ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НАЙВАЖЛИВІШЕ — СПІЛКУВАННЯ З МОЛОДДЮ
04.12.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 122(21163) / Тираж: 8525

Ось уже чверть століття факультет романо-германської філології ОНУ ім. І. І. Мечникова співпрацює з освітніми закладами Німеччини, а мову, культуру й мистецтво цієї країни тут вивчають понад 50 років. І хоч візит надзвичайного і повноважного посла Німеччини в Україні Ганса-Юргена Гаймзьота (на зімку) до Одеси був присвячений політиці (налагодженню контактів з новою місцевою владою, а також обговоренню перспектив співпраці в економічній та культурній сферах), за словами самого пана посла, головною справою для нього є бесіда з молоддю. «Найважливіша причина чому я тут — виступ на факультеті романо-германської філології», — зазначив високоповажний гість.

Ганс-Юрген Гаймзьот виступив перед студентами та викладачами з доповіддю «Співвідношення політики Німеччини й політики України», після якої відповів на запитання аудиторії. Студентам, звичайно ж, було цікаво, як стати послом, який шлях треба подолати в науці, освіті, щоб цього досягнути. І пан посол, влучно жартуючи, розповів, що він дуже багато вчився, вивчав історію, філософію, германістику, писав дисертацію з історії Франції (звісно, під політичним кутом), вивчав багато мов. Тому одеським студентам є до чого прагнути і на кого орієнтуватися. І хтозна, можливо, майбутній посол України в Німеччині буде випускником саме романо-германського факультету ОНУ?

Щороку студенти, викладачі, наукові співробітники романо-германського факультету їздять на стажування до Регензбурга та Кайзерслаутерна. А на кафедрі, в свою чергу, постійно працюють представники Німецької служби академічних обмінів (DAAD), які читають курси лекцій та проводять мовні тести для отримання стипендій і подальшого навчання у ФРН. З 2006 року за програмою обміну на РГФ працює викладач німецької мови Аннет Гайтнер. Також на кафедрі діє сучасний ресурсний центр німецького країнознавства. Студенти РГФ, які вивчають німецьку мову, щорічно демонструють свої таланти в постановках німецького студентського театру, протягом останніх шести років займають призові місця на всеукраїнських олімпіадах з німецької мови. Для ОНУ важливо й те, що з 2000 року під керівництвом професора Вальтера Кошмаля проводиться серія програм обміну «Тандем», у рамках кожної з яких близько 15 пар (тандемів) студентів Одеського і Регензбургського університетів проходять місячне стажування в університеті-партнері.

Після лекції Ганс-Юрген Гаймзьот зустрівся з ректором університету Ігорем Ковалем і поділився своїми враженнями від спілкування з молоддю. «Ваші студенти розмовляють німецькою так, як це роблять справжні німці», — зазначив пан посол. Ігор Коваль, у свою чергу, висловив надію, що наступного року посол проведе більше часу в університеті, а співпраця ОНУ з освітніми закладами Німеччини і надалі буде плідною.

Автор: Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО, студентка ОНУ ім. І. І. Мечникова.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту