![]() |
|
![]() |
![]() |
В інформаційному агентстві «Міст-Одеса» відбулася прес-конференція на тему: «Підсумки місцевих виборів в Одесі». У ній взяли участь Анатолій Бойко – голова Одеської обласної організації «Комітет виборців України», два політологи – помічники народних депутатів Руслан Чорнолуцький і Артем Філіпенко та політичний оглядач Сергій Дібров.
Виборний процес за словами експертів не можна вважати цілком завершеним до закінчення розгляду позовів у різних судах.
– У нас склалася негативна практика, – відзначив Артем Філіпенко, – коли перед самими виборами неодмінно змінюється законодавство. Його підладжують під чергову політичну ситуацію. Щоб такого не повторювалося, низка народних депутатів, зокрема і Сергій Гриневецький, підготували проект «Кодексу виборця». Але це, так би мовити, – на майбутнє.
А теперішнє законодавство одразу збентежило місцеві органи влади і самоврядування. Кожна політична сила (а у виборах у місті Одесі брали участь 57 партій) прагнула закріпити у дільничних виборчкомах своїх представників. І мало хто звертав увагу на підготовку запропонованих осіб. Тому виникали всілякі непорозуміння і помилки.
– Якби на кожній виборчій дільниці була бодай одна людина, яка знала б досконало законодавство, – наголосив Сергій Дібров, – то багато допущених порушень можна було б одразу ж припинити.
На доказ він навів кілька прикладів, коли деякі голови дільничних комісій намагалися не пускати спостерігачів на дільницю, довірених осіб і навіть журналістів і під час голосування, і при підрахунку голосів, а представники міліції покірно виконували ці незаконні вимоги.
Багато які члени комісій явно допускали суб'єктивний підхід в оцінці підсумків виборів. Представники партій, які програли, намагалися знайти якусь зачіпку, щоб не підписувати протоколи.
Ще один досить тривожний чинник – дуже низький відсоток явки виборців на дільниці. Значна частина людей зневірилася у місцевій владі і вважає, що вибори мало що змінять.
А ті, хто все-таки прийшов на вибори, обирали тих, хто спорудив дитячий майданчик, відвідав дитячий притулок і приніс подарунки та обіцяв допомагати у майбутньому. Людей купували грошовими подачками, продуктовими пакунками, обіцянками взяти під особисту опіку розв’язання багатьох соціальних проблем. Якщо, звичайно, вкотре не обдурять.
Законодавство вимагало чесних і відкритих виборів. Але багато які виборчі комісії всю роботу провадили в дуже великій таємниці.
– Цим особливо вирізнялася Одеська територіальна виборча комісія, – заявив Анатолій Бойко.
І журналістам доводилося цілими днями висиджувати у коридорі, щоб «упіймати» когось із членів комісії бодай на коротеньке інтерв'ю. Так було і 4 листопада, коли обіцяна зустріч переносилася багато разів і відбулася тільки пізнього вечора.
Організатори прес-конференції явно уникали давати однозначну оцінку здійсненим виборам.
Лише визнали, що під час голосування було допущено багато порушень законодавства. Тепер буде досить копітка робота над помилками...
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |