![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Запрошує «Дон Жуан»
Сьогодні в Домі клоунів відбудеться прем’єра вистави-пародії «Дон Жуан». Про це «ОВ» повідомила директорка Дому клоунів Наталя Делієва.
За її словами, у постановці зайняті всі актори комік-трупи «Маски».
«Дон Жуан» – це дев’ята репертуарна вистава комік-трупи, поставлена режисером Георгієм Делієвим за п’єсою Бориса Барського. Первісний варіант Делієв змінив: увів двох персонажів із шекспірівського «Гамлета» – гробарів. Їхні ролі виконують Георгій Делієв і Олександр Постоленко. З появою нових героїв у п’єсі з’явився чорний гумор. А самого Дона Жуана зіграє Борис Барський. Фінансову підтримку при створенні вистави надав Благодійний фонд губернатора Одеської області Едуарда Матвійчука «За Одещину».
Початок вистави о 19.00.
В економіці все взаємозалежне
Як заявив начальник Головного управління економіки Одеської облдержадміністрації Олег Муратов, цього року область вийшла до трійки лідерів за темпом зростання бюджетних показників.
За його словами, разом із митними зборами до бюджету вже зібрано близько 15 мільярдів гривень податків. Це на 37 відсотків більше показника минулого року.
Збільшення тільки зборів з доходів фізичних осіб до місцевих бюджетів склало 18 відсотків. Єдиний із місцевих бюджетів, що псує оптимістичні показники області – це одеський. Олег Муратов пов’язує це з неправильним плануванням.
– Тому ми виходитимемо з пропозицією, щоб міська влада провела секвестр бюджету, – заявив О. Муратов. Одним із головних резервів для наповнення місцевих бюджетів як районного, так і обласного рівня, на його думку, мусить стати збільшення офіційної середньої заробітної плати, що, у свою чергу, збільшить обсяги надходжень від прибуткового податку.
Балтський район
Сумна статистика
На початок листопада загальна кількість ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, що перебувають під диспансерним наглядом, склала 108 чоловік, із них шестеро – діти. Загалом від цієї страшної хвороби померло 165 жителів району. Тільки в останньому медико-міліцейському рейді в Балті взяті на аналіз проби крові у деяких «неблагополучних» жителів виявили двох нових ВІЛ-позитивних.
З метою профілактики в районі запрацював кабінет довіри в поліклініці ЦРЛ, що стало можливим завдяки сприянню Одеського обласного благодійного фонду «За майбутнє без СНІДу».
За словами голови правління фонду Валерія Пахомова, в межах проекту в області відкрито вже шість таких кабінетів. Критерієм добору районів, де відкриваються кабінети довіри, передусім стала готовність до такої роботи самих медустанов та їхнього персоналу.
Красноокнянський район
На меридіані милосердя
Територіальний центр соціального обслуговування райдержадміністрації утворено для надання послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання та в умовах стаціонарного перебування.
Так, на сьогодні в Чорнянському стаціонарному відділені проживає 23 підопічні, 7 з них повністю втратили рухому активність та прикуті до ліжка. Для їх зручності тільки цього року проведено поточний ремонт житлових приміщень, ванної кімнати, санвузлу, замінено 8 вікон на пластикові, проведено ремонт огорожі. У відділені налагоджено також цілодобовий догляд, створені належні умови для проживання. Підопічні забезпечені одягом, взуттям, білизною та постільними речами. Організовано 4-разове харчування, видатки на яке за 10 місяців поточного року склали 87768 гривень. Крім того, проводяться дні відкритих дверей, організовуються концерти за участю колективів районного Будинку культури.
Часто відвідує відділення і настоятель Храму Іоанна Богослова отець Петро, який проводить бесіди з людьми. Тож з впевненістю можна сказати, що доручення Президента України В.Ф. Януковича щодо створення належних умов для перебування в інтернативних закладах інвалідів та людей похилого віку в Красноокнянському районі виконується в повному обсязі.
Фрунзівський район
Троянди в честь Перемоги
Шкільний колектив та учні Ленінської НВК провели акцію «65 троянд – 65-річчю Великої Перемоги».
Таким чином, учнями кожного класу, починаючи з першого, були закуплені живі квіти і висаджені біля пам’ятника та могили воїнів-визволителів села. Діти плекають надію, що всі троянди приживуться і не один рік радуватимуть своїм цвітом односельців.
Савранський район
Трактори – на спочинок
До свого професійного свята трудівники аграрного сектору району успішно справились з комплексом осінньо-польових робіт.
Тепер механізатори та інженерні служби взялися за підготовку та постановку техніки до тривалого зберігання. В тракторних бригадах йде очищення комбайнів від пожнивних решток, тракторів та сівалок від бруду. І вже спеціально підготовлену техніку ставлять в ангари, в піднавіси, пристосовані для цього приміщення та майданчики. Тут вона й зберігатиметься до початку весняно-польових робіт. Інженери кажуть, що грамотно поставлена на тривале зберігання техніка – це вже половина ремонту. Тож стараються аграрії зробити все якнайкраще.
Ширяївський район
Дитині потрібна родина
Всього за останні два роки в районі усиновлено восьмеро дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Кожна дитина бажає мати свою родину. Є й люди, які хочуть взяти на виховання обездолених малюків. От тільки процедура усиновлення досить таки розтягнута в часі та копітка щодо оформлення відповідних документів. Та, напевне, це виправдано, адже мова йде про долю дитини. Тут важливо все зважити, все відстежити. І, варто зазначити, що тих, хто вирішив взяти в свою сім‘ю прийомну дитину, всі ці процедури не лякають. На сьогоднішній день на обліку служби у справах дітей Ширяївської РДА перебуває один кандидат в усиновлювачі.
Інформаційну добірку підготували: А. МИХАЙЛЕНКО, Є. НИЗОВ, А. СТЕПАНОВА, О. ХАРЧЕНКО, Т. МАКСИМЮК, Л. ПІВТОРАК
Депутати в порту
Для депутатів Ізмаїльської міської ради VI скликання цей тиждень почався з відвідування морського торговельного порту на запрошення голови профспілкового комітету ІМТП Олександра Шубіна. Підприємство не тільки посідає провідні позиції в судноплавній галузі Придунав’я, але і є головним бюджетотворчим підприємством.
Коли депутати на чолі з міським головою Ізмаїла Андрієм Абрамченком прибули на перший виробничо-перевантажувальний комплекс, там саме оброблявся пакетований вантаж – мішки з технічною сіллю, призначеною для посипання доріг у зимовий час. Перевантаження навалівних вантажів – вугілля, окатиша і руди – можна було побачити на ВПК-2. А на території третього навантажувального району гості оглянули, зокрема, сучасний медпункт.
На підприємстві високої виробничої культури соціальній сфері приділяється велика увага. Спортивний комплекс – особлива гордість ізмаїльських портовиків. Добігає кінця реконструкція найбільшої в місті спортивної споруди, провадяться опоряджувальні роботи.
Міський голова Ізмаїла разом із вдячністю за ознайомчу екскурсію передав портовикам свої запевнення у всілякому сприянні підприємству з боку міської влади.
Наталя ОЖОГОВА,
м. Ізмаїл
Фото авторки
У віці зрілості
Свій 65-річний ювілей відзначила міськрайонна газета «Советская новь» – одна з найстарших в області, однолітка Великої Перемоги. Журналісти використовували свято для чергової зустрічі зі своїми передплатниками, друзями та однодумцями, яких запросили на урочистість до районного Будинку культури.
За допомогою відеоматеріалів були символічно прогорнені сторінки газети за всю історію існування, починаючи від 40-х років, коли на кожній смузі звучало «Слава великому Сталіну!», 90-х, коли «СН» констатувала не лише факти занепаду народного господарства, але й випадки «прильоту» до Сарати інопланетян, і до сьогоднішнього надмірно політизованого періоду громадського життя.
За останні роки тираж газети зріс майже на третину. Сьогодні, підвищуючи свій авторитет, невеликий колектив газети творчо працює заради зміцнення загальнолюдських вартостей, збереження розумної рівноваги в суспільстві.
На святкову сцену запросили працівників, які у різні роки працювали в газеті, серед них – пенсіонерів і ветеранів редакції. Відбулося урочисте нагородження сількорів і активних юнкорів, передплатників із майже 60-річним стажем, переможців творчих, і зокрема фотографічного, конкурсів цього року, а також конкурсу листонош на найліпші результати щодо передплати на «СН».
Багато добрих слів, визнань, побажань та подарунків одержав творчий колектив цього дня від районного керівництва, депутатського корпусу, сільських голів, колег-редакторів, які приїхали із сусідніх районів, від представника Спілки журналістів, гостей.
Свято вийшло неординарним та захоплюючим, що надихнуло колектив на подальшу плідну роботу.
Алла КОРІНЬ, редактор саратської районної газети «Советская новь»
Зупинка на вимогу долі
Їм тут затишно і комфортно. Вони відчувають розуміння і підтримку людей, які на певний час перебування їх у дитячому притулку стають близькими і рідними.
Про кожне осиротіле дитяче життя піклується колектив працівників Берзівського дитячого притулку. Нині тут 15 дітей різного віку. Більшості з них шлях сюди проклали їхні батьки своєю безвідповідальністю, байдужістю, слабкістю.
14-річна Катя з 8-річним братиком в притулку вже понад півроку. За рішенням виконавчих органів їх вилучено з сім’ї, в якій культом всіх інтересів матері стала пиятика. 15-річна Ірина опинилася тут тому, що рідні після смерті її батьків відмовилися про неї піклуватися. Артемка і Ваню, двох братиків 8 і 5 років, мама полишила на примху долі, підкинувши їх до електрички. Справа цих дітей на розгляді в суді.
У притулку – лише тимчасова зупинка для опікуваних милосердям дітей. Частина з них, після розгляду судових справ, зі статусом сиріт або висновком про позбавлення батьків батьківських прав направляються в інтернат. Одиниці повертаються додому зусиллями батьків, що вчасно схаменулися. Але більшість, за що вболіває колектив, до чого докладає неабияких зусиль, терпіння і надії директор притулку Віталій Тимошенко, згодом виховуються у нових родинах. Працівники притулку не упускають жодного шансу знайти дитині сім’ю.
Швидкоплинні дні та місяці перебування дітей в притулку сповнені теплом і турботою. Часті гості в ньому працівники державних соціальних служб. Одним із кращих друзів притулку є районний Центр соціальної служби для дітей, сім’ї та молоді, співробітники і волонтери якого щотижня навідують дітвору з веселими пізнавальними програмами.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.014Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |