![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Проблема Сасику – у стадії розгляду
В Одеській облдержадміністрації під керівництвом заступниці губернатора Наталі Чегодар відбулося засідання міжвідомчої комісії, на якому розглядалося питання доцільності ліквідації дамби на озері Сасик.
Як відзначили учасники засідання, Сасик потрібно повернути у природний для нього стан, тобто з'єднати із Чорним морем. На думку кандидата економічних наук, працівника Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України Олега Рублі, іншим шляхом його очистити просто неможливо. На проведення цих робіт потрібно близько 40 мільйонів гривень. Водночас, на думку фахівців, слід також виразно визначити можливі наслідки ліквідації дамби та впливи відповідних робіт на природне довкілля, зокрема курортну зону. Зрештою було ухвалено доручити Національній академії наук України провести остаточні дослідження з роздамбування озера та розробити технологічну операцію цього процесу до кінця лютого 2011 року. У свою чергу, остаточне вирішення цього питання та подання висновків своєї роботи відомча комісія має намір передати до Кабінету Міністрів України в середині березня наступного року.
Южне
догралися!
Під час проведення операції «Ігорний бізнес» працівниками відділу податкової міліції ДПІ в Комінтернівському районі було здійснено перевірку приміщення інтерактивного клубу в місті Южному.
У ньому, за повідомленням податківців, здійснювалися організація та проведення азартних ігор із використанням віртуального казино в мережі інтернет. Під час огляду було описано та вилучено 17 ігрових автоматів, орієнтовною вартістю 5,6 тисячі гривень кожен, і 15 комп'ютерів вартістю близько 3,5 тисячі гривень за системний блок. Наразі за виявленими правопорушеннями провадиться перевірка.
Березівка
Щоб не було навесні проблем
Новий міський голова Валерій Григораш серед найважливіших визначив два поточні завдання: завершення приготування комунальних об’єктів до зими та приготування міста до можливих весняних паводків.
Березівка розташована на лівому березі Тилігулу, до того ж через самий населений пункт проходить іще одна річка – Тартакай. Вже розпочато заходи з розчищання русел названих річок від сміття та хащів очерету.
Комінтернівський район
Озеленімо заповідні місця
В селі Калинівці, що на узбережжі Тилігульського ландшафтного парку, відбулася акція «Посади дерево».
Всі працівники Комінтернівської райдержадміністрації на чолі з заступником голови Геннадієм Тефтулом взяли в ній активну участь. Загалом держслужбовцями було висаджено понад сто дерев і кущів троянд.
Організатори акції заявили, що влада й надалі сприятиме озелененню території Комінтернівського району.
Болград
Затримано наркокур’єра
Як повідомляє прес-центр Південного регіонального управління Держприкордонслужби України, 17 листопада на автовокзалі міста прикордонники разом із працівниками відділу з боротьби з незаконним оборотом наркотиків Болградського райвідділу міліції затримали жінку, підозрювану в поширенні наркотичних речовин.
Затриманою виявилася 40-річна громадянка України, жителька Болграда. У результаті огляду особистих речей у неї було виявлено 80 грамів речовини сіро-зеленого кольору рослинного походження (припустово – марихуана), 100 грамів суміші жовто-коричневого кольору рослинного походження (припустово – макова соломка), а також стрічечку з характерним запахом (припустово – просочена речовиною із вмістом героїну).
Болградський район
Відбудуться повторні вибори
У селі Кальчевому відбулося повторне голосування за виборами сільського голови.
Це було пов'язано з тим, що два основні претенденти – Галина Аджіогло та Сергій Кіосе – набрали однакову кількість голосів. Однак перед повторним голосуванням Сергій Кіосе зняв свою кандидатуру. До бюлетеня для голосування було внесено лише одне прізвище – Галини Аджіогло. Однак підсумки голосування показали: кількість голосів, поданих за кандидатку, виявилася меншою, ніж кількість голосів виборців, які проголосували проти неї. Тому повторні вибори Кальчевського сільського голови відбудуться в січні 2011 року.
Ізмаїл
У порту – новий кран
Таке придбання Ізмаїльський морський торговельний порт зробив уперше за два останні десятиліття. Кран виготовили на замовлення дунайських портовиків на Новокраматорському механічному заводі.
В Ізмаїлі «Стерх» – так назвали кран – установлений на другому виробничо-перевантажувальному комплексі. Він перевантажує штучні вантажі за допомогою гакової підвіски вантажопідйомністю 32 тонни і навальні – за допомогою чотириканатного двочелюстного штангового грейфера вантажопідйомністю 16 тонн. Крім технічних удосконалень базової моделі, поліпшено умови роботи кранівника. Новий кран з урахуванням монтажу обійшовся Ізмаїльському МТП приблизно у два мільйони євро.
Кодимський район
До храмового свята – торт зі столиці України
Напередодні храмового свята – Дня архангела Михаїла фольклорний колектив «Витоки» з села Загніткове отримав у дарунок столичні торти «Київські».
Ці солодкі подарунки передало вихованцям колективу видатне подружжя – Народна артистка України, берегиня української пісні Ніна Матвієнко і директор Національного музею народної архітектури та побуту України, художник Петро Гончар. Зоряне подружжя, вперше познайомившись із цим дитячим колективом та його репертуаром у Києві, закохалося в їхній талант і зацінувало любов до всього українського. Тож вирішили до храмового свята порадувати дітей столичними ласощами.
Котовський район
День білої тростини
Цих людей легко впізнати за сонцезахисними окулярами, які вони носять поза залежністю від сезону, і за білою тростиною в руках. За оцінкою ООН, інвалідність з зору є найбільш важкою. Тому увагу до себе і турботу сліпі та слабозорі сприймають по-особливому.
Щорічно в Котовському ЦДТ проводиться захід, присвячений Дню білої тростини для інвалідів за зором. Цього дня сюди з'їжджаються інваліди з Балти, Кодими, Любашівки, Саврані, Красних Окон. Котовські міська та районна влада щороку докладають усіх зусиль, щоб це свято проходило цікаво і запам'ятовувалося гостям. Взяти участь у конкурсах з визначення круп на дотик, номіналу монет, довжини палички, ваги овочів та ін. можуть усі охочі. І на переможців, і на тих, хто програв, очікують призи та подарунки...
Для них цього дня також було організовано солодкий стіл, звучали пісні у виконанні ансамблю «Шанс» Котовського Будинку культури.
Добірку інформацій підготували: А. Михайленко, О. Небогатов, Н. Ожогова, А. Степанова, Л. Кузьменко, Ю. Федорчук
Тема дня
Верховна Рада ухвалила Податковий кодекс, а Уряд готує проект Держбюджету
Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Податковий кодекс.
Це рішення підтримали 269 народних депутатів.
Водночас передбачено, що всі уточнення, технічні поправки, корекції й інші пропозиції, яких нараховується 32 сторінки друкованого тексту, Комітет з питань податкової та митної політики разом з урядом проаналізують, оформлять, і відповідно до статті 131 Регламенту буде проголосовано ще один документ, як зміни і доповнення до Податкового кодексу, перед направленням його на підпис Президентові України.
Законопроект України «Про Державний бюджет на 2011 рік», розроблений на новій податковій базі, буде поданий до парламенту на початку грудня цього року. Про це поінформував Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
М. Азаров наголосив, що податкове законодавство України, яке існувало до ухвалення Податкового кодексу, не дозволяло економіці України розвиватися прискореними темпами.
«Надайте економічний притулок!»
2,5 тисячі одеських підприємців, переважно – представників торговельної системи місцевих ринків, повернулися з Києва. Там вони разом з іншими українськими бізнесменами протестували проти прийняття Податкового кодексу України в поточній редакції.
Ще не охоловши від мітингу перед будинком Верховної Ради України, голова Одеської обласної асоціації роботодавців півдня України Юрій Борщенко дав прес-конференцію. Він і його соратники заявили про своє обурення тим, що уряд не вступив з підприємцями у конструктивний діалог і не врахував поданих пропозицій щодо зміни змісту кодексу. І тепер затвердження цього документа призведе, на думку членів асоціації, до краху малого бізнесу.
Роботодавці висловили побоювання, що тепер до них приходитимуть з перевірками у будь-який час, навіть уночі. Мовляв, податкові інспектори будуть наділені правом накладати арешт на приватне майно фізичних осіб, на рахунки й виробничі фонди юридичної особи, у такий спосіб блокуючи їхню діяльність. Члени асоціації заявили, що порушено правила ринкової гри, і це позбавляє можливості працювати чесно. Звідси висновок: іти в тінь. Люди справи виявили чималу винахідливість у метафорах, які підкреслюють їхнє негативне ставлення до головного податкового документа країни. Кодекс було названо «руйнівним дрюком», «зашморгом для національної економіки», «вироком і плахою для дрібного підприємництва».
Однак не менш показово й те, що жодне інше об'єднання підприємців, промисловців і роботодавців Одещини не виступило з асоціацією єдиним фронтом.
Заяви, буцімто за рахунок забраних у підприємців коштів уряд збирається погасити борги перед МВФ, виглядають, так би мовити, трохи самовпевненими. Тим більше, що ці борги були зроблені попередньою правлячою командою, і претензії слід адресувати їй.
Очевидно, члени асоціації хочуть збереження старої системи, що за нинішніх обставин неможливо. Критикуючи, вони не висували конкретних вимог. Репліка про те, що в Одесі може бути, як у Хмельницькому, де бізнесмени намагалися штурмувати будинок облдержадміністрації, пролунала скоріше як вихлюп емоцій, ніж як заклик до сокири. Звернення до світової спільноти із проханням надати їм «економічний притулок» теж виглядає непродуманою пропозицією іноземному капіталові курирувати чужі національні питання. А ось їхнє прохання не надавати урядові кредити і не вкладати в українську економіку інвестиції вже ніяк не узгоджується з піклуванням про більшість співвітчизників. Поки що в конкурсі інтересів перемагає державний.
Владислав КІТІК, «Одеські вісті»
Одеська якість вища за всілякі похвали
У Києві, в «Українському домі», було проведено виставку продукції (товарів, робіт, послуг) переможців, лауреатів і фіналістів Всеукраїнського конкурсу якості «100 найкращих товарів України», яку відкривали міністр економіки Василь Цушко, міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов, голова Держспоживстандарту Олександр Матвійчук.
На виставку прибули гості з усіх регіонів України – представники органів державної влади, промислових підприємств, організацій, науковці у галузі якості. Велику групу надіслала делегація Одещини: до фіналу вийшла продукція 14 наших підприємств. Вони репрезентували дуже широкий спектр сучасної продукції, що відповідає найвишуканішим запитам споживачів.
За рішенням Головної конкурсної комісії 8 з них стали переможцями: ПП «Фудсі», НПФ ТОВ «Екофарм», ТОВ «Ватна-Йокуль», ВАТ «Іллічівський олієжировий комбінат», ТОВ «Промислово-торговельна компанія Шабо», ТОВ «ЮНЛ», ЗАТ «АВС Кемікалс Індастрі», ФЛП Павлов В.В. Ще 5 стали лауреатами: ТОВ «НПП «Нива», ТОВ «Котовський хлібозавод», ТОВ «Українська Чорноморська Індустрія», ЗАТ «АВС Кемікалс Індастрі», ДП «Автотрейдинг-Одеса».
– Вітаючи учасників конкурсу, хочеться побажати їм, насамперед, вірити в перемогу, до кінця обстоювати право своєї продукції на визнання, не зупинятися на досягнутому, – сказала секретарка регіональної конкурсної комісії, начальниця відділу ДП «Одесастандартметрологія» Світлана Антинескул. – Постійно вдосконалювати як технологію виробництва, так і систему управління якістю – від цього залежатиме подальший успіх на ринку та зростаюче визнання споживачів.
Нагорода переможця конкурсу – це нагорода за ефективний менеджмент, за впровадження нових технологій, за вмілу інвестиційну політику, що забезпечують підприємству імідж лідера, репутацію надійного виробника високоякісної продукції, що задовольняє все більш вимогливішого споживача. Саме це є істотним чинником для досягнення високого професійного рейтингу.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |