![]() |
|
![]() |
![]() |
— Ситуація навколо Податкового кодексу продовжує нагнітатися, — зазначив на прес-конференції голова Асоціації працедавців Півдня України Юрій Борщенко. — Після прийняття Верховною Радою законопроект повинен потрапити на стіл до Президента, який має вирішити — підписувати його чи ні. На це відводиться 10 днів. Час, призначений для розгляду і підписання кодексу Президентом, обмежений. Документ, за словами першого заступника Голови Верховної Ради Адама Мартинюка, наразі опрацьовує юридичне управління, проводиться його звірка зі стенограмою, вичитування. Після цього він буде підписаний Головою Верховної Ради і переданий в Адміністрацію Президента. Ми вважаємо, що час, відведений Президенту, затягується навмисне.
Віктор Янукович запевнив, що підпише Податковий кодекс тільки після того, як отримає експертну оцінку. Страйкарі підтримують таке рішення Президента.
Підприємці, що стоять на Майдані, оголосили акцію протесту безтерміновою, нагадав Юрій Борщенко, і стоятимуть доти, поки Президент не накладе вето на прийнятий податковий документ.
Один з учасників прес-конференції Віктор Кудлай поінформував про зустріч мітингувальників з віце-прем’єр-міністром Андрієм Клюєвим та головою Комітету ВР з питань податкової і митної політики Віталієм Хомутинником. «Ми обговорювали ті моменти кодексу, що стосуються перевірок, інспекцій, обговорювали перелік видів діяльності, за яким зовсім зникають деякі види підприємництва. У ході зустрічі було прийняте рішення створити робочу групу з доопрацювання Податкового кодексу, до якої увійшли представники малого й середнього бізнесу, депутати Верховної Ради, — розповів Віктор Кудлай. — Але з більшості питань ми не знайшли спільної мови з чиновниками, і в нас залишилася єдина надія — що Президент не підпише цей документ».
Його підтримав підприємець Олег Колесников: «Рішення людей, які зібралися на Майдані, — не йти на компроміси, а домагатися накладення вето Президентом!»
Учасники прес-конференції розповіли і про те, що підприємці вимагають відставки уряду і проведення виборів до Верховної Ради навесні 2011 року. Ще одна важлива вимога — неприйняття Трудового кодексу, що істотно порушує права найманих робітників.
Член правління Одеської обласної асоціації підприємців Півдня України Людмила Бринзилевич спростувала звинувачення на адресу простих підприємців у тому, що вони, мовляв, контрабандисти, які часто-густо лунають з іншого боку «барикад». На її переконання, контрабандисти — це ті, хто створив тіньові схеми імпорту товарів, ті, хто покриває діяльність чотирьох брокерських контор, які повністю перекривають підприємцям прямий доступ до митниці. За словами Людмили Бринзилевич, дві з цих фірм контролює головний митник країни Ігор Калетнік, а ще дві — Одеська облдержадміністрація. Така ситуація змушує підприємців платити нелегально такі ж суми, які хотілося б заплатити державі.
Людмила Бринзилевич обурена тим, що Податковий кодекс допускає повний безкрай для діяльності податкових органів, у тому числі й у приватному просторі підприємців.
Юрій Борщенко розповів також, що у річницю Майдану до мітингувальників приєдналися деякі політичні лідери, і кожен з них намагався виступити. Після цього відбулися збори організаторів, де вони одноголосно вирішили, що акція протесту залишається неполітичною.
— При цьому ми, безумовно, будемо просити політиків, щоб вони захищали наші інтереси у Верховній Раді, але ми не хочемо, щоб Майдан підприємців став предметом політичних спекуляцій, — наголосив Юрій Борщенко.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |