![]() |
|
![]() |
![]() |
Теза першого заступника голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергія Гриневецького про те, що Україна з морської держави перетворилася на країну, просто розташовану біля моря, мимоволі визначила основний зміст розмови за круглим столом. Про перспективи морської галузі дискутували вчені, політики, виробничники та громадські діячі, які зібралися на запрошення Національного інституту стратегічних досліджень та Інституту проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України.
На спільну думку присутніх, цей сектор економіки вже не становить серйозного індустріального потен ціалу, здатного насичувати бюджет. Але, мабуть, не всі «етапи великого шля ху» руйнування галузі прой дено: є інформація, що Мінтрансзв’язку України є заводієм приватизації п’ятьох національних портів. Зокрема, і Усть-Дунайського, розташованого в Одеській області. Даремно чекають конкретних рішень від нинішнього, уже 16-го, міністра транспортного відомства у ВАТ «Українське Дунайське пароплавство», де ніяк не можуть домогтися згоди на продаж старих суден з метою дістати кош ти на реконструкцію решти життєздатного фло ту. Вихитреність, із якою банкрутять Чорноморське морське пароплавство, може стати хрестоматійним матеріалом при підготовці майбутніх морських право знавців. Сумно все це...
Як відзначив радник з правових питань асоціації «Укрпорт» Арнольд Нирко, не виконано доручення СНБО України Кабінету Міністрів розробити і надати на за твердження проект закону про морську галузь. Звідси безвідповідне запитання: а чи є галузь? «Святкуємо» 12-річний ювілей безуспішних спроб ухвалити закон про порти. Сюди ж слід бу ло б віднести систему госпо дарювання в морі, що вклю чає його екологічний захист, пошук природних копалин, гідрографію, будівництво водних об’єктів. Наприклад, того ж глибоководного ходу на Дунаї, що поглинув безодню бюджетних кош тів. Тим часом, багато які підприємства галузі пе ретворено на збиткові. Тому питання про її перспективи поки що не актуальне.
Начальник управління морегосподарського комп лексу, транспорту і зв’язку облдержадміністрації Олек сандр Ілько гадає, що мор ським підприємствам по трібно дати волю в ухваленні господарських рішень. Певні надії покладають на реалізацію транспортних проектів, таких, як спо рудження мосту між Орлівкою та Ісакчею (Румунія), і бу дівництво автодороги Одеса – Рені. Але, як від значив О. Ілько, державні проекти мають тенденцію важко починатися і потім залишатися незавершеними. До таких явищ можна від нести закон про вільну економічну зону в портах. Його дію призупинили вже після того, як частину спіль них підприємств бу ла побудована і почала працювати на пільгових умовах. Ніяк не вдається спростити митний режим.
Подібний круглий стіл відбувся в травні 2008 року. Рішення СНБО Ук раїни, ухвалені тоді щодо поліпшення ситуації в галузі, залишилися не виконаними. Попереду два наступні роки до чергового засідання. І про що на ньому йтиметься?
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |