ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЩЕДРИЙ КОРОВАЙ — ВИНАГОРОДА ЗА ТРУДИ
20.11.2010 / Газета: Вісті Кодимщини / № 47(9908) / Тираж: 3670

Нарешті настала для аграріїв довгоочікуавна пора підведення підсумків усієї роботи, починаючи ще з кінця минулого року. Адже саме тоді, рік тому, закладалася основа цьогорічного урожаю — з підготовки грунту та сівби озимих культур під урожай-2010.

А рік видався непростим. Якщо згадаємо, то ускладнення почалися ще взимку, бо надзвичайно велика кількість опадів в зимовий період призвела до накопичення в ґрунті надмірної вологи, що в свою чергу сприяло розвитку не тільки культурних рослин, але і бур'янів, боротьба з якими вимагала додаткових зусиль аграріїв.

Весна цього року в свої права вступала повільно і неохоче. Тому, зважаючи на погодні умови, аграрії змушені були дещо затриматися з сівбою ранніх зернових культур вийшли у поля наприкінці березня. Першими тоді розпочали сівбу ярих зернових TOB «АФ «Кодима» 9308 гектарів (з них агроформуваннями- 5290 га). Значну площу займав ярий ячмінь — всього 2553 га (з них 1285 га посіяно сільгосптовариствами). Кукурудза на зерно зайняла в районі 5658 гектарів посівних площ, (у сільгосптовариствах — 2944 га), технічні культури — 7256 га (по агроформуваннях -6624 га), соняшник — 6582 га (по агроформуваннях — 5958 га).

Крім того, було посіяно 50 га коріандру (СТОВ ім.Мічуріна), 127 га гірчиці (TOB «Маяк», СТОВ «Терра» с.Шершенці), 860 га однорічних трав і 398 га — багаторічних.

Оперативно впоралися в свій час сільгосппідприємства і з підживленням озимих культур. Першими виконали ці роботи працівники TOB «АФ «Кодима», СТОВ ім.Мічуріна, «Лан», ДП «Зернятко» (с.Загнітків, І.М. Макогонюк), TOB «Грабівське» (с.Грабове, В.О. Дубчак), «Котовське зерно» (с.Будеї, В.М. Омелько), «Терра» (с.Шершенці), «Івашківсь-ке» (с.Івашків, М.І. Погорілий), TOB «Ясні зорі». Серед фермерських господарств найкраще у підживленні озимих спрацювали ФГ «Відродження» (с.Круті, ТІ. Маньковська), «Круїз» (с.Олек-сіївка, СІ. Лупашко), «Борисове» (с.Олексіївка, Б.Г. Воротило).

Напередодні жнив була приведем на у готовність зернозбиральна техніка, підготовлені зернотоки, складські приміщення, заздалегідь вирішено питання забезпечення ПММ. У кожному господарстві були розроблені і застосовані заходи щодо забезпечення охорони зернових культур врожаю 2010 року, створено штаби протидії пожежам, а також проведено технічний огляд всієї техніки, яка взяла участь в жнивах.

Аналізуючи усе зроблене агроформуваннями, спеціалістами району, починаючи з сівби та догляду за сходами, для одержання високого урожаю, застосування передового досвіду роботи, слід відзначити і продуману стратегію і тактику проведення цьогорічних збиральних робіт. В повному обсязі і своєчасно були проведені заходи щодо забезпечення збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Завдання вчасно і без втрат зібрати вирощений врожай зернових, основу якого складають озимі культури, було викопано. Озима пшениця основний продовольчий ресурс -по району дала середню урожайність 34,7 цнт/га, найвищу урожайність цієї культури показали TOB «АФ «Кодима» — 52,7 цнт/га та TOB «Колимське зерно» — 52,5 цнт/га. У TOB «Грабівське» озима пшениця дала по 38,8 цнт/га, в ДП «Зернятко» — 35,1 цнт/га, в TOB «Ясні зорі» — 34,6 цнт/га, у TOB «Котовське зерно» — 32,6 цнт/га. Урожайність, зазначимо, досить висока для цьогорічних погодних умов, а від того, скільки зібрано пшениці, в першу чергу залежить фінансово-господарський стан агроформувань, можливості формування продовольчих ресурсів та стабільність соціально-економічної ситуації в районі. Урожайність озимого ячменю в середньому по району сягнула 28 цнт/га, а в TOB «АФ «Кодима» цей показник склав 35,6 цнт/га, в TOB «Івашківське» — 46,4 цнт/га. Озимі зернові культури традиційно складають основу зернового виробництва нашого району. Саме вони займають визначальне місце у формуванні валового збору зерна та показників урожайності зернових в цілому Враховуючи досвід минулих років, райдержадміністрацією, управлінням АПР було вжито низку заходів з організаційного, аналітичного, консультативного забезпечення сільгоспвиробників району. В результаті вжитих заходів та, безперечно, завдяки невтомній роботі аграріїв за результатами жнивування Кодимщина знову серед лідерів у обласному рейтингу.

Сьогодні сільськогосподарники району вже впоралися з закладенням основи урожаю наступного року. Завдяки сприятливим погодним умовам та наполегливій праці сільгоспвиробників озимі зернові культури вже посіяно на площі 13328 га, що складає 107% від запланованого, в тому числі на зерно — 13208 га (109%): озимої пшениці — 9986 га, озимого ячменю — 3120 га, озимого жита — 102 га, ріпака -2533 га. Сходи перебувають у доброму і задовільному стані. Проведено низку заходів з захисту рослин та підживлення, виорано 17700 га зябу та чорних парів. Залишається чекати сприятливої погоди і сподіватися на те, що і наступного року ми матимемо гарний коровай на столі.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту