![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ЗА РІВНЕМ ЗАРПЛАТ – НА 20-му МІСЦІ
Одесити й далі поступаються українцям із інших областей за рівнем заробітних плат. Зараз за цим показником Одеська область перебуває десь на двадцятому місці серед регіонів України
Про це під час апаратної наради облдержадміністрації повідомив губернатор Едуард Матвійчук. А втім за соціально-економічними показниками область далі піднімається нагору з 26 місця.
– Але ми не можемо заспокоюватися, оскільки за багатьма пунктами ми недопрацьовуємо, – наголосив Е. Матвійчук. – І через різні причини поки що не знайшли шляхів виконання цих завдань. Тягне назад нас заробітна плата, хоча ми над цим б’ємося вже півроку.
На думку губернатора, проблема полягає в тому, що на багатьох суб’єктах господарювання гроші виводять у тінь, кошти не обкладаються податком.
ЗНОСИТИ ЧИ НЕ ЗНОСИТИ – ОСЬ У ЧОМУ ПИТАННЯ
В Одесі відбудеться перше засідання міжвідомчої комісії з питання ліквідації дамби на озері Сасик. Про це повідомив начальник Держуправління охорони природного довкілля в Одеській області Анатолій Яцков.
Дамбу було споруджено у 70-80-ті роки минулого століття з метою опріснення води в озері для зрошування прилеглих сільгоспугідь. Проте через велику кількість солей у воді прилеглі землі стали непридатними для використання. Крім того, рівень води в озері настільки піднявся, що почалося підтоплення прилеглих будов. Тому жителі прилеглих сіл вимагають прибрати дамбу і відновити сполучення озера з морем. Водночас супротивники цього рішення стверджують, що в озері склалася прісноводна екосистема, яка в разі возз’єднання з морем неодмінно загине.
З ТУРИНА – ІЗ ЗОЛОТОМ І СРІБЛОМ
Студентка Одеського державного університету внутрішніх справ Ганна Василенко стала чемпіонкою з вільної боротьби.
Чемпіонат світу із вільної і греко-римської боротьби серед студентів відбувся в Італії (Турин). На змаганнях Україну репрезентували 18 борців, які здобули 11 нагород. Жіноча студентська команда з вільної боротьби стала переможницею у командному заліку, а чоловіча – срібним призером, повідомляє прес-служба Міністерства освіти України.
Балтський район
УСПІХ ЮНОЇ ХУДОЖНИЦІ
З метою створення умов для творчого та інтелектуального розвитку молоді в галузях освіти, охорони здоров’я, культури протягом декількох років Одеською обласною радою провадиться конкурс. У його десяти номінаціях беруть участь спортсмени, вчителі, підприємці, лікарі, артисти, громадські діячі. Цього року премія за перше місце становила десять тисяч гривень, друге – сім тисяч і третє – п’ять тисяч гривень.
Друге місце в номінації «Найкраща молода творча особистість» дісталося балтянці – учениці 11 класу навчально-виховного комплексу «Балтська ЗОШ I-III ст. №1 ім. О. Гончара – ліцей», випускниці Балтської школи мистецтв Вікторії Рихлецькій.
За плечима шістнадцятирічної юної художниці – перемоги в обласних, всеукраїнських, а також міжнародному конкурсі «Антарктида – майбутнє планети». Її роботи експонувалися на фестивалях у Києві, Кишиневі, Мінську та Єкатеринбурзі.
Ізмаїл
ОСНАЩЕНІСТЬ – СТОВІДСОТКОВА
З 2007-го по 2010 рік Ізмаїльська митниця в межах реалізації проектів міжнародної технічної допомоги одержала близько 600 одиниць технічних засобів митного контролю. Переважно це засоби пошукового типу (доглядові інструменти, рентген-апарати, металодетектори, ендоскопи тощо). Можна сказати, що митниця оснащена новими засобами контролю на сто відсотків.
Висока і результативність їх застосування, повідомляє прес-служба Ізмаїльського посту Південної регіональної митниці. За допомогою технічних засобів виявляли цигарки, алкогольні напої, валюту, патрони, холодну зброю, пігулки психотропної та наркотичної дії, марихуану, електрошокер тощо.
Любашівський район
ПІШЛИ В «ТІНЬ»?
З набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» понад 200 підприємців, які працюють на єдиному податку, подали заяви про закриття свого бізнесу.
Любашівські податківці впевнені, що вони працюватимуть нелегально. Тому попередили підприємців, що здійснення трудової діяльності без державної реєстрації, згідно з Законом України «Про адміністративне правопорушення», несе за собою накладання на порушників штрафу та конфіскацію виробленої продукції, сировини та знарядь виробництва.
Ренійський район
УСІ ГОЛОВИ ЦІЛІ
У Ренійському районі після виборів усі сільські голови, що працювали в минулому скликанні, залишилися на своїх місцях.
Виняток склало лише село Лиманське, де колишній сільський голова не висунув своєї кандидатури. У цьому населеному пункті примаром обрано директорку Лиманського сільського Будинку культури Мар’яну Топал. І це закономірно: торік вона стала переможницею районного конкурсу в номінації «Людина року села Лиманського».
Не можна не відзначити, що на рекорд довголіття в органах місцевого самоврядування йде Михайло Лучку – жителі села Новосільського обрали його своїм лідером уже вчетверте.
Саратський район
В «РОСІЇ» ВСЕ СТАБІЛЬНО
У СВК «Росія» успішно завершено повний цикл осінніх польових робіт, тваринницькі ферми підготовлені до зимового періоду, заготовлено досить кормів, зокрема силосу та сіна. З нагоди завершення сільськогосподарського року керівник «Росії» Василь Комаров організував великий святковий обід.
«Росія» не перший рік тримає першість серед сільгосппідприємств району. У господарстві освоєно елітне насінне виробництво. Щороку тут зростають показники врожайності зернових і зернобобових, олійних і винограду. Зросли також зарплати, придбано нову техніку і сільгоспінвентар. Завдяки фінансовій підтримці базового господарства СВК «Росія» і особистій участі голови Василя Комарова у селі Кулевча пішохідні доріжки вистелено тротуарною плиткою, упорядковано сільські парки і сквери, здійснено ремонт Будинку культури, установлено пам’ятники першим переселенцям і колишньому голові колгоспу ім. ХХII з’їзду КПРС Степанові Пілєву.
Татарбунарський район
МАЛЕ, ТА ВДАЛЕ
Своє сторіччя відзначило село Веселе. Сьогодні тут мешкають лише 83 особи. Але не забувають свою малу батьківщину й ті, хто полишив її.
Так, уродженець села, а нині житель Білгород-Дністровського району в день ювілею встановив поклінний хрест, який освятив настоятель Тузлівського Свято-Михайлівського храму протоієрей Микола. А голова ТОВ «Зоря» М. Самуренко подарував землякам глибинний насос. Багато зробили для жителів села депутати місцевої ради С. Силантьєва і А. Легкобит, яким сільський голова Н. Загранична вручила Почесні грамоти і коштовні подарунки. Було також відзначено колишнього фельдшера А. Браткевича і працівника комунальної служби І. Архипенка. А на завершення свята відбувся великий концерт, на якому виступили учні Безименської школи і театральний колектив з Білгород-Дністровського ліцею «Рампа».
Добірку інформацій підготували: А. МИХАЙЛЕНКО, А. СТЕПАНОВА, Ю. ФЕДОРЧУК, Н. ОЖОГОВА, А. БОНДАРЕВА, Є. МАСЛОВ, Т. БАРАНОВА
Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів
31 ЖОВТНЯ 2010 РОКУ
Одеська міська виборча комісія Одеської області
У газеті «Одеські вісті» випуск від 06.11.2010 року № 122 (4104) опубліковано список обраних депутатів Одеської міської ради в одномандатних мажоритарних округах, в якому помилково обраним депутатом Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 23 зазначений Лобан Олег Леонідович.
Відповідно до постанови Одеської міської виборчої комісії Одеської області від 07 листопада 2010 року № 1199 депутатом Одеської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 23 обраний Селянін Георгій Всеволодович, 05 травня 1969 року народження, освіта вища, президент клубу «Хваран», проживає у м. Одесі, безпартійний, обраний від Одеської міської організації партії «РОДИНА».
Одеська міська виборча комісія Одеської області приносить свої вибачення за допущену помилку.
Голова виборчої комісії О. АХМЕРОВ
МІЛЬЯРДИ ЄВРО НА АКТУАЛЬНІ ПРОЕКТИ
Сьогодні на нашій планеті живуть майже сім мільярдів людей. Щоденні потреби людської цивілізації в їжі, чистій прісній воді, медикаментах може задовольнити лише розвиток біотехнологій, стверджують вчені. Сучасні досягнення в цій сфері створюють нові напрями в медицині, сільському господарстві, також сприяють становленню генетичної, клітинної інженерії. Завдяки становленню біотехнологій з’явилися такі відгалуження класичних сфер знань, як біоекономіка та біополітика. Саме на цьому роблять акцент учасники Сьомої рамкової програми (РП7) Європейського Союзу.
Ця програма – основний фінансовий інструмент Євросоюзу для підтримки та стимулювання дослідницької діяльності практично в усіх галузях науки. Розрахована на період 2003 – 2013 рр. Загальний бюджет проекту становить 53 мільярди євро. Серед учасників проекту – члени ЄС, країни, що розвиваються, держави Середземномор’я, а також Україна та країни СНД.
Дводенний інформаційний форум за участю представників Сьомої рамкової програми відбувся в Одесі на початку листопада. Вчені з нашої країни, а також представники Росії, Великої Британії, Латвії, Польщі обговорювали переваги, яких можуть здобути вітчизняні наукові організації від участі в дослідницьких проектах і програмах ЄС, зокрема у сфері біотехнологій. Організатори форуму – представники проекту ЄС «Офіс спільної підтримки інтеграції України в європейський дослідницький простір» і Регіональний контактний пункт Національного інформаційного центру зі співпраці з ЄС у сфері науки і технологій при Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова – поінформували наукову громадськість Одещини про нові конкурси. На семінарах провідні експерти Європи та України навели практичні рекомендації щодо розробки конкурентоспроможної проектної пропозиції, надаючи особливої уваги законодавчим і фінансовим аспектам. До речі, для участі у заході було запрошено найвідоміших європейських експертів, представників влади, університетів і дослідницьких інститутів. Серед них – доктор Олександр Баковський (Національний пункт РП7 у Польщі), професор Сергій Михайловський (Університет Брайтона, Велика Британія), доктор Арнольд Убеліс (Національний пункт РП7 у Латвії).
Простіше кажучи: з нас – аргументовані проектні пропозиції, з них – фінансова підтримка.
Організатори заходу покладають великі надії на вітчизняних вчених. Та й для наших наукових центрів і організацій, особливо для тих, що спеціалізуються на біотехнологічних розробках, це особливо важливо. Не кожен же день є змога за допомогою досвідчених фахівців і фінансової бази на 53 мільярди євро втілити в життя науковий проект, який здатний полегшити життя цілому людству.
Христина ВІЄР, «Одеські вісті»
Можна й перепочити
Трудівники аграрного сектору району успішно впоралися з комплексом осінньо-польових робіт. В оптимальні строки і з дотриманням усіх агротехнічних вимог посіяно озимі: пшеницю, ячмінь, ріпак. Крім того, всі посіви обробили засобами захисту рослин від шкідників і хвороб. В більшості господарств одержано гарні, дружні сходи.
Поряд зі свіжою зеленню озимих різко вирізняються площі, зорані на зяб. Їх в агроформуваннях району на даний період понад 15 тисяч гектарів. Сільгосптрудівники впоралися з запланованим обсягом робіт, тож можна й перепочити. Нині більшість аграріїв підуть у відпустки, щоб набратися сил до нового сільськогосподарського року.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |