ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
В ОБЛАСНІЙ РАДІ
30.11.2010 / Газета: Одесские известия / № 132(4114) / Тираж: 23655

Перші враження

Новий голова Одеської облради Микола Пундик поділився першими враженнями від своєї роботи в ефірі обласного державного телебачення.

– Сказати, що освоївся вже повністю, не можу (поки що забагато організаційних питань), але загалом працюється нормально, – зауважив Микола Володимирович. – Найважче зараз – постійний потік людей, можна сказати, що зараз у мене постійні приймальні дні і години. Багато звертань як від простих відвідувачів, так і від депутатів. До того ж із 132-х депутатів обласної ради раніше обиралося близько третини, тобто дві третини – нові люди в депутатському корпусі. Але зрештою моя робота завжди була пов`язана з людьми. І тоді, коли працював вчителем у київській школі, і коли був працівником комерційних структур, і коли займався організацією виборних процесів (зокрема в центральному апараті Партії регіонів). Гадаю, цей досвід стане у пригоді і на новій посаді. Зрештою мої діти і дружина ходять тими самими вулицями, що й інші громадяни, та й сам я ніколи не відривався від людей.

Зв’язок з виборцем

Під час програми «Рада вирішила», гостем якої був голова обласної ради Микола Пундик, до студії державного телебачення зателефонував пенсіонер-одесит і поскаржився на погану роботу 80-го поштового відділення. Глядач повідомив, що вже досить давно не отримує періодику, яку виписала для нього Рада ветеранів Чорноморського морського пароплавства. За кілька хвилин майже аналогічна скарга пролунала і від жінки-інваліда І групи, котра обслуговується 65-м поштовим відділенням.

Голова обласної ради пообіцяв розібратися і одразу після ефіру зателефонував керівникові Одеської дирекції «Укрпошти», депутату обласної ради, висуванцю Партії регіонів Володимиру Гуркову, доручивши вирішити цю проблему.

До речі, під час прямого ефіру телефонували переважно мешканці Одеси з проблемами, які здебільшого стосувалися роботи житлово-комунального господарства. Микола Пундик запропонував звертатися за подібними питаннями до нової міської влади і запевнив, що вона буде вирішувати ці проблеми.

Також Микола Володимирович повідомив, що його власний особистий прийом проходитиме щодругої п’ятниці місяця.

Нема ніяких перепон

Голова Одеської обласної ради Микола Пундик відкритий для засобів масової інформації і не поділяє пресу на опозиційну та прихильну. Про це він сказав в ефірі одного з місцевих телеканалів.

– Я особисто стою на тій позиції, що ЗМІ не можуть бути державними або комунальними. Засоби масової інформації мають бути незалежними і конкурувати між собою. Тоді все в нас буде нормально з демократією і свободою слова. Взагалі, я не поділяю засоби масової інформації на опозиційні і неопозиційні. Приходьте, запитуйте, є прес-служба обласної ради, і немає жодних перешкод для спілкування, – зауважив Микола Володимирович.

Голова обласної ради також пообіцяв вже найближчим часом, коли буде підготовлена друга сесія обласної ради нового скликання, провести окрему прес-конференцію і запросив на неї всіх бажаючих журналістів.

Проблема обласного архіву вирішуватиметься

Перенесення обласного архіву з будинку на вул. Пушкінській, який перебуває в незадовільному стані, до одного із приміщень військового інституту поки що неможливе через невирішені юридичні та майнові питання. Про це голова обласної ради Микола Пундик повідомив під час прямого ефіру на Одеському державному телебаченні.

– На сьогодні це є досить серйозною проблемою. Архів може переїхати до однієї з будівель колишнього інституту сухопутних військ, коли вирішиться спірне питання про приналежність цього майна, – зазначив Микола Володимирович.

– Є ще один варіант вирішення проблеми архіву. Я поки не хочу розповідати подробиці. Але з директором архіву паном Ніточком, якого я дуже поважаю, ми вже мали розмову на цю тему. У будь-якому разі це питання, хоч і не одразу, але вирішуватиметься, – додав голова обласної ради.

Микола Пундик: «Жити далі без Податкового кодексу неможливо»

– Не можу сказати, що Податковий кодекс – це проблема №1 нашої держави, як це зараз намагаються представити. Але, безумовно, це суттєва проблема, – так сформулював свою думку голова Одеської облради Микола Пундик під час участі у програмі «Рада вирішила».

– Скажу відверто: жити далі без Податкового кодексу неможливо, – продовжив він. – В нас немає шансу вижити як державі, якщо цей документ не буде прийнятий. Не скажу, що я є глибоким спеціалістом з податків, але уважно читав усю критику. Склалося враження, що цей Податковий кодекс разом з усіма поправками, які вносилися до Верховної Ради, ще ніхто цілком не бачив. Я поділяю точку зору тих підприємців, які вважають, що Податковий кодекс мусить відповідати інтересам малого та середнього бізнесу. Бо великий бізнес за рахунок грошей завжди знайде можливість найняти кращих юристів та економістів і знайти якісь шляхи зменшення податків. Малий і середній бізнес цього зробити не зможуть. Але просто говорити: «Не ухвалюйте Податковий кодекс, бо зараз криза!» – також не можна . Це недержавницька позиція.

Ревізія обласних та регіональних програм неминуча

Найближчим часом, щоб уникнути розпорошення бюджетних коштів, обласна рада візьметься за оптимізацію обласних та регіональних програм. Це ще раз підтвердив в ефірі Одеської обласної державної телерадіокомпанії голова обласної ради Микола Пундик. Обґрунтовуючи таку позицію, Микола Володимирович, зокрема, зазначив:

– Регіональних і обласних програм у нас – 77, державних – 11 і місцевих програм, які працюють в районах, теж, здається, 10 чи 11. Не всі з них, до речі, фінансуються, але вони існують. Є суто декларативні програми, термін дії яких закінчується вже цьо­го чи наступного року. І нам потрібно заслухати звіти про виконання та вирішувати, що далі робити з цими програми.

Голова облради вважає, що в період економічної кризи бюджетні кошти потрібно акумулювати для вирішення нагальних питань. Для прикладу, Микола Пундик, історик за фахом, згадав про радянські часи, коли на догоду Сталіну будували якнайбільшу кількість тракторних заводів, але потім жоден з них довго не міг налагодити серійне виробництво тракторів.

– Це яскравий приклад розпорошування коштів. Сьогодні, коли бюджетна дірка на кінець року тільки по місту Одесі складатиме близько 700 мільйонів гривень, ми не маємо права розпорошувати кошти. Я розумію, що всі ці програми потрібні. І розумію, що крім цих програм, які на сьогодні вже існують, потрібно ще 80 програм. Але ми повинні для себе визначити пріоритети і передусім фінансувати ці пріоритетні напрями, – відзначив Микола Пундик. Серед таких пріоритетів голова обласної ради назвав фінансування соціальних програм, програми «Шкільний автобус», забезпечення населення питною водою, будівництво дитячих садків, зокрема, на півдні області.

– В Ізмаїлі, наприклад існують величезні черги у дитсадочки. Тому ми плануємо побудувати там два дитячі садки, причому дуже швидко, щоб зняти напругу, що склалася, – додав Микола Володимирович.

Відповідальність і співпраця

Як відомо, всі керівні посади в обласній раді (голова, перший заступник і заступник) посіли представники Партії регіонів. Наскільки це доречно з погляду балансу політичних сил, чи не зникне можливість контролювати рішення «провладної верхівки»? Ось як відповідає на подібні журналістські сумніви голова обласної ради Микола Пундик:

– Щоб не виникало питання контролю, різні політичні сили мають бути представлені в тих постійних комісіях, які мають контролюючі функції. Регламентна комісія, комісія із свободи слова тощо. Постійні комісії обласної ради будуть сформовані наступною сесією. І тоді вже ми зможемо конкретніше говорити про це питання.

Стосовно того, що весь керівний склад обласної ради складається з представників Партії регіонів... Знову звертаю вашу увагу, що на виборах до обласної ради ПР перемогла і за списком, і за мажоритарними округами. Серед 132 депутатів наша політична сила набрала 87 мандатів. Тому партія (і я, як її представник) вважаємо за потрібне в цьому разі взяти всю відповідальність на себе. Через 5 років виборці зможуть дати оцінку – доречно це було чи ні. Як я вже казав, політичні сили, які позиціонують себе як опозиційні, зможуть бути представлені в постійних комісіях. Водночас не слід вважати опозицією будь-яку партію, яка в цьому скликанні опинилася в нашому обласному парламенті у меншості. Бо, наприклад, фракції Народної партії та «Сильної України» вже заявили про свою готовність співпрацювати.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту