ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЗИМА — ЕКЗАМЕН ДЛЯ ВСІХ
25.11.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 119(21160) / Тираж: 8525

Аналіз загибелі людей на пожежах свідчить про те, що взимку вогонь забирає найбільше життів і, в основному, в житловому секторі. Замисліться: за минулий осінньо-зимовий період на пожежах загинуло 104 людини, із них 10 дітей. Внаслідок лиха знищено й пошкоджено 149 будівель.

Основними причинами загорянь є недотримання правил пожежної безпеки при користуванні електронагрівальними й опалювальними приладами, використання саморобних пристроїв із відкритою спіраллю. Небезпечними для життя людей можуть бути також неочищені димарі печей і груб. Треба мати на увазі й те, що під час опалювального сезону мешканці будинків вмикають велику кількість електроприладів. Не призначені для такого навантаження електромережі не витримують напруги, виникає коротке замикання електропроводки, яке спричиняє появу вогню.

Рік тому найчастіше біда траплялася в Ананьївському, Білгород-Дністровському, Біляївському, Ізмаїльському, Саратському, Ширяївському районах області і Приморському районі Одеси. Тут спостерігається ріст або стабільно висока кількість загиблих від вогняної стихії людей.

Особливу тривогу викликає загибель дітей. Нагадаю про горе, що сталося у селі Ярославка Саратського району 22 січня цього року, коли загинули двоє малят. Хлопчики чотирьох і двох років залишилися вдома без нагляду дорослих. Кімната, у якій вони спали, обігрівалася саморобним каміном. На нього впало покривало і почало диміти. Чадний газ призвів до трагедії.

Особливої уваги також потребують люди літнього віку. Вони не завжди адекватно оцінюють небезпеку. У Татарбунарському районі, приміром, загинули 75-річна господарка дому і 84-річна її родичка. Вони жили на маленьку пенсію і для того, щоб зігрітися, були змушені використовувати вкрай небезпечну стару несправну піч. Під час опалення димохід обвалився, що і спричинило пожежу.

Відкриті підвали і горища нерідко стають притулком для осіб без певного місця проживання. З їхньої вини теж трапляється немало пожеж, які наражають на небезпеку всіх мешканців житлових будинків. Так, 3 жовтня цього року в Одесі горіли три квартири і дах у триповерховому житловому будинку. Від вогню загинула 78-літня жінка. І тільки завдяки оперативним діям пожежників вдалося запобігти іншим можливим смертям. Зі слів сусідів, полум’я зайнялося на горищі, куди проникли бездомні, щоб погрітися.

Треба мати на увазі й те, що в Одесі старий житловий фонд побудований сто і більше років тому. Будинки туляться один до одного, у них багато очеретяних перетинок, пересохлих дерев’яних перекриттів, що сприяє швидкому поширенню вогню.

З настанням холодів значно збільшується пожежна небезпека на об’єктах масового перебування людей. Зокрема, 10 грудня торік виникла пожежа в палаці ім. Лесі Українки. Її причиною став несправний електро­світильник. Вогонь і дим загрожували життю 60 осіб, які перебували на третьому поверсі. Вже цього року від вогню постраждали відділення швидкої допомоги в Татарбунарах та Ренійська районна лікарня, дитячий садок у селі Василівка Миколаївського району, загальноосвітня школа в селі Байтали Ананьївського району. Отже, і тут треба подбати про безпеку. І це справа не лише трудових колективів, а й усіх органів державної влади та місцевого самоврядування.

Працівники МНС наполегливо закликають до суворого виконання комплексу протипожежних заходів і контролю за дотриманням відповідних правил на всіх об’єктах, незалежно від форм власності. Керівники обласних і районних органів влади та різних відомств мають відповідні плани роботи у цьому напрямку. Там все розписано: і що треба зробити для належного стану житлових будинків та інших об’єктів, і для організації навчання населення правилам пожежної безпеки в побуті, профілактичної роботи з людьми літнього віку та дітьми.

До речі, загибелі дітей на пожежах і в інших надзвичайних ситуаціях можна запобігти, навчаючи їх основам безпеки. З цією метою співробітники МНС разом з органами освіти проводять у школах і дошкільних закладах «Тиждень знань безпеки життєдіяльності». Далі естафету переймає профілактична робота у рамках фестивалю дружин юних пожежних. Було б бажано, щоб у цій роботі нас також підтримали органи соціального захисту населення, охорони здоров’я. Тільки спільними зусиллями можна домогтися позитивного результату в роботі з попередження пожеж і, головне, запобігти загибелі і травматизму людей.

Автор: Олег ЛЬВОВ, начальник головного управління МНС України в Одеській області.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту