ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ГРОШІ ЄС І ПРОБЛЕМИ З СУСІДАМИ
13.11.2010 / Газета: Одесские известия / № 125(4107) / Тираж: 23655

Близько 40 мільйонів євро надходить від Євросоюзу до Одеської області. Цього повідомлення, що прозвучало з вуст співголови Комітету парламентської співпраці між Україною і ЄС Бориса Тарасюка, було досить, щоб оцінити важливість XV засідання Комітету.

Перша його частина відбулася в Києві. В Одесі було продовжено практику виїзних засідань, проведених безпосередньо в регіонах. Представників Європейського парламенту, Місії ЄС із надання прикордонної допомоги Україні та Молдові, консульств, розташованих в Одесі, керівників адміністративних управлінь і наукових установ зустрічали перший заступник голови Одеської облради Микола Тіндюк і заступниця голови облдержадміністрації Людмила Варавва.

Чому місцем зустрічі після Брюсселя стала Південна Пальміра, дивуватися не випадає. Це вузол перетину міжнародних транспортних коридорів і морські ворота держави. Регіон бере участь у роботі шістьох провідних європейських організацій.

На жаль, міждержавні відносини зачіпають різні, часом важкосполучувані інтереси. Борис Тарасюк нагадав про неспокійну ситуацію в суміжному Придністров’ї, про те, що не все гладко у нас і з Молдовою, і з Румунією.

Стратегічно важливим назвав цей захід М. Тіндюк. Системний підхід до проблеми потрібен для пошуку розумного компромісу з румунською стороною. Болючими точками взаємин із західним сусідом є його опір будівництву глибоководного суднового ходу в дельті Дунаю. Гостро стоїть проблема, пов’язана із забрудненням цієї річки. Потребують вирішення питання впливу техногенних аварій, що трапляються в Румунії, на українську екологічну систему. Бухарест невиправданно довго зволікає підписання договору про місцевий прикордонний рух. Зафіксовано факти протизаконного видавання румунських паспортів громадянам України.

Зі свого боку, співголова КПС від Європейського парламенту Павло Коваль заявив про потребу цілковитого скасування візового режиму. За приклад він навів досвід своєї рідної Польщі, де впевнені, що зайві перешкоди для проїзду через кордон нікого не рятують і тільки утруднюють ділові контакти. Поляки готові запропонувати зразок пов’язаної із цим адміністративної реформи.

Обнадіює, що в компетенції КПС – вироблення рекомендацій і резолюцій, які направляються до Європарламенту та Верховної Ради України. Тексти спільних заяв уже підготовлено. Вони можуть бути відкориговані після одеського віча. Тільки хто фінансуватиме реалізацію всіх пропозицій?

– Не слід одразу чекати грошей, виділених Євросоюзом, бо для цього замало одного такого засідання, – пояснив Б. Тарасюк. – Вони можуть бути надані тільки на плановій основі і на особливо значущі проекти. На щастя, такі є в Одеському регіоні.

Великою є надія на допомогу європейських країн у вирішенні цих питань. Зовнішні зміни разом із внутрішніми перетвореннями створять умови, щоб стимулювати інтенсивність інвестиційного процесу. Адже 40 мільйонів – не межа мріянь, якщо розміняти їх на розвиток індустрії.

Автор: Владислав КІТІК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту