![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ТРАНСПОРТНИКИ
НАДОЛУЖУЮТЬ ВГАЯНЕ
За 10 місяців поточного року в Одесі послугами пасажирського транспорту скористалися понад 220 мільйонів пасажирів, повідомляє Го ловне управління статистики в Одеській області.
Загалом же по області цей показник склав 264 мільйони чоловік. Проте це на 12,1 і на 1,5 відсотка відповідно менше, ніж за аналогічний період минулого року. За цей же період обсяг вантажів, перевезених транспортом загального користування, дорівнює 25 мільйонам тонн, що на 14,6 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Зокрема Одеська залізниця з початку року збільшила обсяги відправлення вантажів на 22,8 відсотка – до 22,7 мільйона тонн.
НА ЛІКАРНЮ НІХТО
НЕ ЗАЗІХНЕ
Виконувачка обов’язків заступника Одеського міського голови Світлана Фабрикант відвідала міську клінічну лікарню № 3.
Світлана Самуїлівна побувала на місці, де передбачається спорудити храм. І заспокоїла колектив: лікарня залишиться на колишньому місці, і жодних зазіхань на її територію не буде.
На жаль, чутки про спорудження на території лікувальної установи в прибережній зоні чергового елітного житлового комплексу справді якийсь час турбували одеситів.
Що стосується медичних питань, то заступник головного лікаря, кандидат медичних наук Борис Голобородько окреслив загальну ситуацію з поданням кардіологічної допомоги жителям міста. Відділки цієї спеціалізації є в деяких клініках Одеси – у МКЛ №№ 1,3,9, а також в обласній лікарні. Назріла потреба реорганізації. Але не шляхом скорочення ліжок, а чіткішим визначенням спеціалізації кожного закладу. Зокрема, МКЛ № 3 має багаторічний і досить успішний досвід лікування гострого інфаркту міокарду. У МКЛ № 9 багато уваги надають лікуванню різних порушень серцевого ритму.
Крім того, на території МКЛ № 3 працюють неонатологічний відділок і відділок реанімації та інтенсивної терапії міської дитячої лікарні № 1 ім. академіка Б.Я. Рєзника. Спочатку передбачалося, що ці дитячі відділки буде переведено до міської дитячої лікарні № 2. Але поки що вони залишаються в МКЛ № 3.
ЗНІМУТЬ КІНОАЛЬМАНАХ
На Одеській кіностудії плануються зйомки альманаху «Я люблю тебе, Одесо».
Як повідомив голова правління ЗАТ «Одеська кіностудія» Віктор Ноздрюхін-Заболотний, картина складатиметься з 12 короткометражних історій.
– Ми зараз шукаємо авторську групу для написання сценарію. Крім того, вже проведено переговори з різними маститими режисерами, які дали свою згоду взяти участь у цьому проекті. Кожен із них добиратиме міні-новелу, що сподобалася йому. Серед них – Станіслав Говорухін, Георгій Юнгвальд-Хількевич та інші. Ми сподіваємося, що найближчим часом цей проект пощастить реалізувати. Головне завдання на сьогодні – написати якісний сценарний матеріал до фільму, головним героєм якого буде Одеса, – відзначив Віктор Ноздрюхін-Заболотний.
Миколаївський район
НАГОРОДИЛИ
ТРУДІВНИКІВ СЕЛА
Сільське господарство — особлива, соціально значуща складова економіки, яка гарантує продовольчу безпеку, а назагал — мир, злагоду та добробут жителям нашого краю.
Про це сказав на урочистостях з нагоди дня працівників сільського господарства голова райдержадміністрації Олександр Чорний. А голова райради Олександр Молчанов додав, що листопад традиційно приносить свято тим, хто господарює на полях і на фермах, хто доглядає сади, вирощує хміль, плекає виноградну лозу, приносить у кожну оселю хліб і до хліба, хто зміцнює добробут району. Після вітань керівники нагородили трударів села грамотами.
Цього року найбільше їх вибороли працівники СТОВ «Олек сіївське»: керівник господарства Віктор Янов, головна бухгалтерка Любов Коченко, головний агроном Анатолій Серафімов, трактористи Ігор Круп, Сергій Демидов та Леонід Задорожній.
Грамотами Одеського головного управління АПР нагороджено головного агронома ТОВ «Агрофірма Каспер» Миколу Лисенка, головного агронома СТОВ «Інтер-Агро» Володимира Пономаренка та комбайнера ТОВ «Ісаївська МТС» Сергія Самойленка. Грамоту управ ління сільського господарства та продовольства райдержад міні страції отримав студент 3-го курсу Ісаївського аграрного ліцею Віталій Вербицький. Пі сля вручення грамот для працівників сільського господарства та всіх присутніх прозвучали музичні вітання у виконанні учасників художньої самодіяльності.
Білгород-Дністровський район
ВНЕСЛИ ПЕВНІ
КОРЕКТИВИ
На другому пленарному засіданні нового скликання районної ради затверджено регламент, утворено постійні депутатські комісії, обрано президію та заступника голови райради.
Таємним голосуванням 42 із 44 депутатів, які були присутні на сесії, заступницею голови райради обрано Любов Шендрик, членку Партії регіонів. Внесено також зміни до бюджету і виконання соціально-економічних програм. Зокрема, до програм взаємодії органів місцевого самоврядування і виконавчої влади району, охорони здоров’я та культури, а також за майновими та земельними питаннями. Крім того, до комунальної власності районної громади прийнято дільничні лікарні та ФАПи.
Овідіопольський район
ДУМКИ ПОДІЛИЛИСЯ
Під час роботи другої сесії ново обраної районної ра ди у її складі визначилися 4 фракції.
Найчисленніша з них – Партії регіонів, яка складається з 20 депутатів. У фракції «Сильної України» і СПУ по 5 депутатів, ВО «Батьківщина» – 6.
На сесії також затверджені регламент районної ради та її президію, створено 6 постійних комісій, які очолили представники ПР. Із цього приводу ке рівник депутатської фракції ВО «Батьківщина» Володимир Шершенецький висловив зауваження про порушення регламенту в частині недотримання принципу пропорційності при обранні голів комісій. У результаті – 12 депутатів у голосуванні не брали участі. Але ухвалу винесено більшістю голосів – 21 із 38.
Іванівський район
ЗНАЙШЛИ ЩО ЛЕГАЛІЗУВАТИ
На територіях 12 сільських і селищних рад відповідною районною комісією здій снено перевірки з питань легалізації робочих місць.
У ТОВ «Агросиндикат», СФГ «Світанок», ПП «Мрія», фірми «Дана», а також у деяких фізичних осіб-підприємців виявлено понад 60 нелегальних працівників. Головним державним інспектором праці в Іванівському районі передано до суду матеріали на 25 суб’єктів підприємницької діяльності, які використовували найману робочу силу без укладання трудових договорів. Завдяки пояснювальній роботі з приватними підприємцями створено 233 нові робочі місця, що складає 111% річного плану Програми зайнятості населення Іванівського району на 2010-2011 роки.
Кодимський район
ЗАСПІВАЛО ДЖЕРЕЛЬЦЕ
Джерельце в Дудниковому садку повернулося до життя. А допомогли йому учні дев‘ятого та десятого класів Івашківської школи.
Свого часу воно допомагало перехожим тамувати спрагу. Згодом – замулилося, вкрилося шаром листя, гілок і «заснуло». Школярі разом з класними керівниками С. Василиком і Т. Бе сараб дали йому друге життя. Озброївшись лопатами, сокирами, пилками, граблями, вони завзято взялися за справу. І невдовзі джерело забило з новою силою, віддячивши юним природолюбам смачною водою.
Добірку інформацій підготували: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, С. КОМІСАРЕНКО, Є. НИЗОВ, Т. ГУРІЧЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, Н. МАЛЬОВАННА, Л. КУЗЬМЕНКО
За заслугами і шана
Вшановування працівників сільського гос подарства стало яскравою подією для всього району, яка надовго запам’яталася. У залі районного Дому культури, як то кажуть, яблуку ніде було впасти. Серед запрошених – усі сільські голови, і не тільки лідери сільськогосподарського року, а й колишні трудівники полів і ферм – нині пенсіонери.
У доповіді, з якою виступив досвідчений аграрій, перший заступник голови Арцизької райдержадміністрації, в.о. начальника управління агропромислового розвитку Михайло Іванович Влад, зга дувалися десятки людей – квіт і гордість району. Серед них – які очолювали колгоспи понад 20 років. Це Петро Мошкаренко – «Росія», Іван Мінчев – «Знамя коммунизма», Лазар Позов – «Іскра», Олександр Метеленко – «Путь Ильича», Василь Попов – «50 лет Октября».
Сьогодні успішно господарюють заслужені працівники сільського господарства України Іван Кістол – керівник ТОВ «Агрофірма «Дністровська» та Гнат Братинов – генеральний директор ВАТ «Шампань України».
Для кожного з нагороджених голова рай держадміністрації Олександр Миколайович Малєв, голова райради Іван Іванович Бузіян, в.о. начальника управління агропромислового розвитку Михайло Іванович Влад знаходили добрі слова подяки та побажань.
Були нагороджені й за активну участь в організації та проведенні обласних виставок-аукціонів і осінніх ярмарків, а також за спри яння в організації оздоровлення дітей працівни ків сільського господарства і за досягнення у сфе рі ресурсоощадних і високопродуктивних технологій при вирощуванні сільськогосподарської продукції.
– Я зворушена такою увагою до нас, ветеранів сільського господарства, – розчулилася Людмила Тимофіївна Підручна, у минулому агроном-городниця. – Спасибі, що пам’ятають нас із вдячністю. Цей додає сил.
Таїсія БАРАНОВА, власкор «Одеських вістей», Арцизький район
Нова начинка в старих будинках…
Рівно півстоліття тому міська ЗОШ № 16 почала навчальний рік у новому статусі – як школа з поглибленим вивчанням німецької мови та викладанням низки предметів нею. Експеримент успішно триває й донині…
У не занадто просторій, але затишній актовій залі школи – представники різних поколінь. Були названі імена ветеранів, які робили перші кроки на новому шляху, й нинішніх викладачів, які продовжують славні традиції. Учні школи підготували номери, що звучали усе тією ж німецькою.
– За останні роки зроблено чимало для мовної багатопрофільності школи та всебічного розвитку й поглиблення навчального процесу, – сказав директор ЗОШ №16 Юрій Головльов у короткому інтерв’ю журналістам. – Але як же бракує нам сучасного, просторого будинку! Розумію – питання непросте. Проте розв’язувати його треба. Скільки ще ми будемо займатися в допотопних, тісних корпусах, розташованих у різних частинах міста? Ну, а поки що виходить: нова «начинка» у старих будинках…
Євген МАСЛОВ, власкор Одеських вістей», м. Ізмаїл
…І анонім із Меджибожа
У приміщенні Благодійного фонду «Хесед Шаарей Ціон» відкрилася виставка графіки з колекції Сергія Канівця. Експонуються зокрема твори одеських художників Михайла Гершенфельда, Соломона Кишинівського, Бориса Егіза, Мойсея Муцельмахера, Ісаака Пастернака, невідомого художника з єврейського містечка Меджибожа (Хмельницька область). Час їх створення – 1907 – 1917 рр.
– Колекція об’єднана спільною метою – репрезентувати творчість єврейських художників, – говорить Сергій Канівець. – Причому це художники, значущі не лише для нашого міста – їх твори виставляються на аукціоні Sotheby’s. Насамперед це Михайло Гершенфельд, голова одеського «Товариства незалежних художників». Відомі вісім його робіт, і одна з них – це виставлена тут акварель.
…В експозиції – портрети, жанрові сценки, пейзажі. Художник із Меджибожа зобразив мешканців містечка за їхніми повсякденними заняттями. Цілком імовірно, це були замальовки на ходу, ескізи, але через сто років вони сприймаються, як живі, колоритні документи епохи. Окрема тема – портрети, у які можна вдивлятися нескінченно… Сильне враження справляє не лише колекція, але й сам колекціонер. Як точно завважила керівниця клубу «Моадон» при БФ «Хесед Шаарей Ціон», відома музикознавиця Анна Розен, «Сергій Канівець не просто придбаває мистецький твір, він буквально поринає у світ кожної картини, ретельно аналізує всі подробиці. Таке ставлення підносить передусім самого колекціонера і, звичайно, передається іншим людям».
Ці, невигадливі лише на перший погляд, твори дають багату поживу для міркувань та спонукають до мистецтвознавчих пошуків. Так, хіба не хотілося б знати більше про художника Пастернака? Як припускає мистецтвознавиця Тетяна Басанець, він був представником школи відомого українського художника Михайла Бойчука. Турбує уяву й анонім із Меджибожа…
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |