![]() |
|
![]() |
![]() |
Ще одну скаргу на перешкоджання діяльності журналістів з боку голови Одеської обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука, адресовану на ім’я заступниці голови Адміністрації Президента України Ганни Герман, відфутболили на розгляд і вжиття невідкладних заходів самому Матвійчуку.
У понеділок інформагентство «Контекст-Причорномор’я», поінформувало: «Заступник голови Адміністрації Президента України Олег Рафальський у своєму листі на ім’я головного редактора агентства «Контекст-Причорномор‘я» Олександра Осташка повідомив, що Адміністрація Президента України «вказала» голові Одеської обласної державної адміністрації Едуарду Матвійчуку на неприпустимість порушення законодавства України, яке регламентує діяльність засобів масової інформації».
У листі, який інформагентство отримало в суботу, 6 листопада, зокрема зазначається: «Шановний Олександре Сергійовичу! На ваш запит щодо врегулювання ситуації, яка склалася у взаємовідносинах інформаційного агентства «Контекст-Причорномор’я» та Одеської обласної державної адміністрації через відмову в акредитації представника агентства, повідомляємо наступне. Голові Одеської обласної державної адміністрації Е.Л. Матвійчуку доручено розглянути факти, висловлені у вашому листі, і вжити невідкладних заходів щодо їх врегулювання. Також вказано на неприпустимість порушення законодавства України, яке регламентує діяльність засобів масової інформації, зокрема в частині обмеження прав журналістів на отримання інформації про діяльність органів державної влади і об’єктивне інформування громадськості».
Інформагентство нагадує, що раніше головний редактор ІА «Контекст-Причорномор’я» підписав листа на ім’я заступника голови Адміністрації Президента України Ганни Герман, у якому розповідалося про «дивну тональність» спілкування губернатора Е. Матвійчука зі ЗМІ, і зокрема з цим агентством, наводилися факти відписок, які у листі названі «хамськими», конкретні приклади прямого обдурювання губернатором представників ЗМІ, а також наголошувалося: «...подібні сумні особливості деяких чиновників прямо і негативно можуть вплинути на реноме України як держави, яка бореться за справжню демократію і свободу слова. І вдвічі прикро, що такі дії з боку держчиновників найвищого, першого рангу, на наш погляд, можуть кинути тінь на реформи, у тому числі і реформи із збереження та розвитку свободи слова в Україні, які проводить наш Президент Віктор Федорович Янукович».
Зі свого боку нагадаємо, що це не перша така відписка з боку Адміністрації Президента, яку отримали одеські журналісти. У серпні цього року, як інформували «Чорноморські новини», редактор нашої газети Іван Мельник отримав схожу відписку-відфутболювання за підписом Ганни Герман на свій лист-скаргу щодо дій голови Одеської ОДА Едуарда Матвійчука, який в односторонньому порядку, з порушенням низки правових норм, вивів облдержадміністрацію з числа співзасновників єдиної обласної української газети. Тоді у листі за підписом заступниці голови Адміністрації Президента України писалося: «Ваше звернення від 11 червня 2010 року щодо ситуації, яка склалася навколо видання газети «Чорноморські новини», відповідно до статті 33 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» надіслано до Одеської обласної державної адміністрації для ретельного розгляду та вжиття в разі потреби необхідних заходів щодо вирішення конфлікту». У редакційній замітці з цього приводу «На кого поскаржився — тому й вершити суд», колектив найстарішого друкованого видання Одещини тоді писав: «Ну що ж, почекаємо того «ретельного розгляду» й дізнаємося, чи виникне «потреба» в Одеської ОДА захищати «Чорноморські новини» від... Одеської ОДА».
Досі — жодної реакції.
Тепер, як бачимо у ситуації з ІА «Контекст-Причорномор’я», Адміністрація Президента знову запропонувала Едуардові Матвійчуку самому себе покарати за те, що порушує законодавство в частині обмеження прав журналістів на отримання інформації про діяльність органів державної влади та об‘єктивне інформування громадськості.
А тим часом на Одещині стався новий скандал, пов’язаний з тиском можновладців-«регіоналів» на ЗМІ. Як повідомив сайт «Фраза», через тиск і втручання у роботу видання з боку мера та інших чиновників подав у відставку і 1 листопада був звільнений з посади головний редактор іллічівської міської газети «Черноморский маяк» Анатолій Гунченко.
«Справа в тому, що останнім часом з боку мера та його заступників я постійно відчував тиск на мене як на журналіста та на головного редактора», — цитує «Фраза» Анатолія Гунченка. В інтерв’ю інтернет-виданню заслужений журналіст України навів конкретні приклади, як люди з оточення міського голови змушували в газеті друкувати пасквілі на політичного опонента.
Свій крок відставний редактор, який майже два десятиліття присвятив роботі у виданні, пояснює так: «Я не хочу, щоб газету, яка належить громаді, влада використовувала як зброю у війні з видуманим супротивником».
Виникає запитання: скільки ще скандалів повинно статися на Одещині, які форми тиску на неугодні ЗМІ мають бути застосовані, щоб глава держави нарешті побачив, що представники його владної вертикалі, його однопартійці грубо нехтують усі президентські застереження про недопустимість тиску на засоби масової інформації?
А може, «регіоналам» Одеської області слова Віктора Януковича не указ?
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |