ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ — ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ
30.11.2010 / Газета: Одесские известия / № 132(4114) / Тираж: 23655

Одеса

«Допоможемо дітям»

уже в Одесі

В ІА «Міст-Одеса» відбулася презентація обласної філії Всеукраїнської громадської організації «Допоможемо дітям». Вона почне працювати з 1 грудня.

Як відзначив її голова Микола Кожушко, Одеса стала дванадцятим містом, де з’явилася філія організації, покликаної захищати права дітей-сиріт і дітей, які залишилися без батьківської опіки.

До речі, сам Микола знає про проблему не з чуток. У Дні­пропетровську він навчався в інтернаті для дітей-сиріт. Він може довго розповідати, скільки питань доводиться вирі­шувати самотній людині, якій немає на кого спертися в сучасному світі: як здобути освіту і знайти роботу, як придбати житло, як захистити свої права в суперечці з роботодавцем.

Поки що членів нової філії лише 15, переважно це юристи і психологи. Микола Кожушко сподівається на розширення кола небайдужих людей, які займуться розробкою різних програм, спрямованих на всебічний захист дітей-сиріт і дітей, які залишилися без батьківської опіки.

Арциз

Боротьба з корупцією

триває

Прокуратура району склала протокол про корупцію стосовно одного із сіль­ських голів, повідомляє прес-служба ві­домства.

Чиновник особисто, без ухвали сесії сільради підписав розпорядження про виплату собі премії в розмірі 630 гривень. Порушника притягнуто до відповідальності ухвалою суду. А в Миколаївському районі протокол про корупцію складено стосовно сільського голови, який видав одному з відкритих акціонерних товариств розпорядні документи про розташування об’єктів розподілу електроенергії. Таким чином, товариству було незаконно надано переваги щодо спрощення процедури одержання земельної ділянки для провадження робіт. Загалом за результатами перевірок прокуратура регіону направила 79 документів прокурорського реагування, що стосуються боротьби з корупцією. 61 посадовця притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Що може

сільський голова?

Хабар у розмірі чотирьох тисяч доларів США вимагав і одержав сільський голова одного з районів Одеської області.

Таку ціну він призначив міс­це­вому жителеві за сприяння в одержанні дозволу на розробку проекту землевпорядження і виділення земельної ділянки загальною площею чотири гектари для ведення особистого сільського господарства. Підозрюваного затримали працівники Дер­жавної служби боротьби з економічною злочинністю. Обласною прокуратурою порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.368 (одержання хабара) КК України.

Вилкове

Зросла кількість

суднопроходів

Про це під час прес-туру по­відомив Олександр Го­лод­ницький, директор держав­ного підпри­ємства «Дель­та-лоцман», на ба­лансі яко­го перебуває глибоководний судновий хід (ГСХ).

– З початку року по ГСХ виконано 1385 суднопроходів, що на понад 10% перевищує аналогічний показник мину­лого року, – підкреслив Го­лодницький. – Найбільша кількість суден пройшла каналом із портів Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ. Канал «Дунай – Чорне море», як і торік, випереджає свого румунського конкурента – Сулинський канал. Цього року румунським каналом здійснено 1151 суднопрохід, що на 234 менше, ніж українським.

Іванівський район

І у 90 – дух бойовий

До Іоакима Пилиповича Семе­новича завітали гості з рай­держадміністрації, районної ради та сільської ветеранської організації. Вони привітали ветерана партизанського руху з 90-річчям та вручили йому квіти й подарунки.

Іоаким Семенович під час окупації воював у одному із загонів партизанського з’єднання ім. Будьонного. Прой­шов з боями Рівненську, Тернопільську, Волинську та Чернівецьку області.

З 1949 року мешкає в селі Гудевичеве. За трудові досягнення І.П. Семеновича неодноразово нагороджували грамотами, преміями. Героїзм відважного партизана також відзначено численними нагородами.

Іллічівськ

Липове

працевлаштування

Працівники міліції затримали шахрайку, яка «розвела» на гроші щонайменше чотирьох жителів Іллічівська. Причому трьох – в одному й тому самому місці, біля одного із супермаркетів міста.

Жінка пропонувала допомогти у працевлаштуванні, стягуючи за це гроші: у двох випадках по 230, ще у двох – 200 і 130 доларів США. Шахрайка виявилася жителькою Одеси. Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи.

Комінтернівський район

Коли прокурор

дотримується

літери закону

Виявлено факт самовільного спорудження будинку ін­формаційного туристи­чного візит-центру однієї з громадських організацій на самовільно зайнятій земельній ділянці, пові­домляє прокурор району Дмитро Кавун.

Ця ділянка належить до земель природно-заповідного фонду і розташована на території Калинівської сільської ради.

У зв’язку із цим прокурором району порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 197-1 Кримінального кодексу України – самовільне заняття земельної ділянки і самовільне будівництво. А до господарського суду Одеської області прокуратура надіслала позовну заяву з вимогами про визнання за державою в особі Комінтернівської районної державної адміністрації права власності на зазначений самовільно побудований об’єкт нерухомого майна. За результатами судового розгляду позовні вимоги прокурора району цілком задоволено. Досудове слідство щодо кримінальної справи триває.

інформаційну добірку підготували: А. Михайленко, Т. Максим’юк, С. Комісаренко, Л. Токар

З визнанням повноважень

На першій сесії Роз­дільнянської районної ради VI скликання го­лова Роздільнянської районної виборчої ко­місії пані Волкова ого­лосила результати ви­борів до місцевих рад і визнання повноважень 40 депутатів, 22 з яких представляють Партію регіонів.

На посаду голови ра­­й­он­ної ради кандидатуру Ігоря Борисовича Сикачина, який очолював райраду V скликання, керівника районної організації Партії регіонів запропонував його однопартієць, під­приємець пан Бриков. Інших про­позицій не надійшло. Під час таємного голосування І.Б. Сикачина підтримали 33 депутати.

Новообраного голову Роздільнянської районної ради, колег-депутатів з більшістю голосів на виборах повітав керівник районної організації Народної партії, яка за підсумками виборів до місцевих рад за кількістю голосів посіла друге місце, депутат районної ради, І. Дворник. Він побажав усім депутатам плідної роботи на благо району та взаємопорозуміння.

Заступником голови Роздільнянської районної ради обрано Віктора Васильовича Бакланова, 1972 року народження, фермера, члена Партії регіонів.

У роботі сесії взяли участь депутат обласної ради К. Арутюнян і консультант відділу організаційно-методичної роботи з органами місцевого самоврядування обласної ради п. Койка.

Анна СТЕПАНОВА, власкор «Одеських вістей», Роздільнянський район

Стабільні плани змінного майстра

З державним підприємством «Хлібна база № 77» Віталій Варакута пов’язав 8 років життя. Без відриву від виробництва закінчив Одеський національний політехнічний університет. Зараз працює майстром зміни.

Його підлеглі виконують на елеваторі такі роботи: приймання зерна, сепарація, сушіння, забезпечення належних умов зберігання та відвантаження. Обсяг, як бачимо, досить великий. І роль майстра зміни тут відповідальна, серйозна. У нього скрізь лад, усе під контролем. До таких умов і вимог працівникам підприємства не звикати. Нарікають люди на інше: хотілось би працювати з більшими обсягами зерна. От раніше, років п’ятнадцять тому, по 100 тисяч тонн переробляли. А були часи, що й на всю потужність працювали, приймаючи до 150 тисяч. По 100 тонн зерна за годину може просушувати зміна! Останнє дощове літо переконало всіх: без досушування зерна не обійтися…

На жаль, у підприємств, як і у людей, бувають у житті чорні смуги. Сталося так, що кілька років тому на деякий час елеватор взагалі зупинився. Захотілося, мабуть комусь приватизувати це державне підприємство. Добре, що завдяки прин­циповій позиції районної влади вдалося призупинити той процес. Зараз робота тут поступово налагоджується. Влітку приймали ранні зернові, тепер стала надходити кукурудза. Культура, як відомо, до умов зберігання досить вибаглива. Ніде її так не просушать та не доведуть до реалізаційних кондицій, як на спеціалізованому елеваторі. Сільгоспвиробники це добре знають.

ДП «Хлібна база № 77» є структурним підрозділом Держкомрезерву України. Тож про стратегічну важливість підприємства можна й не нагадувати. З огляду на ажіотаж, що спостерігається останнім часом на світовому ринку зерна, цілком зрозуміло: перед елеватором дедалі актуальніше постає важлива місія державного значення. І люди, які тут працюють, сповнені готовності до відповідальної роботи.

Олександр НЕБОГАТОВ, власкор «Одеських вістей», Іванівський район

Звання, яке потрібно заслужити

Народити дітей – це покликання кожної жінки. Ви­ховати їх хорошими людьми – один з материнських обо­в’язків. Тільки коли вони виростають, стають членами суспільства, шанованими людьми, мати може полегшено зітхнути – свою місію на землі – жінки-матері – вона виконала.

Щороку в нашій країні загін жінок, яким Указом Президента України присвоюється звання «Мати-героїня», поповнюється новими іменами.

Цього року таке почесне звання, поряд з іще шістьма жінками району одержала Анто­ніна Петрівна Переходнюк. Разом із чоловіком Іваном Олек­сандровичем вони народили і виховали шістьох дітей. Найстаршому синові, Олегу, – 28 років, наймолодшій, Інні, – 17. У всіх дітей свої родини, але живуть і працюють у тому ж селі Старостиному, де народилися, де живуть батьки. Антоніна Петрівна із чоловіком ціле життя пропрацювали на фермі, будучи для своїх дітей прикладом у праці, поведінці в житті. І діти у них виросли добрими людьми.

Автор: Анна БОРЦ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту