![]() |
|
![]() |
![]() |
Перед будівлею Верховної Ради триває масштабна акція протесту проти прийняття урядового податкового кодексу, який підприємці назвали КАТом (кодекс Азарова—Тігіпка). Своїми враженнями від першого дня акції, що розпочалася 16 листопада, поділився з одеськими журналістам голова обласної асоціації працедавців Півдня України Юрій Борщенко.
— Від Одеської області участь у пікетуванні взяло 2,5 тисячі підприємців, а загалом на площі було понад 50 тисяч осіб з усієї України. Це навіть підтверджують органи міліції, які подали статистику: понад 48 тисяч.
За свідченнями учасників, пікет пройшов без жодних порушень, мітингувальники поводилися коректно, виставляли свої вимоги у рамках закону. До акції долучилися представники всіх ринків Одеси, в тому числі «Північного» та «Куяльника».
Юрій Борщенко зазначив, що підприємці не збираються здаватися: акції протесту відбуватимуться як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях, аж до блокування місцевих органів влади.
— Ми намагатимемося достукатися до Президента і вимагатимемо, щоб він наклав вето на урядовий податковий кодекс, — наголосив заступник голови асоціації Віктор Кудлай.
Юрій Борщенко поскаржився журналістам, що ціла низка громадських організацій, як-от Гільдія підприємців, міська та обласна організації працедавців Одещини, не хочуть відкрито виступати проти прийняття нового податкового кодексу, мотивуючи це тим, що підприємці його не читали.
У будь-якому разі потрібно готуватися: прийняття цього закону позначиться на гаманцях усіх платників податків. На сьогодні не прийнята жодна із семи тисяч поправок, запропонованих Спілкою працедавців України, й як показало засідання у Верховні Раді, голосувалися лише поправки профільного парламентського комітету.
Дрібні та середні підприємці переконані: прийняття цього документа вигідне лише невеликій групі олігархів, які мають намір створити неможливі умови для ведення бізнесу всім іншим. За словами учасника акції підприємця Сергія Коренка, за 2009 рік малий та середній бізнес забезпечив 33% загального продажу товарів та послуг в Україні. І хтось вирішив забрати собі і цей чималий сегмент.
У четвер до підприємців, що протестують під стінами Верховної Ради, приєдналися перевізники, які вважають, що новий податковий кодекс призведе до паралічу пасажирських перевезень. Більшість перевізників сьогодні працюють на системі єдиного податку. Нові умови оподаткування змусять людей відмовитися від цього виду підприємництва, а відтак сотні тисяч водіїв та їхні родини залишаться без засобів до існування.
За нового кодексу кожен платник податків стане потенційним злочинцем, і ним можна буде легко маніпулювати. Також цей закон дозволить створити монополію у всіх видах бізнесу.
— Ми вважаємо, що групка олігархів та чиновників вирішила збагатитися ще й за рахунок малого і середнього бізнесу, а також покрити свої борги перед МВФ.
У своєму зверненні до світового співтовариства, яке Юрій Борщенко зачитав на прес-конференції, Асоціація підприємців Півдня Одещини просить економічного притулку у світового співтовариства, закликає заарештувати рахунки чиновників України за кордоном і припинити надавати українському уряду кредити від МВФ. У зверненні говориться про корупцію в усіх ешелонах влади, про безконтрольну витрату коштів платників податків, про розкрадання коштів можновладцями.
Лист розісланий в економічні відділи посольств та консульств різних країн для того, щоб повідомити всьому світу про знищення малого та середнього бізнесу в Україні.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |