ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
П’ЯНИЙ ЗА КЕРМОМ – ПОТЕНЦІЙНИЙ ЗЛОЧИНЕЦЬ
30.11.2010 / Газета: Одесские известия / № 132(4114) / Тираж: 23655

Надії на те, що посилення жор­ст­кості практики адмі­ністративних покарань щодо водіїв, які перебувають за кермом у нетверезому стані, істотно знизить аварійність на дорогах, поки що не виправдовуються. Зростає кількість ДТП зі смертельним наслідком. На кінець листопада таких трагедій в області вже 240, повідомив на прес-конференції заступник начальника ГУ МВС України в Одеській області полковник міліції Дмитро Фучеджи.

Постові затримують за добу в серед­ньому 44 водіїв, які керують машинами напідпитку. Звичайно, не всі вони врізаються в стовпи, збивають пішоходів і зіштовхуються з іншими автомобілями. Але, як вважає Д. Фучеджи, п’яний за кермом – потенційний злочинець. Такий найбільше схильний до грубих порушень правил руху, яких за 10 місяців 2010 року зареєстровано 87,9% з майже 324 тисяч скоєних.

Як видно, високі штрафи, а при повторному порушенні – позбавлення права протягом року керувати авто­мобілем, не лякають зірвиголів. Це спонукує органи міліції пропонувати таке законодавче «ноу-хау», як застосування покарань по-європейському. У далекому зарубіжжі сума штрафу починається з 1000 доларів. І планка піднімається до 5 тисяч. А якщо захід не напоумляє порушника, то в нього вилучають права на 5 років, а то й просто позбавляють змоги крутити улюблену баранку на решту життя.

Попри те, що цього року нерідко доводилося використовувати особовий склад не за призначенням, наприклад, відволікати на охорону виборчих дільниць, вдалося досягнути зниження рівня вуличного хуліганства.

Утриманню контролю над ситуацією сприяє розгортання батальйону постової служби до розмірів полку. Адже психологія хулігана така, що він може творити неподобства, відчуваючи свою безкарність. Сама тільки присутність патрулів нейтралізує його антисоціальні дії.

Зокрема, це стосувалося і припинення можливих провокацій на виборчих дільницях. Загалом після виборів надійшло 340 заяв від громадян про те, що вони помітили порушення процесу голосування. Але більшість скарг не давала приводу для застосування кримінального покарання, було порушено тільки одну справу: вона пов’язана зі стріляниною по вікнах офісу Партії регіонів.

Немає і конфліктів з підприємцями, які виїжджали до столиці на мітинг. Їх проінструктували про їхні можливості й повноваження, і бізнесмени не вийшли за межі дозволеного.

Кінематограф підливає масла у вогонь пропагандою насильства. Д. Фу­чеджи повідомив про збільшення кількості громадян, які бажають придбати зброю, насамперед, травматичної дії. Але дозвільний регламент дає добро на носіння таких знарядь митникам, військовослужбовцям, прикордонникам, членам громадських формувань, що сприяють роботі міліції. Нарешті – журналістам! Але не всім охочим. Зате щодо видачі нарізної й гладкостволової зброї міліція задовольняє прохання приблизно трьох сотень претендентів на рік. Таку зброю переважно можна зберігати вдома, але не носити із собою. Простіше одержати дозвіл на володіння карабіном, ніж пістолетом, застосовуваним у ближньому бою, і від цього він є небезпечнішим у невмілих руках. Чимало горя принесли навіть звичайні «повітрянки», тим більше що на придбання цих пневматичних гвинтівок дозволу не потрібно. Зброя в суспільстві з кризою моралі небезпечна подвійно.

Автор: Владислав КІТІК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту