзначніших та всесвітньо визнаних німецьких конкурсів «ECHO Klassik». Сурмач регулярно дає концерти з ансамблем духових інструментів «CITY BRASS» (Штутгарт), який він створив.

Тиждень з Мікеле Плачидо

З 11 по 17 листопада у залі «U-cinema» на Одеській кіно­студії компанія «Артхаус Тра­фік» репрезентуватиме «Ти­ждень італійського кіно».

До програми увійшли п’ять фільмів: «Велика мрія» актора і режисера Мікеле Плачидо (фільм-учасник конкурсної програми Венеціанського кінофестивалю у 2009 році), «Поцілуй мене ще раз» режисера Габріеля Муччино, «Прекрасний» Паоло Соррентіно (володар призу журі на Канському фестивалі у 2008 році), «Тримай дистанцію» Карло Маццакураті та картина-учасник конкурсної програми 1-го Одеського між­народного кінофестивалю «Нога Бога» Луїджи Сардієлло.

Для широкого кола українського глядача італійське кіно досі асо­ціюється з небагатьма іме­на­ми: наприклад, Федерико Фел­ліні, Софі Лорен або Адріано Челентано. Після 70-х років у кі­нематографі Італії спостерігався застій. Останнім часом багата на традиції італійська кінематографія переживає черговий розквіт, хоча нові роботи нелегко пробиваються у міжнародний прокат і не завжди доходять до українських екранів.

Додамо, що 5 листопада фестиваль «Тиждень італійського кіно» відкрився у Києві, куди спе­ціальним гостем приїхав Мікеле Плачидо, який став відомим вітчизняним глядачам після серіалу «Спрут».

Кодимський район

Перевершено усі сподівання

Близько 130 центнерів з гектара сягнула урожайність кукурудзи на полях ТОВ «АФ «Кодима».

Такого показника у господарстві досягнуто завдяки щорічному впровадженню нових сортів та гібридів, чіткому дотриманню передових технологій вирощування цієї культури. Саме тут свого часу сміливо ввели у сівозміни нові для краю ріпак на зерно, сою, гірчицю. Підприємство займається виробництвом насіннєвого матеріалу зернових і велику увагу, зокрема, надає вирощуванню зернової кукурудзи, урожайність котрої в минулі роки складала 110-115 центнерів з гектара. Нинішнього року, за словами директора господарства Миколи Сорочана, валовий збір перевершив усі сподівання і розрахунки.

Біляївський район

А наболілих проблем вистачає

Голова районної державної адміністрації Олександр Орлов провів особистий прийом громадян у Кагарлицькій сільській раді.

Найбільше людей турбува­ла проблема виплати їм заро­бітної плати місцевим ВАТ «Ка­гарлицький», котре на сьогодні оголошено банкрутом. Саме з цим питанням і прибула до керівника району ініціативна група.

Адже два роки люди не можуть домогтися справедливості і належної їм за законом виплати. Зрозумівши ситуацію, Олександр Віталійович накреслив план дій щодо розв’язання проблеми.

Вчителька Л. Кушнір, представляючи інтереси ще трьох колег, звернулась з приводу надання пільг ветеранам педагогічної праці. Голова РДА порадив жінці написати відповідну заяву-звертання на його ім’я, щоб розі­братися у ситуації детальніше спільно з районною службою соціального захисту.

А загалом вичерпну відповідь чи роз’яснення було надано кожному, хто прийшов на прийом, згідно із Законом про звертання громадян.

Красноокнянський район

Уникаючи подорожчання

В районі працює комісія з моні­торингу цін на соціально зна­чущі продукти харчування.

Спеціалісти відділів еконо­міки, праці УПСЗН райдерж­адміністрації, податківці, пра­цівники райвідділу внутрішніх справ виявляють факти необґрунтованого завищення цін на продовольчі товари на об’єктах оптово-роздрібної торгівлі. Вже перевірено магазини в Красних Окнах, Малаївцях, Довжанці, Гулянці, Маяках, Новосамарці, Чорній, Топалах, Федосіївці, Степанівці.

Тарутинський район

З підвезенням проблем немає

У райдержадміністрації від­булася нарада директорів шкіл. Обговорено питання організації гарячого харчування дітей та реалізації районної програми «Шкільний автобус».

Сьогодні, наприклад, підве­зенням до школи і назад охоплено 100 відсотків тих учнів, які цього потребують. Вирішується і друге актуальне питання: довезення дітей на районні спортивні змагання, предметні олімпіади, конкурси, інші масові заходи. Цього, насамперед, потребують учні сіл Олександрівки, Лісного, Ярославця-1. Розглядаються варіанти придбання з цією метою автомобіля.

Гаряче харчування організова­но в усіх школах. З районного бюд­жету на учня виділяється на один день 6 гривень. До якості харчування і різно­манітності меню претензій немає.

Заступник голови РДА І. Бе­же­­­нар просив не знижувати уваги до цих питань. У свою чер­гу райдержадміністрація готова надавати всіляку підтримку керівникам шкіл.

Любашівський район

Правова освіта

Її впродовж тижня надавали учням 10 навчальних за­кладів району працівники кри­мінальної міліції у спра­вах дітей та молоді, райдерж­автоінспекції, відділу у спра­вах молоді та спорту рай­держадміністрації, служби у справах дітей, районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді.

За інформацією районного управління юстиції, фахівці читали лекції, проводили бесіди та диспути. З молодшими школярами темою спілкування стала безпека дорожнього руху, учням 5 – 8 класів було запропоновано лекції: «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх», «Облік неповнолітніх, схильних до правопорушень». Зі старшокласниками обговорювалися теми: «Попередження насильства в сім’ї», «Поняття шлюбу» та «Основні завдання державної виконавчої служби».

Березівка

Справжній європейський смак

«Теорія і практика приготування страв європейської кухні та основи хлібопекарства» — з такими майстер-класами виступили у Березівському вищому професійному училищі Одеського національного політехнічного університету Гюнтер Віллі Фішер та Ганс-Іоахим Гертенбах з Німеччини.

Презентація виявилася досить представницькою. Крім директора ВПУ ОНПУ В. Шевченко, в ній узяли участь В. Спрінсян – проректор з навчальної, на­у­ково-педагогічної та ви­хов­ної роботи і соціальних питань ОНПУ; В. Арнаут – голова райдержадміністрації; В. Шимко – голова районної ради та В. Ковальчук – головний редактор журналу «Профтехосвіта» (м. Київ) та багато інших шанованих гостей.

За словами організаторів, такі майстер-класи дуже багато дають для професійного зростання майстрам виробничого навчання, викладачам спецдисциплін, які потім передаватимуть набутий досвід своїм вихованцям.

А для учнів, що беруть участь у подібних заходах і отримують німецько-українські сертифікати – це і престиж, і ово­лодіння знаннями та технологіями приготування страв європейської кухні, і гарантія успішного працевлаштування на вимогливому ринку праці. Та й спілкування із зарубіжними фахівцями під час теоретичних і практичних занять поглиблює світогляд майбутніх кухарів й технологів харчування.

А зараз, до середини листопада, в навчальному закладі працює інший німецький експерт – лицар ордену Св. Лаврентія “Братство Лаврентія” майстер-маляр Бруно Дітцель.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, Л. КУЗЬМЕНКО, К. ДЕРКАЧ, Ю. ФЕДОРЧУК, Т. БАРАНОВА, В. ВІРИЧ, Т. ГУРІЧЕВА

15 мільйонів за 10 місяців

У жовтні порт «Южний» пе­ревиконав план щодо ван­тажообігу на 11,6%. Усього за місяць на причалах перероблено 1 млн 646,5 тис. тонн вантажів.

Це означає, що у порівнянні з жовтнем 2009-го показник щодо вантажопереробки зріс на 25 тис. тонн.

Найбільша частина припа­дає на традиційну для під­при­ємства номенклатуру: залізо­рудний концентрат, вугілля і карбамід.

За жовтень оброблено 77 суден, на причальних фронтах і комплексі вагоноперекидача – 15 тис. 733 піввагона.

Крім того, за 10 місяців поточного року «Южний» виконав план щодо вантажообігу на 103,3%, переваливши майже 15 млн тонн вантажів.

Владислав КІТІК, «Одеські вісті»

Реквієм – не вирок

Побачила світ серія книЖОК «Реквієм ХХ століття», автором котрої є одесит, кандидат фізико-математичних наук, відомий краєзнавець Володимир Смирнов.

Нове видання – це глибоке дослідження наукового і культурного життя Південної ПальмІри минулого століття через окремих її яскравих представників. Таких, наприклад, як В. Філатов, Т. Рихтер (батько всесвітньо відомого музиканта С. Рихтера), П. Лещенко, К. Покровський. Б. Варнеке, В. Мазурський та багатьох інших.

Серія «Реквієм ХХ століття» –недалека ще, жива історія, і водночас доволі успішна спроба аналізу ідей, дій, мотивів життя і вчинків інтелігенції міста в умовах системи, котрої вже не існує.

Тетяна АСАУЛЕНКО, провідний бібліотекар ОННБ ім. М. Горького

«Степашка» зустрів малят

І ось довгожданий день настав. Святково вбрані батьки з дітками прийшли до садка, де їх гостинно зустріли ви­хователі та няні. На святі відкриття були присутні голова райдержадміністрації Микола Васильович Лемищук, заступник голови Микола Олексійович Пістріїл, начальник відділу освіти Олександр Анатолійович Лончак, а також інші гості та представники районних організацій та установ.

У Степанівці родини багатодітні. Рідко коли в сім’ї виховуються двоє діток, здебільшого їх по троє й більше.

…Коли офіційна частина від­криття садочка була завершена, я поспілкувалася з малятами. Виявилося, слово «дитсадок» для них малознайоме, адже цієї дитячої установи в селі не було аж 15 років. Ціле покоління виросло… Що ж, тепер у них є змога і з дитсадком познайомитися, і до школи готуватися, і дізнатися, що таке дитячі ранки та свята.

Степанівський садочок під­порядковується Цеханівській ЗОШ, яка отримала статус НВК. На сьогодні дитяча установа готова до роботи цілком, її забезпечено паливом, а також продуктами. Крім того, вирішено кадрове питання. До речі, кілька жителів села отримали робочі місця, що також важливо та є знаковим фактом.

До речі, протягом останнього тижня жовтня ще кілька десятків малят району вперше познайомилися з дитячими садочками, адже по черговій групі було відкрито в Гулянському та Ткаченківському дитячих садках. Тепер без дошкільних установ у районі залишаються лише два села Маяківської сільської ради. Але вже найближчим часом у селі Новосеменівці теж запрацює садочок. Сьогодні там завершуються оздоблювальні роботи.

Автор: В. БУЗИКА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту