ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
РІЗНІ КРАПКИ ВІДЛІКУ...
04.12.2010 / Газета: Одесские известия / № 134(4116) / Тираж: 23655

За підсумками соціально-економічного розвитку регіонів країни за дев’ять місяців поточного року, Одеська область опинилася на 17 місці. Добре це чи погано? Фахівці Головного управління економіки облдержадміністрації вважають, що тут успіхи наявні: після першого кварталу ми перебували на 26 місці, а за підсумками двох кварталів – на 23-му.

Зупинимося лише на окремих моментах доповіді начальника Головного управління Олега Муратова, що прозвучала на комісії ОДА. Приріст обсягів виробництва в промисловості склав 7,1 відсотка. Але починали-то рік зі зниження майже на цілу чверть! А позитивні показники забезпечуються за рахунок виробництва харчової продукції та напоїв, завдяки зростанню нафтохімпрому. Але не скрізь так!

На підприємствах машинобудування відзначено чергове зниження обсягів виробництва на 11,8 відсотка. Звичайно, на це є причини і пояснення. Але поки що немає конкретних дій щодо нормалізації в цій сфері – до речі, пріоритетного напряму у Стратегії розвитку області.

В регіоні є здорова основа для розв’язання проблеми. Далі нарощують своє виробництво ТОВ «Мікрон», «Гідропром», ВАТ «Завод поршневих кілець», «Одесакабель», ТОВ «Іллічівський судноремонтний завод» і багато інших. Від влади на місцях потрібна конкретна організаторська робота, а не посилання на об’єктивні труднощі й усілякі перешкоди.

Тепер про ті моменти, які «потя­г­ну­ли» область на 17-те місце. Про них переконливо говорив у своєму досить різкому виступі голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук. Насамперед, так і не вдалося подолати негативну тенденцію скорочення обсягів введення в експлуатацію житла. Щодо цієї позиції Одещина посідає 24-е місце.

Обсяг іноземних інвестицій поки що невеликий. Його нарощування, за словами губернатора, було і залишається одним з головних напрямів у роботі облдержадміністрації, міської ради, районних держадміністрацій.

У доповіді О. Муратова було озвучено значні показники подальшого розвитку зовнішньої торгівлі та послуг. Але разом з тим дуже скромно згадали негативне сальдо в сумі понад 2 млрд доларів США.

Цікаво було послухати другого доповідача – начальника Одеського головного фінансового управління ОДА Марину Зінченко. Якщо Головне управління економіки наголосило на позитивних моментах, підкріплених цифрами і відсотками, то Марина Анатоліївна більше говорила про причини невиконання планів щодо наповнення місцевих бюджетів. Тут «вирізнилися» міста Одеса і Білгород-Дністровський, а також багато районів.

А причини, як то кажуть, лежать на поверхні. Проблема з головним джерелом надходжень до місцевих бюджетів – податок з доходів фізичних осіб. Багато підприємств працюють у тіні, другі далі видають зарплату «у конвертах», треті навмисне занижують її. І так далі.

Друге джерело – плата за землю – теж використовується не повною мірою. Не скрізь беруть до уваги нормативно-грошову оцінку земель. Ба­гато договорів містять неприпустимо низьку ставку – менше 3 відсотків. Буває, що землю віддають у користування без документів. І тут втрати становлять понад 75 млн гривень.

Едуард Матвійчук був явно незадоволений результатами роботи за три квартали. Мабуть, вибори відволікли місцевих начальників, які досить активно долучилися до виборної кампанії. І забули про свої прямі обов’язки.

А тому губернатор знову заявив про необхідність поліпшення виконавської дисципліни. Робота кожного керівника оцінюватиметься тільки за конкретними результатами у виробничій і соціальній сфері, у наповненні місцевих бюджетів, використанні землі, збільшенні середнього рівня заробітної плати тощо. Нова сер­йозна розмова призначена на кінець грудня. Тож чекати залишилося зовсім недовго.

Автор: Олексій СТЕПАНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту