ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
КРУ ІНФОРМУЄ
23.11.2010 / Газета: Одесские известия / № 129(4111) / Тираж: 23655

Ремонт вилився у «зайву копієчку»

Порушення фінансової дисципліни на загальну суму 124,35 тис. гривень встановлено при проведенні планової ревізії фінансово-господарської діяльності Ананьївської центральної районної лікарні за період з 01.10.2008 по завершений звітний період 2010 року. Ревізію було проведено з 27.09.2010 по 28.10.2010 року.

Відповідно до результатів ревізії, внаслідок завищення обсягів проведених ремонтно-будівельних робіт з капітального ремонту поліклініки, а також обсягу поточного ремонту приміщень, необґрунтованого включення витрат, пов’язаних з відрядженнями і перевезеннями працівників підрядних організацій автомобільним транспортом, до вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт, двом підрядним організаціям виплачено зайвих 105,38 тис. гривень.

Акти виконаних ремонтно-будівельних робіт підписано головним лікарем цього медичного закладу керівниками двох підрядних організацій, які понесли адміністративну відповідальність.

Крім того, за результатами ревізії встановлено інші фінансові порушення на загальну суму 18,97 тис. гривень.

Матеріали ревізії передано до прокуратури Ананьївського району.

«Подвійна бухгалтерія» житлово-побутового підприємства

У плановому порядку перевірено фінансово-господарську діяльність Державного виробничого житлово-побутового підприємства за період з 01.01.2007 по 01.07.2010 рр. У результаті встановлено порушення фінансової дисципліни на загальну суму 1872,42 тис. гривень. Ревізія провадилася з 26.08.2010 по 06.10.2010р.

Так, при перевірці дебіторської заборгованості підприємства було виявлено завищення в обліку вартості активів на загальну суму 741,90 тис. гривень.

Перевіркою вірогідності дебіторської та кредиторської заборгованості та причини їх утворення встановлено, що на порушення чинного законодавства, внаслідок ведення подвійного рахунку за бухгалтерським обліком суми кредиторської заборгованості й відображення кредиторської заборгованості, термін позовної давності якої минув, перед такими підприємствами, як «Теплові мережі. Радісна, 7» і «ПП «Тепломережа» щодо надання послуг теплопостачання, завищено зобов’язання підприємства на загальну суму 546,17 тис. гривень.

За допущені порушення фінансової дисципліни на директора і головного бухгалтера складено протоколи адміністративного порушення.

Матеріали ревізії передано до прокуратуриОдеської області.

Як розкрадали «засіки Батьківщини»

Про це розповіла заступниця голови ГоловКРУ Наталя Рубан, яка відвідала в листопаді Одесу. Вона провела нараду з працівниками КРУ Одеської області та прес-конференцію із представниками ЗМІ.

Наталя Рубан говорила про те, що зроблено і що належить зробити ревізорам області найближчим часом, зокрема й у зв’язку з виборами до місцевих рад, які відбулися нещодавно.

У зв’язку з тим, що депутатський склад оновлено, до нього прийшли нові люди, багато з яких не мають спеціальних знань бухгалтерського обліку, не володіють бюджетним законодавством. Тому працівникам КРУ слід провести навчання з депутатами, зокрема і з новообраними сільськими головами, головами рад. Мета – мінімізувати можливі порушення в бюджетній сфері, запобігти їм.

Наталя Рубан зауважила, що за підсумками діяльності ревізорів можна судити про стан бюджетної дисципліни в державі. Але робота служби полягає не лише в тому, щоб виявити порушення. Працівники КРУ роблять все, щоб заподіяний збиток було відшкодовано і порушень ставало менше.

– У 1997 році ми провели 80 тисяч, у 2006-му – 15 – 20 тисяч, цього року ми здійснили 10 тисяч ревізій, – розповідає зас. голови ГоловКРУ.

Щороку ми працюємо майже у 60% бюджетних установах і рівномірно щороку встановлюємо порушення нецільового, незаконного використання і недостовірного відбиття у звітності, що призвело до значних збитків. У 1997 року це було 600 млн грн, потім – 800 млн грн і до мільярда. Починаючи з 2005 року сума зросла до 2 млрд грн.

Торік за цією статтею було встановлено порушень на 22 млрд грн. Чим можна пояснити зростання розкрадань і нецільової витрати бюджетних коштів? Тим, що ми сконцентрували свою увагу на 28 напрямах, які були в Національному аудиті. Переважно це суми незаконних видатків Аграрного, Стабілізаційного, Резервного фондів Кабміну, це гроші державних банків, які видавали під рекапіталізацію з Держбюджету, а потім фактично були виплачені як кредити, і держава їх втратила. Загальна сума – 53 млрд грн, з яких 28 млрд грн – незаконні й нецільові видатки і розкрадання і 22 млрд грн інших видатків.

Наталя Рубан повідомила, що роботою Одеського обласного контрольно-ревізійного управління в цілому задоволена. Розповідаючи про ситуацію з Держрезервом, заступниця голови ГоловКРУ нагадала, що Держрезерв існує для того, щоб за допомогою інтервенцій регулювати цінову ситуацію на споживчих ринках. Але інвентаризація встановила, що за попередні два роки Державний резервний фонд просто розграбовано.

Яким чином це здійснювалося? Заступниця голови ГоловКРУ пояснила:

– Відбувалося це різними способами. Найчастіше використовували спосіб порушення термінів заміни закладених на резервне зберігання продуктів. Наприклад, закладки олії, яку потрібно замінити через рік, а міняли через 3 місяці. Причому реалізували запаси за заниженими цінами, а закуповували за завищеними. У підсумку сьогодні в Держрезерві зерна – 47% від потреби, вугілля – 7%, м’яса – 2,6%, а олії взагалі немає.

Скоротилася і номенклатура запасів – з 77 до 38 найменувань. Звичайно, у таких умовах розраховувати на те, що держава зможе якось регулювати ціни на споживчому ринку, не доводиться.

Чи слід цьому дивуватися, якщо, наприклад, в 2008-2009 рр. понад 500 млн грн бюджетних коштів було спрямовано комерційній структурі «Бабусині рецепти» для закупівлі м’яса.

У підсумку ні м’яса, ні грошей, ні самої цієї комерційної структури. Дуже багато порушень в Аграрному фонді (там установлено нестачу зерна на 108 млн грн), за Держкомземом і Пенсійним фондом. Майже нормою стало те, що Державні фонди обростають «присосками»-посередниками, на рахунках яких залишається значна частина бюджетних коштів під найрізноманітнішими приводами. Наприклад, Пенсійний фонд направив до однієї з комерційних структур 17 млн грн на друкування повідомлень про перерахунок пенсій. При тому, що пенсії хоч на 2 гривні, але перераховуються щороку, і пенсіонери це бачать при одержанні пенсій, витрачати бюджетні кошти на такі адресні повідомлення – щонайменше нераціонально. Факти про всі перелічені та інші порушення передано правоохоронним органам.

Чи закінчиться це судовими розглядами і винесенням вироків, судити складно. Тепер все залежить від правоохоронців і суддів.

Автор: Вікторія ЄРЬОМЕНКО, «Одеські вісті»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту