ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НОВА ОБЛРАДА: І ЩО Ж ТУТ НОВОГО?
25.11.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 119(21160) / Тираж: 8525

Представники новообраної обласної ради — Олексій Гончаренко від Партії регіонів, Ігор Розов від Народної партії, Микола Шутов від Сильної України та Сергій Веселов від «Батьківщини» — дали спільну прес-конференцію в інформагентстві «Міст-Одеса».

Сподівання на те, що робота облради буде зосереджена на покращенні економічного стану Одещини та підвищенні якості життя людей, висловив Олексій Гончаренко. Він також повторив думку нового голови обласної ради Миколи Пундика, що сьогодні функціонує занадто багато регіональних програм, завдяки чому відбувається розпорошення коштів. Вихід, за його словами, один — необхідно чітко розставити пріоритети і сконцентруватися на них. Також депутат розповів, що наступна сесія облради відбудеться в найближчі тижні. А зараз ведеться робота фракціями та керівництвом обласної ради над формулюванням переліку комісій і їх персональним складом. Тільки після завершення цих процесів облрада зможе приступити до повноцінної роботи.

Микола Шутов, у свою чергу, підкреслив, що Партія регіонів, яка в раді має переважаючу більшість мандатів, разом з правами отримує відповідальність. Депутат нагадав, що рік закінчується, а з пунктів програми економічного та соціального розвитку України на 2010-й, прийнятої з подачі ПР у квітні, нічого не зроблено. Це вдалий приклад того, як хороші програми та ідеї більшістю при­ймаються, а далі нічого не відбувається. «Я дуже сподіваюся, що Партії регіонів вистачить позитиву і того запалу, з якими вони вирішують побудову адміністративної вертикалі, для реалізації тих планів, які вони на себе беруть», — зазначив Микола Шутов.

Представник опозиції Сергій Веселов нагадав, що і під час минулого скликання його політична сила намагалася протистояти діям більшості. Депутат показав прийняту на початку року вже за нового голови облдержадміністрації програму соціального, економічного та культурного розвитку Одеської області на 2010 рік. «Не виконаний жоден пункт», — підкреслив він. І це при тому, що на момент прийняття документа в країні вже був новий президент, а в області новий голова ОДА та більшість у раді — від Партії ре­гіонів. Саме тому представник «Батьківщини» не розділяє оптимізму певних політиків щодо зміни влади і приходу кращого життя. Він переконаний: нічого не змінилося.

Депутат від Народної партії Ігор Розов висловив думку, що проблеми почнуться насамперед у найбільшій фракції обласної ради, оскільки там є одразу аж чотири центри впливу — Матвійчук, Ківалов, Клімов та Костусєв. Депутат припустив, що відтепер робота ради нерідко концентруватиметься навколо проектів, вигідних цій четвірці. Що ж стосується діяльності Народної партії в облраді, то Ігор Розов підкреслив, що пропозиції більшості підтримуватимуть, якщо ті не вступатимуть у протиріччя з економічними та соціальними програмами їхньої політсили.

«А от ідея виділити 15 мільйонів гривень на підтримку футбольної команди «Чорноморець» — це провальна ідея, і ми будемо протестувати», — зазначив Ігор Розов. На його думку, опікуватися командою повинні власники, а якщо вони не здатні цього робити, футбольний клуб завжди можна продати. Стосовно ж того, що одеський «Чорноморець» називають брендом міста, Ігор Розов перерахував далеко не один одеський бренд, який не менше потребує підтримки: тут і школа Столярського, і Театр юного глядача... Тема підтримки футбольного клубу зачепила присутніх. І якщо хтось вважає, що «Чорноморець» справді бренд, який варто підтримати, Микола Шутов та Ігор Розов солідарні в тому, що цей футбольний клуб давно став анти-брендом. Більш того, на думку цих по­літиків, зараз в області є більш значущі проблеми: зайнятість населення, аграрний комплекс, порти тощо.

Згодом повернулися і до питання з комісіями, яких сьогодні в облраді 22. Ігор Розов висловив думку, що в процесі переформовування необхідно зберегти профільні комісії, які займатимуться транспортом, зв’язком, аграрним сектором, бюджетною сферою тощо. Залишаться також комісія з депутатської етики та комісія зі ЗМІ та свободи слова.

Сергій Веселов, в свою чергу, нагадав, що існує перелік непопулярних комісій, у складі яких ніхто не хотів працювати і ледь нараховувалося по три людини. У зв’язку з цим депутат запропонував оптимізувати їх роботу, він впевнений, що в кожній комісії повинно засідати не менше 5 — 6 народних обранців.

Автор: Людмила ОНОПРІЄНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту