![]() |
|
![]() |
![]() |
Прес-конференція
В ІА «Міст-Одеса» відбулася прес-конференція депутатів Одеської міської ради VI скликання Олексія Косьміна (Партія регіонів), Ігоря Димитрієва (партія «Родина»), Олександра Іщенка (партія «Сильна Україна») та Дмитра Співака (партія «Батьківщина») на досить актуальну тему: «Нова рада. Очікування, плани та перспективи». Представник партії «Фронт змін» від участі в розмові з журналістами відмовився: керівництво партійної організації очікує на рішення ЦВК.
Оскільки міська рада VI скликання вийшла досить строкатою за репрезентованими в ній політичними силами (їх загалом шість), то питання пошуку компромісів і взаємоприйнятних вирішень, найімовірніше, стане основним на найближчу перспективу роботи ради.
Олексій Косьмін нагадав, що в колишньому складі ради представників Партії регіонів було 38, зараз – близько 70, поки що приблизно, бо остаточний склад ще уточнюється. Керівником фракції обрано Геннадія Труханова. Крім того, вже з’явилися охочі перейти до фракції Партії регіонів як серед мажоритарників, які пройшли до ради від близьких до Партії регіонів політичних сил, так і серед представників опозиційного табору. Останніх Олексій Косьмін сприймає без особливого ентузіазму. І його зрозуміти можна: той, що зрадив одного разу…
На думку депутата, у колишньому складі ради було занадто багато постійних комісій – понад 20. У новому регламенті мають бути встановлені розумні їхня чисельність і пропорційність представництва від різних політсил.
Олександр Іщенко запевнив, що дрібні фракції не налаштовані на конфронтацію. Вони підтримують Олексія Костусєва й будуть вести конструктивний діалог із керівником міста та найбільшою фракцією в міськраді.
На думку Ігоря Димитрієва, основна небезпека для Партії регіонів – не опозиція, а співвідношення між групами впливу у самій партії, тому що там багато самодостатніх людей, що матимуть власну думку та обстоюватимуть власну позицію.
Дмитро Співак, якого всі вже зарахували до опозиції, під час прес-конференції неодноразово наголошував: його опонування міській владі не буде агресивним. Воно буде конструктивним та об’єктивним. Завдання опозиції – контролювати ухвалення рішень та їх виконання. Тоді місцеве самоврядування не перетвориться на місцеве самоуправство. Воно, на жаль, було наявне протягом останніх років, коли все найчастіше ухвалювалося в інтересах бізнес-структур, а не жителів Одеси.
Крім того, якщо всі основні комісії – бюджетна, із земельних правовідносин, з комунальної власності – виявляться під керівництвом представників Партії регіонів, на думку Дмитра Співака, чисельність опозиціонерів почне зростати. Це стане протестом проти того, що одна політична сила і ухвалює рішення, і контролює їх виконання, тобто сама себе.
Відповідаючи на запитання щодо призначення Світлани Фабрикант виконувачкою обов’язків заступника Одеського міського голови, хоча раніше Олексій Костусєв говорив про її можливе обрання секретарем міськради, Олексій Косьмін наголосив: Світлана Самуїлівна не відмовилася від запропонованої їй посади заступника. А що стосується секретаря ради, то ще жодні пропозиції не обговорювалися. Усе вирішиться на сесії, яка відбудеться найближчим часом.
Пролунало на прес-конференції і питання щодо можливого утиску з боку нової міської влади націоналістичних сил.
На це Дмитро Співак зазначив, що люди можуть бути прихильниками певної ідеології, це їх право. Але їхні дії, що є продовженням цієї ідеології, не мусять виходити за межі закону.
Олексій Косьмін нагадав про ухвалення минулим складом міської ради рішення щодо протидії проявам в Одесі неофашизму, антисемітизму. Однак воно не виконувалося. Тепер же маршів неофашистів в Одесі не буде.
Учасники прес-конференції погодилися в думці щодо потреби ухвалення Статуту міста.
Однак Олександр Іщенко справедливо відзначив, що документ цей мусить пройти громадські слухання, наукову експертизу, до нього треба внести всі виправлення. Адже йому належить заповнити прогалини законодавства за місцевими ініціативами. Зокрема прописати процедуру вираження недовіри чиновникам, відкликання депутатів та міського голови. Сильному мерові такої демократичної норми боятися не личить.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |