ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
КРУ ІНФОРМУЄ
18.11.2010 / Газета: Одесские известия / № 127(4109) / Тираж: 23655

Про втрати та резерви місцевих бюджетів

На виконання Плану контрольно-ревізійної роботи апарату КРУ в Одеській області на ІІІ квартал 2010 року відділом державного фінансового аудиту виконання бюджетних програм, місцевих бюджетів і діяльності бюджетних установ було проведено державний фінансовий аудит виконання зведеного бюджету Іванівського району за 2007-2009 роки.

Результати проведеного дослідження свідчать, що в Іванівському районі не цілком мобілізовані всі наявні ресурси для розширення дохідної бази бюджету району, в процесі його виконання допускалися порушення фінансової дисципліни, що призвели до втрат фінансових ресурсів та неефективного використання бюджетних коштів.

Аналіз стану формування та виконання бюджету району дає підстави стверджувати, що за наявних підходів органів місцевого самоврядування та місцевих органів влади до управління фінансовими ресурсами та бюджетом району впродовж 2007-2009 років резерви надходжень до бюджету Іванівського району склали 8,9 тис. грн, втрати доходів – на загальну суму 24,4 тис. гривень. За таких умов не може бути забезпечене якісне виконання бюджету району та вирішення наявних проблем у наданні мешканцям району належних державних соціальних гарантій та соціальних послуг.

Структура видатків на утримання галузі освіти району, яка утримується коштом районного, селищного та сільських бюджетів району, не сприяє зміцненню матеріальної бази закладів освіти та покращенню умов праці та навчання: фінансуються видатки на оплату праці та оплату спожитих енергоносіїв. Сумарно на ці два напрями видатків припадає 85 – 87% від загальних сум. Видатки на фінансування харчування дітей, їх оздоровлення за останні три роки складали лише 3,0% та 0,2% загального обсягу видатків по галузі.

Мережа лікувально-профілактичних закладів Іванівського району та комплектування медичними кадрами не забезпечує високий рівень збереження життя населення. Серед хвороб у районі високі показники захворюваності на серцево-судинні захворювання, виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки, сальмонельоз, гепатит, туберкульоз, ВІЛ-інфекцію. Видатки бюджету району на охорону здоров’я за період 2007 – 2009 років склали 25488,8 тис. грн, питома вага цих видатків у складі бюджету району становить 13,3 відсотка. Структура видатків лікувально-профілактичних закладів у розрізі основних кодів економічної класифікації видатків свідчить про те, що за останні три роки понад 75% видатків спрямовується на заробітну плату та нарахування.

Результати оцінки стану використання всіх наявних можливостей збільшення дохідної частини бюджету району за операціями з земельними ресурсами дають підстави стверджувати, що органи місцевого самоврядування не надто переймаються проблемою ефективності використання земельного фонду району, і в решті бюджетом району впродовж 2007-2009 років втрачено доходів від операцій з землею на загальну суму 2279,4 тис. гривень.

Крім того, органи місцевого самоврядування, які покликані діяти від імені та в інтересах територіальної громади, фактично ігнорували ці вимоги, а управлінські рішення, які приймалися стосовно комунального майна, спричинили втрати фінансових ресурсів у розмірі 63,0 тис. гривень.

Оцінка результатів справляння єдиного податку та плати за торговельний патент засвідчила, що при формуванні зведеного бюджету району територіальні органи влади Іванівського району замість впровадження принципів повноти, обґрунтованості та ефективності Бюджетного кодексу України, здебільшого орієнтуються на досягнутий рівень отриманих фінансових ресурсів за низку попередніх років.

Робота щодо застосування заходів адміністративної відповідальності у районі має формальний характер.

Результати аналізу планування та повноти надходжень місцевих податків і зборів до бюджету району показали, що основною причиною фінансових негараздів є небажання місцевих органів влади розширювати базу застосування запроваджених податків і зборів та здійснювати пошук додаткових джерел наповнення місцевої скарбниці, через що бюджетом району втрачено надходжень на суму 7,2 тис. грн, а резерви наповнення бюджету склали 94,2 тис. гривень.

Наявна система фінансового контролю, що наразі діє на території Іванівського району, не досить функціональна, призводить до втрат бюджетних коштів, скорочуючи при цьому джерела наповнення місцевого бюджету.

Загалом результати державного фінансового аудиту виконання бюджету Іванівського району за 2007 – 2009 роки засвідчили, що втрати доходів склали 2374,0 тис. гривень. Резерви бюджету Іванівського району, які можна було спрямувати на підвищення рівня забезпечення соціальних потреб територіальної громади, становили 103,1 тис. гривень.

За результатами аудиторського дослідження головам Іванівських райдержадміністрації та районної ради, а також начальникові фінансового управління Іванівської райдержадміністрації направлено низку пропозицій, реалізація яких дозволить покращити стан виконання бюджету району та забезпечити пріоритетність і повноту фінансування соціальних видатків.

О. ТКАЧ,

заступник начальника відділу державного фінансового аудиту виконання бюджетних програм, місцевих бюджетів і діяльності бюджетних установ КРУ в Одеській області

Порушення в Любашівському управлінні праці та соцзахисту

При проведенні планової ревізії використання коштів субвенції, спрямованої державою для надання пільг і житлових субсидій населенню для оплати комунальних послуг у 2008-2009 роках і завершеному звітному періоді 2010 року, в управлінні праці та соціального захисту населення Любашівської районної державної адміністрації виявлено порушення фінансової дисципліни на загальну суму 1370,05 тис. гривень.

Порушення встановлено шляхом зіставлення сум бюджетних асигнувань у кошторисах з урахуванням заборгованості за попередні роки із проведеними фактичними витратами, понесеними управлінням у 2008-2009 роках і завершеному звітному періоді 2010 року. Відповідальні особи – начальник управління і начальник відділу бухгалтерського обліку.

За допущені порушення на начальника управління та начальника відділу бухгалтерського обліку складено протоколи адміністративних правопорушень.

Про факти порушення фінансової дисципліни поінформовано прокуратуру Любашівського району.

ФІНАНСОВІ ПОМИЛКИ охорони здоров’я

У діяльності управління охорони здоров’я та медицини катастроф Одеської обласної державної адміністрації при проведенні планової ревізії виявлено значні порушення. Такі результати планової ревізії фінансово-господарської діяльності управління за період із 1 квітня 2008-го по 31 травня 2010 року, проведеної співробітниками КРУ в Одеській області.

На виконання державної програми «Фінансування нагальних заходів, спрямованих на запобігання поширення інфекційних захворювань серед населення» управлінню охорони здоров’я та медицини катастроф у 2009 році з резервного фонду державного бюджету на придбання медикаментів було виділено 9,8 мільйона гривень.

Проте при розрахунку потреби в медичних препаратах по лікувальних закладах області не враховувався залишок у закладах аналогічних медичних препаратів, які отримано в централізованому порядку від Міністерства охорони здоров’я України на загальну суму 9,6 мільйона гривень.

За висновками ревізорів, це призвело до наявності на час ревізії залишків медичних препаратів, придбаних коштом резервного фонду державного бюджету, у всіх лікувальних закладах області на загальну суму 6 мільйонів 349,4 тисячі гривень.

При цьому вартість окремих медичних препаратів, переданих до лікувальних закладів області, було необґрунтовано завищено на суму податку на додану вартість у загальній сумі 309,2 тисячі гривень.

Крім того, управлінням перераховано зайвих 24,9 тисячі гривень до Пенсійного фонду України.

Керівництво управління не забезпечило дотримання соціальних гарантій щодо оплати праці, внаслідок чого співробітники управління недоодержали в 2010 році 20,51 тисячі гривень заробітної плати.

У результаті недотримання в повному обсязі вимог законодавства при нарахуванні відпускних і відрядних витрат установлено фінансові порушення на загальну суму 1,8 тисячі гривень.

Під час ревізії відшкодовано фінансових порушень на загальну суму 27,02 тисячі гривень.

За допущені порушення фінансової дисципліни на головного бухгалтера складено протокол про адміністративне правопорушення.

Про факти порушення поінформовано прокуратуру Одеської області.

Автор: Вікторія ЄРЬОМЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту