![]() |
|
![]() |
![]() |
Так невесело жартують українські підприємці, що збираються час від часу під Верховною Радою для того, щоб долучитися до акцій протесту проти нового Податкового кодексу, друге читання якого відбудеться найближчими днями. КАТ — це абревіатура, яку розшифровують: «Кодекс Азарова — Тігіпка». Від прийняття цього документа, вважають люди, значно постраждає малий та середній бізнес, а економічній незалежності України буде оголошений смертний вирок. Під стінами парламенту триває постійний пікет підприємців, що приїздять до Києва з усієї країни. їх вимога проста: не схвалювати цей Податковий кодекс.
На акцію протесту, яка відбулася 4 листопада під Верховною Радою, з'їхалися представники підприємництва з усієї України. Зокрема, одеську групу очолював Юрій Борщенко, голова обласної асоціації працедавців України.
Юрій Борщенко розповів журналістам на прес-конференції, що коли Податковий кодекс буде прийнятий у такому вигляді, як він напрацьований, мільйони людей— продавці, орендатори, програмісти, дизайнери, дрібні виробники, а також люди творчих професій — художники, музиканти будуть позбавлені можливості працювати відповідно до своїх прагнень та бажань.
— Автори цього документа — Микола Азаров та Сергій Тігіпко — повинні піти у відставку, — вважає постійний учасник акцій протесту, підприємець Сергій Корейко. — За основу нового кодексу потрібно взяти колишню законодавчу базу зі спрощеною системою оподаткування, яка безвідмовно працює в Україні вже понад 12 років.
Його підтримав депутат Іллічівської міської ради Олег Колесников, який зазначив, що з прийняттям нового Податкового кодексу настане колапс дрібного та середнього бізнесу: підприємцям знадобиться мінімум півроку, щоб перебудувати свою роботу, змінити реєстрацію і стати юридичними особами. «Головна біда нового Податкового кодексу — в обмеженні видів діяльності для підприємництва, — вважає депутат. — Якщо цей кодекс буде схвалено, безліч працівників залишаться без роботи».
До речі, новий Податковий кодекс приготував «сюрпризи» для всіх громадян України. Незадоволені ним і податківці, на яких лягає надто велика відповідальність: віднині підприємці здаватимуть у податкову інспекцію ще й фінансові звіти, а відповідних фахівців нема.
Підприємці вважають, що такий значний тиск на малий та середній бізнес в Україні був спровокований олігархами.
Про це свідчать такі «дивовижні» нововведення, як звільнення від податків власників п'ятизіркових готелів.
Особливий «подарунок» Податковий кодекс приготував для українських моряків, які працюють «під прапором» іншої держави. Морякові, що вперше не заплатив податок, загрожує 8,5 тисячі гривень штрафу, а друга спроба уникнути податку може закінчитися 5 роками ув'язнення. Ось такі «веселі» новини.
Цікаво, що за час обговорення нового закону підприємці з усієї України внесли 7,5 тисячі поправок. Причому, над поправками до кодексу працювали не самі підприємці, вони наймали фахівців: аудиторів, правознавців, податківців. Ще тисячу поправок внесла Адміністрація Президента. Та й сам Президент Віктор Янукович пообіцяв підприємцям розібратися в ситуації. Загалом поправки розписані більше ніж на тисячі аркушів, тоді як сам кодекс займає 750 сторінок.
Наступна акція протесту під Верховною Радою запланована підприємцями на 16 листопада.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |