![]() |
|
![]() |
![]() |
НЕ ЛЯКАЄ СНІГ МАШИНУ БОЙОВУ
Управління ДАІ МВС України в Одеській області завершило основний комплекс заходів, пов’язаний із приготуваннями до зими.
Насамперед, начальник інспекції Олександр Якимович відзначає високий моральний рівень співробітників, від яких можливі холоди, снігопади та ожеледь запотребують максимальної віддачі та стійкості. Про всяк випадок особовому складу нагадують те, що знає й так кожен співробітник: робочий день у міліції ненормований. Погоджено план щодо взаємодії з бійцями МНС.
Перевірку техніки та ревізію механізмів розпочато ще в серпні. Зараз цю процедуру успішно завершено. На службові автомобілі поставлено нові колеса.
Надраєно кожну гайку на бронетранспортері. Старий бойовий друзяка стоїть готовий виїхати на завдання за найпершим сигналом тривоги. Інспектор дорожньо-патрульної служби взводу супроводу обласної ДАІ капітан Ігор Гула говорить, що завдяки цій потужній машині, якій властива висока прохідність, під час заметів було врятовано не одне людське життя.
Важливим етапом підготовки є, на думку О. Якимовича, завершення комісійного обстеження доріг. А їхня загальна довжина в області – майже 8,5 тисячі кілометрів. У сезон вітрів і негод свідомо змінюється пріоритет тієї або іншої вулиці. Тобто другорядна стає головною – і навпаки. Це забезпечує зручність проїзду і знижує можливість аварії, дозволяє поменшувати інтенсивність руху по підйому, який стає небезпечним під час ожеледі. Подбала ДАІ також і про те, щоб сповістити водіїв про ці тимчасові зміни через ЗМІ. І ще раз закликати їх звертати увагу на нові встановлені знаки.
На жаль, швидкість і якість прибирання доріг не залежить від ДАІ. Але у сфері її повноважень – давати приписи дорожнім організаціям і, в разі невиконання, готувити матеріали до прокуратури. Тому піску та солі для посипання слизьких бруківок у шляховиків є достатньо. Також за дорожніми службами закріплені співробітники ДАІ, які контролюють, як готується снігоприбиральна техніка, трактори, грейдери, машини-піскорозкидачі до зустрічі з осінньо-зимовими ексцесами.
Звичайно, передбачити всі примхи південної зими неможливо. Але слід мати впевненість у тому, що принаймні центральні вулиці та магістралі будуть розчищені для нормального проїзду. Що тут вдієш: треба попрацювати.
Владислав КІТІК, «Одеські вісті»
УТОЧНЕННЯ ДО ПРИСЛІВ’Я
Всупереч вимогам прислів’я, що закликає «готувати сани влітку», у Біляївському районі дали старт цій кампанії ще у травні. Саме тоді було підписано розпорядження райдержадміністрації «Про підготовку підприємств паливно-енергетичного комплексу та об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2010-2011 рр.» Тоді ж було розроблено комплекс конкретних заходів для здійснення наміченої програми. Потім з’явилися ще два рішення РДА. А перед початком опалювального сезону ситуацію досить детально вивчили депутати районної ради на своїй останній, сороковій, сесії. І запросили начальника відділу розвитку інфраструктури і житлово-комунального господарства РДА Сергія Созинова виступити зі звітом.
До опалювального сезону підготовлено усі 255 житлові будинки різної форми власності, але переважно комунальної та відомчої. Але щоб прийти до такого позитивного результату, необхідно було відремонтувати 10 комунальних котелень. І не лише в райцентрі, але й у селищі Хлібодарському, у селищах НАТІ, Жовтень, Набережне, на станції Усатове. І майже в кожному з них довелося проводити заміну автоматики, інших вимірювальних приладів, а то й оновлювати котли, трубопроводи і навіть ремонтувати дахи й вікна.
Але робота в зимових умовах вимагає не лише надходження достатньої кількості тепла, але й стабільного функціонування усього комунального господарства. А це насамперед безперервне надходження питної води у будинки жителів райцентру і багатьох сіл. Для цього на 8 водонапірних станціях відлагоджено її підкачування. Замінено дві вежі Рожновського в селах Кагарлик і Вигода, з’явилися нові артсвердловини, оновлено водовід довжиною 50 кілометрів у Біляївці, Василівці, Нерубайському, Граденицях, Троїцькому тощо.
Було вирішено питання електрозабезпечення, продовження газифікації населених пунктів, підготовки доріг і транспорту.
Враховуючи уроки минулої зими, влада детально вивчила питання підготовки доріг і автопарку. Тепер після запізнілого тендера підрядна організація «Дорлідер» провадить роботи з ремонту 13 комунальних доріг на загальну суму 6,6 млн гривень. А філія «Біляївський райавтодор» провела ямковий ремонт 3,1 тис. квадратних метрів, середній ремонт – 1,5 км. Підготовлено до зими 25 км узбіч.
Пасажирські перевезення на території району здійснюють 10 автопідприємств по 66 маршрутах, де задіяно понад сто автобусів і маршруток. Проведено підготовку приміщень і пунктів обслуговування машин в умовах низьких температур.
Наведені цифри – не абстрактна статистика. Це конкретна робота для створення комфорту жителям району. І це особливо наочно видно на прикладі об’єктів соціального призначення. Теплом забезпечено 27 дитячих садків. У школах з 53 котелень цілком готові й дають тепло 51. На двох об’єктах у Граденицькій і Вигодянській школах ремонтні роботи дещо затрималися.
У районі особлива увага приділяється «блакитному паливу», яке поки що не підведено до третини населених пунктів. Роботи на цій ділянці провадяться безупинно. Зараз прокладаються газопроводи у напрямах Березань – Курган – Вигода – Червона Гірка – Кам’янка – Секретарівка. Жителі Секретарівки і Михайлівки заздалегідь проклали вуличні газопроводи і готові вже сьогодні запалити «блакитний вогник» у своїх будинках. В інших селах жителі теж поспішають прокладати труби по вулицях, провадити монтаж домашніх установок.
На закінчення зауважимо, що сесія райради ухвалила вжити заходів щодо вдосконалення устаткування залізничних переїздів засобами пасивного і активного захисту та укомплектувати аварійну бригаду Біляївської РЕМ на осінньо-зимовий період.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |