ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
В ОБЛРАДІ — СИМВОЛІЧНА ЗУСТРІЧ
11.11.2010 / Газета: Одесские известия / № 124(4106) / Тираж: 23655

Відбулося останнє у V скликанні засідання геральдичної колегії при Одеській облраді. Посвідчення про реєстрацію офіційних символів були вручені представникам двох районів – Овідіопольського та Березівського, а також п’ятьом населеним пунктам Овідіопольського району.

Повертаючись до першоджерел, можна згадати рік створення геральдичної колегії – 1998-й. На той час свого герба та прапора не було навіть у Одеської області, не говорячи вже про райони.

– Нашими попередниками було оголошено конкурс на герб Одеської області, – згадує заступник голови обласної ради та голова геральдичної колегії Георгій Арабаджи. – Взявши за основу ці наробітки, через рік ми створили герб, прапор та корогву, які відповідають усім геральдичним вимогам. І почали провадити подальшу роботу.

Гадаю, завдання геральдичної колегії на наступне скликання – затвердити символіку для всіх районів Одещини, а до двадцятиріччя колегії – охопити всі населені пункти регіону.

Якщо говорити про конкретні факти, то, наприклад, в Овідіопольському районі таку роботу було розпочато у 2002-му. Як бачимо, тут починали одними з найперших, на базі району навіть провадилися обласні «освітні семінари» геральдичної тематики. Особливістю овідіопольських гербів стануть українські рушники (з вишивкою, яка характерна для наддністрянської території Одеської області). Чимось вони перегукуються зі стрічками європейських лицарських гербів. На районній символіці такий рушник прикрашений цитатою із Публія Овідія Назона: «Доля допомагає сміливим». А ще тут можна побачити стародавню амфору – символ достатку та нагадування про грецьку колонію Ніконій, стародавній козацький хрест (такі досі збереглися на цвинтарях), виноградні лози та хвилясту лінію – символ Дністровського лиману.

– Я історик за освітою, тому завжди цікавився геральдикою, – говорить голова Овідіопольської райради Володимир Левчук. – Наш район одним із найперших в області почав укладати договори про співпрацю з повітами Польщі, Чехії, Греції... Досі пам'ятаю, як до нас прийшов текст одного договору з Польщі. Щоб його оформити, наші колеги знайшли розроблений (але не затверджений) герб Овідіополя 1894-го року... Було трохи соромно, що за сто з гаком років справа так і не просунулася. Стало зрозуміло, що потрібно працювати в цьому напрямі, якщо ми хочемо дружити з Європою.

Сьогодні ми одержали посвідчення не лише на прапор та герб Овідіо¬польського району, але й на корогву. Це символ Овідіопольської районної ради. Поки що в нас таке не дуже прийнято (наскільки я знаю, крім нас корогва є лише у Тарутинському районі). Проте я вважаю, що символ органу представницької влади теж потрібен. Гадаю, що протягом наступного скликання символіку всіх населених пунктів Овідіопольського району буде затверджено.

Що ж, віддамо належне симво¬лічним зображенням, які є «лицем» нашого регіону. Адже це і привід іще раз згадати про історію рідного краю, і просто – елемент національної культури. Серед фахівців, які займаються геральдикою, побутує фраза: «Геральдичному знакові належить відлякувати ворогів та вабити друзів». Непогане формулювання, чи не так?

Автор: Наталя БОНДАРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту