![]() |
|
![]() |
![]() |
У цьому році факультет романо-германської філології Одеського національного університету імені І.І. Мечникова відзначає своє 50-річчя. Власне, офіційно ювілей відсвяткували 30 квітня. За словами керівництва вишу, подарунки з такої чудової нагоди надходять і досі. Чи не найприємнішим презентом став візит Надзвичайного і Повноважного посла Франції в Україні Жака Фора. Цими днями у приміщенні гуманітарного корпусу Одеського національного університету імені Мечникова відбулась зустріч французького гостя з педагогічним і студентським колективами.
Французький дипломат уперше відвідав факультет романо-германської філології Одеського університету. Свого захоплення від побаченого та почутого посол не приховує. Тай студентки не прогадали: одягнулись в улюбленому французькому стилі. Берети, шикарні буси, яскравий макіяж та кокетні усмішки – усе нагадувало приємну атмосферу найромантичнішої країни. Проте не лише зовнішність українських «француженок» мав змогу оцінити посол Франції в Україні, – щороку студенти Одеського університету займають перші місця на Всеукраїнській олімпіаді з французької мови. Такий факт не може не привернути увагу іноземця. Жак Фор вільно володіє шістьма мовами, серед яких і українська, проте під час зустрічі з французом розмовляли виключно на його рідній мові, без допомоги перекладача.
Виступаючи перед студентами факультету романо-германської філології, пан Жак Фор намагався пояснити значення французької мови в сучасному світі, в Європі, в Україні. Дипломат акцентував увагу на тому, що наша країна дедалі більше цікавиться не лише мовою французів. «Україні цікава і політика, і право, і економіка Франції», – наголосив Жак Фор. Так, у 2006 році в Бухаресті на саміті країн-членів Організації франкомовних держав Україна долучилася до франкомовного світу і отримала статус спостерігача. Для одержання такого статусу не досить, щоб країна-претендент мала заслуги в світі франкофонії, розвивала франкофонну культуру, освіту, науку, мала зв’язки з франкофонними країнами. Ця країна також має дотримуватися демократичних свобод, поважати права людини, а ще допомагати тим франкомовним країнам, в яких ці питання ще не вирішені. Міжнародна організація франкофонії нині об’єднує 70 країн, серед яких 56 членів і 14 спостерігачів.
Відповідаючи на запитання студентів щодо працевлаштування у Франції, програм обміну, Жак Фор запевнив, що перспектив у цьому напрямі дуже багато: «Є безліч програм, які забезпечать чудові умови навчання українських студентів за кордоном». Не зважаючи на те, що французький посол раніше не відвідував Одеський університет, і студенти, і сам навчальний заклад, і, безперечно, Одеса йому дуже сподобалися. Дипломат відзначив: «Одеса – місто, котре відоме чи не кожному жителю Франції, а французький Марсель давно став його побратимом». Як стверджує французький посол, друзів-одеситів у нього багато.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |