![]() |
|
![]() |
![]() |
Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше з’явився у календарі 1 грудня 1988 року. У такий спосіб ВООЗ підтримала заклик до соціальної терпимості й розширення обміну інформацією щодо цієї небезпечної недуги, який прозвучав на зустрічі міністрів охорони здоров’я майже 100 країн світу.
Головна мета цього дня, який відзначається щорічно, в перший день зими, — привернути увагу суспільства до проблеми. А червона стрічка є символом солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.
За даними Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, на 1 грудня 2010 року кількість інфікованих вірусом імунодефіциту в нашій країні добирається до 180 тисяч.
Проблема ВІЛ/СНІДу в Україні, незважаючи на значні зусилля державних, неурядових та міжнародних організацій, залишається надзвичайно актуальною та гострою. Масштаби епідемії продовжують зростати, що свідчить про недостатню ефективність профі лактичних заходів. І хоча за останні роки державні асигнування на боротьбу з цією недугою збільшилися, приборкати її поки що не вдається. Гальмує справу як нестача тих же коштів, так і низький рівень поінформованості. Скільки не говоримо про небезпеку, все одно більшість вважає, що ця хвороба їх не стосується, що ніколи не зможе їх підстерегти. Однак кожному потрібно знати про шляхи проникнення вірусу в організм, щоб вжити надійних запобіжних заходів і правильно поводиться з тими, кого уразив цей вірус. Це, найперше, здоровий спосіб життя, вільний від згубних залежностей, та захищені статеві взаємини.
Одеська область також долучилася до відзначення цього дня. Силами влади й громадськості були проведені прес-конференції, наради, тематичні вечори, вуличні дійства, тестування на ВІЛ, яке здійснювалося в пересувній амбулаторії, тощо.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |