![]() |
|
![]() |
![]() |
Інформагентство «Міст-Одеса» організувало цікаву прес-конференцію, на яку запросило депутатів Одеської міської ради нового скликання від «Партії регіонів», «Родини», «Сильної України» та «Батьківщини». Представники «Фронту змін» відмовилися від участі у дискусії, мотивуючи свою позицію тим, що поки в судах не розглянуть усіх скарг, говорити про легітимність виборів і роботу нового депутатського корпусу зарано. Представники ж інших політичних сил не просто ділилися власним баченням спільної роботи та планами на майбутнє, а й не упускали нагоди ущипнути одне одного.
За словами депутата від провладної партії Олексія Косьміна, незважаючи на те, що в міській раді зараз переважну більшість складають представники ПР, політика сили застосовуватися не буде. «Потрібно виробляти формат співпраці, заснованої на взаємній повазі. Так, треба відстоювати свої політичні інтереси, але через коліно ніхто нікого ламати не буде», — розпочав прес-конференцію депутат-«регіонал».
«Сильноукраїнець» Олександр Іщенко впевнений, що зараз рано говорити про опозицію в Одеській міськраді, навіть попри те, що більшість вже визначена. «Це не означає, що ті фракції, які залишилися у меншості, налаштовані на жорстке протистояння. Ми налаштовані на конструктивну роботу з усіма політичними силами», — запевнив він.
У тому, що баталій між партією влади та опозицією не буде, впевнений і депутат від партії «Родина» Ігор Дімітрієв. Він вважає, що від інформаційної війни всі втомилися, тому в найближчому майбутньому все буде спокійно. «Що стосується домінування Партії регіонів у міськраді, воно від самого початку було закладене в новій виборчій системі», — переконаний новоспечений депутат. Однак не лише перемогу, на його думку, принесла «регіоналам» нова система. «Вона ж закладає певні труднощі всередині ПР, оскільки дуже великий фронт «регіоналів» виявився неоднорідним: з одного боку—партійці, які прийшли за списками, з іншого — самостійні і незалежні мажоритарний», — зазначив Ігор Дімітрієв. За його словами, така неоднорідність таїть у собі більше небезпеки для владної партії, аніж опозиція.
«Регіонал» Олексій Косьмін, у свою чергу, не стримався й у відповідь жбурнув свій камінь у город «Родини». «Мені, звісно, дуже приємно, що Ігоря так хвилює ситуація всередині фракції Партії регіонів, що він так переживає за її єдність. Справді, фракція неоднорідна, й Ігореві як представникові такої політичної сили, де все вирішує одна людина, мабуть, дивно бачити стільки людей з такими різними поглядами», — парирував він.
Своїм баченням ситуації поділився і депутат від «Батьківщини» Дмитро Співак. Він одразу зазначив, що з виступу Ігоря Дімітрієва чітко зрозумів: «Родині» набридла опозиційна ніша, і вони з великим задоволенням та навіть радістю передають віжки правління у ній «Батьківщині». «Абсолютно зрозуміло, що я представлятиму опозицію. Можу пообіцяти, що це не буде опозиція агресії, яка переходить на особистості та хамство», — підкреслив Дмитро Співак. Депутат також висловив сподівання, що в цій раді будуть продовжені всі соціальні програми. «Єдина позитивна і, можливо, відмінна риса цього складу ради від майже всіх попередніх: усім чітко зрозуміло, хто домінуюча політична сила і, відповідно, хто несе всю повноту відповідальності за рішення, які прийматимуться на території міста Одеси. Головне, щоб робота ради була відкритою, толерантною, а місцеве самоврядування не перетворилося на самоправство», — підсумував представник «Батьківщини».
Щодо безпосередньої роботи ради, то зараз, за словами Олексія Косьміна, необхідно схвалити регламент.
Стосовно статуту міста, на якому добре піарилися перед виборами певні політичні сили, — найближчим часом його точно не прийматимуть. Під час прес-конференції стало зрозуміло, що думки з приводу цього документа у присутніх кардинально різняться. Дмитро Співак навіть припустив, що статут буде написаний через кілька років — напередодні нових виборів до міськради.
Депутат-«регіонал» Олексій Косьмін висловив думку, що найближчим часом треба також зайнятися комісіями, яких було забагато, та їх складом.
«Комісії зобов'язані контролювати дії виконавчих органів влади. Я не думаю, що буде правильно, демократично і справедливо, якщо в таких комісіях, як бюджетна, земельна, з будівництва тощо, керівні посади займатимуть представники однієї політичної сили, хоч і думаю, що буде саме так», — поділився своїм баченням ситуації Дмитро Співак. А ще він підтримав представника «Сильної України» Олександра Іщенка, який запропонував прописати певні правила і норми роботи комісій у регламенті. «Щоб не вийшло так: у комісії із земельних ресурсів працюватимуть 25 депутатів, а в комісіях з культури та духовності, молоді та спорту тощо — ледь знайдеться по троє охочих. Причому саме цими комісіями влада із задоволенням поступиться опозиції», — припустив депутат від «Батьківщини».
Торкнулися на прес-конференції й обіцянок Олексія Костусєва боротися з націоналізмом. «Я говорив, що ми не збираємося тиснути на представників інших політичних сил в Одеській міській раді. Серед них нема яскраво націоналістичних», — сказав Олексій Косьмін. Водночас він додав: «Я вважаю, що міліція повинна присікати, а не супроводжувати марші націоналістів».
Дмитро Співак спробував пояснити, що муніципалітети повинні займатися справами міст: ЖКГ, бюджет, соціальна політика тощо, а от боротьба з націоналізмом до компетенції міської влади не входить. «Цими питаннями належить займатися Міністерству юстиції, Верховній Раді, а в разі правопорушень— мають реагувати органи внутрішніх справ. Власне, реакція на правопорушення повинна бути незалежно від того, які сили його вчинили: націоналістичні чи провладні», — зазначив представник «Батьківщини». Більше того, він закликав припинити стикати одеситів лобами, оскільки кожен має право на симпатію чи антипатію до певної ідеології, і цим не повинна перейматися міська рада.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |